Ako obliekate 8 mesačné deti na prechádzku?

lauriema
20. okt 2020

Dievcata, vŕta mi v hlave ci som dobrá matka, keď idete teraz v takomto čase na prechádzku s deťmi vekovo teda skôr mesačne tak isto ako je moja, čo obliekate? Ja pančušky, hrubé teplaciky čižmičky teda capačky, hore body, mikinu tensiu mikinu hrubsiu a nato bundu pre hodnú nie ešte zimusnu... Samoska je čapica... A deka na ňu. Mam dávať aj fusak alebo?

lauriema
autor
20. okt 2020

@shallimar pomaly rok čas? 😀😀TO až e?

basska_b
20. okt 2020

@lauriema Tak to máte celkom široké portfolio. Vidíš, ešte mäso a vajce (žltok) by som tam mohla pridať

shallimar
20. okt 2020

Dieťa by malo chodiť do 18 mesiacov, čiže má ešte 10 mesiacov čas. Prvorodený začal chodiť sám do priestoru, keď mal 13 mesiacov, tento druhorodený má 9,5 a už to skúša.

Ja sa ho snažim nevodit za ručičky, keďže by sa to vzhľadom na vývoj dieťaťa nemalo.

lauriema
autor
20. okt 2020

@basska_b Áno, mame to take pestré.... No mala je veľmi chuducka, ona by chcela len visieť na cicke a cenonit kojím eate

lauriema
autor
20. okt 2020

@shallimar nemali by sa vodiť za ručičky? To som vôbec netušila, dobre ze si ma upozornila

shallimar
20. okt 2020

@lauriema nie nemalo by sa, dieťa by sa malo nechať samo v týchto veciach nenútil a neponáhľať, má čas, keď už za ručičky, tak mne fyzioterapeutka (nemali sme žiaden problém, ale viedla cvičenia s deťmi a bolo to super, tak sme tam chodili s prvým 2 roky) poradila, že tak, aby neviselo, že ruky máš ty vlastne v úrovni jej hrudníka, aby sa musela opierať ako o nábytok, lebo povedzme si úprimne aj keď sa to nema, ono to bez toho nejde. Akonáhle moji objavili čaro chôdze dopredu, tak to chceli stale

shallimar
20. okt 2020

@lauriema môj si dnes vymyslel, že keď sa oprie o detsku stoličku, tak sa posúva dopredu a on s ňou kráča, vyrobil si chodítko. Akonáhle ho položím na zem zdrhne do izby ku stoličke a ja len čakám, kedy nestihnem dobehnúť a vybije si tie dva predné zuby. Nakoniec som schovala stoličku, aby som mohla vôbec uvariť.

lauriema
autor
20. okt 2020

@shallimar Aha no vidíš ešte dobre ze si mi napísala teda

lauriema
autor
20. okt 2020

@shallimar a pavúk nepoužíva teda asi?

fiafia
20. okt 2020

@lauriema fuu za mňa je oblečená priveľa. Keď bude - tak čo jej oblečiete. Smerodajný je zatylok, treba skúšať či nieje mokrý. Rúčky niesu spoľahlivý ukazovateľ ani líčka. Skôr dieťatko otuzovat ako spotit ofukne a problém je na svete. Mojej by tieklo po chrbte 😂 predsa v kočíku je dosť chránené.

shallimar
20. okt 2020

@lauriema nie, ani to by sa nemalo, je o tom aj kopa článkov, ale nie som fyzioterapeut ani lekár, píšem len s mojich skúseností a veci, ktoré nám vravela fyzioterapeutka na cvičeniach, kde mala aj detičky, ktoré zaostávali vo vývoji, preto nikomu neradim ani nepresviedcam.

alex666
20. okt 2020

@lauriema
Zalezi kde byvas a ake mate pocasie. Ja mam 5 mesacneho syna a dnes poobede svietilo slnko, vonku sme boli takto:
Body, hrubsie teplaky, bez pancuch, hrubsi svetrik, ponozky, capacky, stredne hruba deka, ciapka. Aj to mu bolo chudamivi teplo.
Fusak ja zatial vobec nepouzivam.
Chapem tvoju dilenu, lebo aj ja casto neviem co obliect, ale riadim sa heslom, ze dam trosicku viac ako mam oblecene ja a hotovo. Inak nas byva cely spoteny ked ho moc obleciem, tak davam radsej menej.

lauriema
autor
20. okt 2020

@fiafia No vidíte a mne sa zdalo ze ešte málo je onkecen, ďakujem za reakciu teda

lauriema
autor
20. okt 2020

@shallimar áno chápem len pre mňa je to také iné.... Nie zle len iné... Ze pavúk nie aké sesternica mi tiež vravela ze oni nepoužívajú pavúka, ja našu dávam no, ona tam ani veľmi nechce sedieť

lauriema
autor
20. okt 2020

@alex666 ahoj, ďakujem ti ze si reagovala