Ako odnaučiť 11 mesačné dieťa od cumlíka?

anicka2626
6. aug 2020

Zeny pomožte mi . Moja dcerka bola chora a odstavila sa mi od cici nechce papat vrešti,odtlača sa odsavam si mlieckona davam na striekacku, lyzicku . Mam skusit odučiť od cumlika ako to mam ??? Hrozne placevak zaspava bez neho :( ...

andreakotesova
6. aug 2020

Nechala by som jej cumel a skúsila dávať jest iné jedla. Bez mlieka prežije.

anicka2626
autor
6. aug 2020

@andreakotesova lenze ja by chcela este kojit

andreakotesova
6. aug 2020

@anicka2626 tak skusajte prikladat i ked pri 11-nedávnom to ľahké nebude. Ponukajte prsnik. Myslim, ze odnaucenie od cumla nepomoze tomu, aby sa znova vrátila ku dojceniu. Ak nechce, tak ju nedonutite. Cumel by som jej nechala. Mne sa dcéra odstavila ako 15mesacna, vôbec materské mlieko zrazu nechcela.

deniska2706
6. aug 2020

Zobrať, nedať a vydržať. Moj hi mal len na spánok, zobrala som mu ho a na prekvapenie mu ani nechýbal. Zaspal aj bez neho a odvtedy ho nemá vôbec

anicka2626
autor
6. aug 2020

@deniska2706 a kolko mal mesiace ?? A ako ste ho uspavali ??

anicka2626
autor
6. aug 2020

@andreakotesova nooo ja by chcela aspon paru mesiace pokojit lebo malo prijma tekutiny a som zufala z toho :(

sono2
6. aug 2020

@anicka2626 da sa to zvládnuť. Cumel hneď preč a veľa kontaktu. Žiaľ odstavila sa kvôli nemu. Štrajk ste mali pravdepodobne už dlhšie.
Veľa nosiť, prikladať, veľa kontaktu.
Veľmi držím palce!

sono2
6. aug 2020

Dojčiť v spánku v polospanku. Spať spolu v noci!

anicka2626
autor
6. aug 2020

@sono2 praveze mame 5 dni problem nechce prsnik mala teploty a z dna na den sa odstsvila

anicka2626
autor
6. aug 2020

@sono2 praveže nie ,papala stale pekne ,len pred 5 dnami mala vysoke teploty a z dna na den sa odstavila a nechce ....

ja_mama
6. aug 2020

Ja by som ju nenutila...neviem - zobrat cumlik a este do toho ju nutit pit z cicky ked uz nechce/nepotrebuje? Nie je to pre to dieta zbytocne vacsi stres? Ak sa odstavila sama nechala by som to tak a pitny rezim ju treba naucit uz na ine ako mliecko, ved uz ma urcite rozmanitu stravu takze uz naozaj to nie je o tej vyzive. A ked to nepotrebuje psychicky, na co nutit? Len preto aby splnila tvoj plan do kedy mala byt kojena? Bud praveze rada ze jej nemusis robit stres este aj s odvykanim od cicky 🙂

ja_mama
6. aug 2020

A to prijimanie tekutin by si musela vyriesit skor ci neskor aj tak, ved raz by si ju snad odstavila.

nini1010
6. aug 2020

Nemyslim si ze to ze jej vezmes cumlik sposobi ze bude chciet zas pit.Ja tejto povedacke neverim.Nepoznam ziadne deti vratane mojich ktore sa spokojne koja a nedudkaju cumlik.Vsetky ho maju.A priprav sa na to ze ked jej ho vezmes budes mat min taky rev ze dovidenia!
Ja som musela na odporucabie zubarku vziat cumel v 10 mesiacich kvoli zle rastucim zubkom a nechci vediet aka apokalypsa nastala...2 tyzdne revala a revala a revala,ale zub narastol.

mrkvicka060
6. aug 2020

Potom sa cudujte, ze vam deti vrestia. To by ste museli respektovat ich potreby a nie "cez mrtvoly" ist len za tym, co chcete vy, mamicky. Lebo ty chces kojit, tak ju budes nutit a nutit kym ju nezlomis, no to je len rozum 🤦‍♀️ Sak ju nechaj, nechce tak nechce, a co? A mimochodom, urcite sa neodstavíla kvoli cumlu. Moj mal cumel furt a od kojenia som ho musela odstavit ja, lebo by furt chcel. Tyzden po odstaveni som mu ponukla prso, a uz vobec nechcel, sa zatvaril divne a hovoril "blee e-e". Takze, ak to ona nepotrebuje, tak ju do toho nenut len preto, ze TY CHCES. 11 mesacna sa vie plnohodnotne najest aj napit, treba zvolit zaujimavu flasku/poharik a bude mat taky pitny rezim ze az.

nini1010
6. aug 2020

@mrkvicka060 Mas pravdu.Dierta nie je hlupe,dieta vie co chce a nechce.

nini1010
6. aug 2020

Bkze tieto nazory...Odstavila sa.kvoli cumlu,zibrat nedat a vydrzat...uz teraz lutujem to dietatko.

lucindav
6. aug 2020

@anicka2626 veru nechat cumlík, nenutit prso, ponúkať pit vodu..nekomplikuj si život a dieťaťu tiez.

anicka2626
autor
6. aug 2020

@lucindav asi tak kočky ako piseete zbytocne ju trapit nebudem ...len mi je luuuto ,ze nemozem ju kojit :( a co jej mam dat od hladu ak sa v noci zobudi ,alebo cez den ked ju nezasytia tak prikrmy ???? ....

nini1010
6. aug 2020

@anicka2626 a si si 100% ista ze mas dostatok mlieka?odsala si ai celu davku?Ak sa v noci zobudi ja si myslim ze ak mas dost mlieka ze bude pit.Hlad je hlad a dieta v spanku reaguje instinktivne.A ak by nie maj pripravene umele mlieko poruke.

lucindav
7. aug 2020

@anicka2626 ja uz pomaly budem chciet v tomto veku odstaviť, tak vodu alebo umelé mlieko ak voda nebude stacit. Ale mozno prave v tom polospanku prso chytí. Vyskúšaj.. A neboj, budete sa tulit a mojkat inak ako pri dojčení 😉❤️

anicka2626
autor
7. aug 2020

@lucindav akooo zase naco umele mliekoo ,ked ona uz skoro papa vsetko a da sa kravske aj dat ...a moja nechce z flase a ano mam dost mliekaa

sono2
7. aug 2020

@anicka2626 tak rada stále rovnaká. Cumel zobrať a ponúkať len prsník. Dieťa nemusí nonstop niečo dudlať. Stačí úplne prsník. Mám dve deti.
Na spanie prsník, ponúkať mimo ale okrem toho nevidím dôvod aby dieťa potrebovalo cumel.

sono2
7. aug 2020

@anicka2626 a um ti už vôbec nepotrebuje, fľašu!
Z toho sa stane zlozvyk. Stačí úplne pohár s mliekom. A keď chceš dojčiť nevidím dôvod.
Plus papa všetko um vôbec netreba.
Ponúkaj naďalej. Robíš to super! A super že chceš naďalej dojčiť!

lucindav
7. aug 2020

@anicka2626 Ja nie som odporca umelého, tak preto je aj umelé podľa mna ok. Či z fľašky, či z pohárika. Moj názor je proste nechať ten cumel na zaspatie, keď kvôli nemu plače. Máš tu aj opačne názory, že nedávať, musíš sa rozhodnúť sama. Ja len prajem čo najmenej stresu z toho všetkého aj pre teba aj pre malé.