Ako odnaučiť od zaspávania na rukách?

menojejedno
13. nov 2022

Ahoj ako odnaucit skoro 6 mesačnú dcérku uspávanie na rukách , asi do 4 mesiacov zaspavala sama že som pri nej len ležala držali sme sa za ruky alebo som ju hladkala po tváričke . A potom zrazu prišiel taký zlom že len na rukách uspávanie keď skúsim že ľahnem si pri ňu a tlapkam ju po zadku robí nenormálne cirkusy a keď ju zoberiem na tie ruky tak zaspí . Neviem či to je len obdobie, nechcem ju takto učiť čo budem robiť keď bude mať 10-12kg ? Čo radíte ?

54tinka54
13. nov 2022

@menojejedno ja som pri synovi tiež mala takéto obavy.. od narodenia na večerný spánok potreboval uspať na rukách, inak to nešlo. A ono to v cca 7. mesiacoch prešlo, už mu na rukách nebolo pohodlne, lebo už bol dlhý a trčali mu nôžky. Odvtedy zaspáva v postieľke s tým že ho držím za ruku. Ja si myslím že to prejde tak prirodzene, neboj 🙂

menojejedno
autor
13. nov 2022

Ďakujem za odpoveď . No uvidíme 😊 snáď ju to prejde . Ona tak zaspáva celý deň . Uz mi idú niekedy ruky odpadnúť

ivangeline
13. nov 2022

Ked bude mat 10kg,tak hadam uz bude mat rok a bude spat len 2x ci len raz za den. ;) A mozno aj rychlejsie a bez nosenia ci s malym ponosenim. Ozaj nik nevie. Moj zaspi rychlo. Ma 14m. Doobeda bez nosenia,poobede treba ponosit,aby sa upokojil.

basska_b
13. nov 2022

Tipnem, ze by to mohla byt prechodna faza, ktora by mohla trvat do 12-15 mesiacov. Jedna moja dcerka zaspavala do 15 mes. na prse, potom som odstavila a stacilo len lezkat vedla. Mladsiu ja som tak uspavala do 2 rokov,uz som mala ruky jak Rambo, skor som ju ponosila ca. 10 min a potom sme si lahli a uz nemala silu protestovat 😄 vtedy mi sama od seba povedala "maminka, len lezkat"... a vratili sme sa zas len k lezkaniu

1gabriela13
13. nov 2022

@menojejedno ja som sa tiež v duchu stále pýtala čo budem robiť keď bude mať 10kg ? Uspávala som ju na rukách aj keď už mala 17kg . 😆A mám krásne bicepsy fakt. Moja rada,čas,prejde...

sakaca
14. nov 2022

@menojejedno skus nosič, tebe sa ulavi a budeš mat volne ruky a ona bude spokojná. Sú to obdobia a zmení sa to, možno je to zubami, môže to byť aj iným. Ja som maal rischino a bola som spokojná. Do 9 mesiacov spala len na mne neznasala aj kočík potom sa to zlomilo a spala aj v posteli.

jahoda646
26. feb 2023

Moja má 14 kíl a o 2 tždne tri roky a veru v ťažkých obdobiach sa ešte vždy pýta na ruky, ale už neberiem, iba na chvíľku, už je veˇká, cháe že maminku bolia ruky