Ako odnaučoť od zavinovačky?

fifina75
2. nov 2022

Ahojte, dcéra má 5m a stále ju musím viazať do plienky a ešte do zavinovačky lebo stále si rukami bucha po hlave, vyráža si cumel potom plače a celkovo sa nevie uložiť na spánok. Ráno a poobede spí bez nej, ale to má 30min. spánky, na obed a na noc ju musím použiť keď chcem aby spala dlhšie ako 30min.
Prosím dajte mi nejaké typy, rady, postupy ako sa zbaviť zavinovačky.
Ďakujem

veronika_sk000
2. nov 2022

@fifina75 vseobecne sa radi ucit spat najprv s jednou rukou vonku, po cca tyzdni s druhou a potom dat prec...tiez som skusala aj nemozne, nakolko bolo leto, v byte 29°C a bez zavinovacky nespal..preslo to samo v 8. mesiacoch 😂 zacal jednoducho protestovat a branit sa tomu

erika212
2. nov 2022

No tak to zaujíma aj mňa. Môj má 13 mesiacov a zaspáva len v perinke 🤦. Trčia mu nohy ale inak nezaspí. Perinku sme brali aj na dovolenku do Španielska 🙄. U nás dávať jednu ruku von a potom druhu nezabralo. Stále čakám, či sa bude tej perinke brániť a on si ju ešte stiahne na seba a chuchli sa do nej 🤪.

marianarem
2. nov 2022

@fifina75 Aj u nas to preslo same v 8 mesiacoch. Dovtedy boli vsetky pokusy marne.

fifina75
autor
2. nov 2022

@veronika_sk000 dnes som skúsila dať obe ruky von, ale začala sa hrať a vôbec sa neukladaka na spánok tak som musela znovu zaviazať. Fuha až v 8 mes. a nebáli ste sa že sa pretoči na bruško a môže sa zadusit?

fifina75
autor
2. nov 2022

@marianarem a ako sa to prejavovalo?

marianarem
2. nov 2022

@fifina75 No zo zaciatku bol ten Morov reflex a tiez strhavanie sa kvoli refluxu. Neskor presne ako vy, vyrazal a kradol si cumel a nevedel si ho vlozit naspat. Neskor sa zacal automaticky tocit a davat na styri. Mohol byt aj neviem ako unaveny, vzdy ho otocilo, z toho automatika na 4 a uz len kukal a nespal. Proste nezaspal. V tych 8m sme uz po niekolkykrat skusili, ci uz nezaspi a uz zaspal. Nie hned, ale bolo vidiet, ze sa postupne uklada, nie ako to psycho predtym 🙂 Po tyzdni uz zaspaval rychlo.

veronika_sk000
2. nov 2022

@fifina75 on sa pretáčal v nej úplne bežne po prebudení, ale vždy si vedel vytiahnuť ruky, prípadne sa vzoprieť na nich, aj keď ich mal zviazané..udusenia som sa nebála, mala som odsledovanú jeho taktiku 😂 a už v tom 7./8. mesiaci chcel spávať naboku alebo na bruchu, darilo sa mu to aj v tej perinke, občas som ho v noci rozviazala, ale do hodiny plakal a musela som znova zavinúť.. čím bol väčší, tým bolo ťažšie udržať mu ruky dnu, takže častokrát aj pri uspávaní som ho musela 500x viazať nanovo, lebo vyťahoval ruky, ale nevedel s nimi zaspať..neskôr som mu ju nechala ako mojkáčika a zaspával tak, že sa hral so šnúrkami a túlil sa k nej

fifina75
autor
2. nov 2022

@veronika_sk000 preto ja dávam ešte plienku lebo zo zavinovačky si vytiahne ruky ako nič.
To musel mať silu keď sa vzoprel aj zviazaný 👍 ste si tiež užili svoje. Už sa na to odhodlavam asi mesiac, ale tých noci sa obávam že budem viac uspavat ako spať.

veronika_sk000
2. nov 2022

@fifina75 mozno si zvykne po par nociach, ale asi sa treba pripravit na srdcervuci plac a nespokojnost..ja som to skusala aj takto natvrdo na denny spanok, ale vydrzala som to asi 5 minut..nemohla som ho nechat plakat, videla som, ze je unaveny a zbytocne ho trapim..a metoda vyplakania mi pride dost drasticka u babatka

macik34
2. nov 2022

@fifina75 prvé dve boli v perinke 2 týždne, tretie vôbec.. deti šťastné spali a ja tiez

fifina75
autor
2. nov 2022

@veronika_sk000 len aby to moje nervy odolali 😄 v noci nejako extra neplače skôr je strašne nespokojná, puči sa, mrvi a tým pádom aj budí. Ja som cez deň skúsila raz spala 30min. namiesto 3,5hod ako zvyčajne a vyplakať sa to tiež nieje nič pre mna

fifina75
autor
2. nov 2022

@macik34 ticho závidím 👍