Ako ostrihať 2,5 ročnú aktívnu a neposednú dcérku?

jarmilka1985
21. máj 2013

Ahojte potrebujem poadit nejaku stranku alebo nejaku radu ako ostrihat so strojcekom 2,5 rocnu neposednu a trucovitu babu, teda moju dcerku. Ma jemne vlasky a na 2,5 roka ich ma ani nie 7 centimetrove a poradili nam ju ostrihat. Sme v zahranici za ostrihanie by vzali 10 eur co su podma mna vyhiodene peniaze lebo noznickami ju ostriha za ani nie 5 minut a so strojcekom za 3 minuty...A zevraj vlasky potom zosilneju, mame doma strojcek na max.1,7cm tak by som to skusila len prosim poradtte ako na to a kde zacat alebo ja neviem...Vdaka za rady a pekny dnik vsetkym! Pripadne nejaku linku ci video ako strihat...

jasminet
21. máj 2013

vlasy strihanim nezosilneju, ani nezhustnu 😉 dat do ruky balicek hrozienok (niecoho), nech si zobka a sedi v klude 😀

terezka1947
21. máj 2013

@jarmilka1985 tak ja som riesila a stale riesim to iste,akurat u chlapceka...uz mi baby pisali ako na to,ale poviem ti,ze nech skusam akekolkvek finty..vzdy spusti taky plac,ze nemozem poriadne zacat..uz ho drzal aj manzel na rukach,uz sme skusali aj fakt nasilu,ale chytil az zachvat placu a poviem ti,ze som to vzdala..jednoducho to na cas riesit strojcekom nemozem 😖 baby radili den predtym umyt vlasy a aby neboli prilis dlhe.....ja striham noznicami,no a castejsie,pretoze ma dost huste vlasy a nedokazem ich ostrihat uuuplne kratucko,ale zase normalne sa lepsim a ani schody nevidno...som si spomenula ako ocko strihaval niekedy brata a ide to stale lespie a lepsie.....poradit som ti asi neporadila,tak aspon drzim palce...inak,strihanim vlasky velmi nezhustnu-iba pocitvo 😀 takze zazraky v tomto smere necakaj...musis pockat,resp.ak je dedicna pedispozicia na redsie,hm 😒 nic vemi neurobis....nas ma vlasy a aj "rozmiestnenie"po manzelovi..takze chudatko sa bude trapit ako manzel-vzadu huste...cim blizsie k celu,tym pribudajucim vekom menej a menej 😒

prasiatko30
21. máj 2013

chod do kadernictva a nech ti ju ostrihaju poriadne a tam sa ani nepohne

anjelicek26
21. máj 2013

@jarmilka1985 - ze vlasky zosilneju po strihani je somarina, prosim strojcek odloz uplne daleko. Vlasky su geneticky dane, silneju az vekom, ak vobec... Do ruky daj malej mobil, zapni jej krtka aleo masu a medved alebo nieco, co zboznuje a rychlo podstrihni. A tych desat eur nie su vobec vyhodene peniaze, riziko dieta metajuce sa poranit je dost vysoke... ja mam maleho totalneho kludasa a aj tak sa mrvi, lebo mu to pada do ociek...

terezka1947
21. máj 2013

no,kadernictvo je super volba,to suhlasim....ale ked je dieta bojko,ako moje...tak place horsie ako doma pri mne a strihani ☹ ...a co tak sledujem okolie,tak bud su deti pri strihani v pohode(nejaka zabavka n nich zabera) a su deti,kt. vystrajaju...takze je to tiez individualne...ale urcite by som
@jarmilka1985 skusila kadernika a ked tam nepochodis,potom uz skusat ine finty

prasiatko30
21. máj 2013

usetri radsej na niecom inom - tych 10€ta nezabije ani nezruinuje. a ako ti pisali viacere strihanim vlasy nesilneju je to vekom a genetikou a ak tak to radsej nechaj tak lebo ja si neviem predstavit ako poriesis dievcatko holiacim strojcekom - chuda dieta

bamb27
21. máj 2013

@jarmilka1985 2,5rocneho chlapceka mam,, strihame casto, vzdy par dni do predu davam vediet ze budeme strihat,,, ale aj tak pri strihani ho nahanam po celej kupelni, muz vysava vlasy zo zeme,, hoci to trva asi 3minuty tak ku koncu je uz z toho mrzuty lebo mu padaju na tvaricku, potom v spanku dostrihavam vytrcajuce vlasy zpoza usiek,,, no ale inak sa neda,,, keby nebolo treba, mozno ani nestriham,,, vlasky strihanim nezosilneju,,, len sa opticky zhustia tym ze budu v jednej dlzke,,,

matozazzo
21. máj 2013

My sme ostrihala prvu dcerku ked nemala ani rok, slo to v pohode, mala velmi jemne a riedke vlasky... Teraz ma 6, krasne huste, pevne.. ale kamoska kadernicka mi povedala, ze vraj to nema vplyv, a ze do roka sa nema strihat... Druha dcerka ma 20m, riedsie, jemne vlasky, ju sme neostrihali, lebo sa jej tocili od mala... nuz, tazko povedat, kde je pravda.ňAsi by som skusila posadit pred zrkadlo, ukazat jej, co ides robit, nech sa na seba pozera, pripadne ti trosku pomaha... Ale je to velky risk. Strojcek este OK, ale noznicami by som teda neskusala.. Aj na SR das za ostrihanie tych 7 Eur, ale tiez nemas istotu, ze dieta bude sediet, zazila som aj take, co jacali ako zdivete a nakoniec to aj u kadernika vzdali a odisli...

angua27
21. máj 2013

podľa mňa 100% recept ako ostrihať neposedné dieťa neexistuje. na každé zaberá niečo iné. keď bol môj syn malý, tak ho jeho otec držal v náruči nad vaňou a ja som ho rýchlo obišla strojčekom. prvých pár krát v pohode, potom začal plakávať. stihám až keď je to vyslovene nutné, vždy ho pár dní dopredu na to upozorním, vo vani sa zabávame, ale aj tak to skoro vždy končilo plačom. posledný rok je už väčší a rozumnejší a pri strihaní mi pomáha, oprašuje si malou kefkou vlasy z rúk a nôh. sám si povie, kedy sa chce zamrviť, rozprávame sa veľa, spievame si.
a posledné, súhlasím s tým, že ostrihaním vlasy nezhustnú, nezosilnejú. dievčatko by som asi strojčekom nestrihala.

olejka
21. máj 2013

....pri strihani nechtikov u nas funguju hracky ktore su inac odlozene...teda nieco este atraktivne ...pouzivame iba v krize...
😉
...ked som strihala starsie...musela som ich dat do vane..iba tam dokazali obsediet..inak nie...

...strojcekom by to tiez neslo.. 🤐 🤐 🤐
.....inac dost dlho sa ho bali. este ako patrocni ho nenavideli.....takze ja myslim ze v tomto veku staci zarovnat ofinku...ved su to krasne paperove anjelikovske vlasky...mne je to luto strihat...najma u dievcatka..

https://www.youtube.com/watch?v=01Moe3EZ4Zo
aristka
21. máj 2013

@jarmilka1985 ja som mojej ostrihala len ofinku,podľa mňa je drastické dievča ostrihať s mašinou,vlásky zhustnú a spevnejú aj bez tejto procedúry vekom

tea333
21. máj 2013

@jarmilka1985 my pustime rozpravku na laptope, dame do ruky nieco na papanie, zapneme strojcek prv dalej od hlavky, potom sa priblizujeme, hladkame pri tom hlavicku. u nas to funguje aj u neposednikov.

aninocka4
21. máj 2013

ahojte,aj ja by som potrebovala poradit,mam 5 mesacneho syna a ma dost dlhe vlasky...moj muz ho stale chce ostrihat,ze aby mu nebolo teplo v lete,dost sa poti v autosedacke uz teraz...ja si ale neviem predstavit strihat take male babo a strojcekom uz vobec nie,ved ma take krasne vlasky...ako to riesite? dakujem 🙂

tatinka
21. máj 2013

@jarmilka1985 ahoj, baby co pisu ze strihanim malemu dietatku vlasy sa nezlepsia, to je hlupost, ja som mala tri roky a na hlave tri vlasy, nasi ma dali ostrihat a pomohlo to , som kadernicka, pravda je ze ked je uz clovek vacsi a padaju mu vlasy alebo ma plesinu s tym nic nenarobis lebo genetika nepusti,ale u maleho dietata je to ine pretoze ma este slabucke korienky a jemne vlasky len take papericko a tam ked je vlas dlhy zbytocne je nim zatazeny korienk ktory u maleho dietata este nie je celkom pevny a moze vypadavat nadmerne,bezne striham male deticky, veru robia rodeo ze to pocut az na poschodie 🙂 ked je dietatko aktivnejsie a neobsedi -strihavam tak ze dietatko drzi jeho mamka na kolenach ta je sice potom cela od vlasov ale inak to nejde lebo sama vies ako aj pises ze deticky sa mrvia a placu,,,mamka musi drzat halvicku na jednej strane a ja medzi tym ostriham jednu stranu, potom mamka drzi z druhej strany aj a ostrihame dalsi bok, potom drzi predok hlavicky a ostrihame to vzadu, obcas sa hrame ze masinka je auticko co ide po vlaskoch 🙂 deti sa naozaj mrvia mala som takeho chlapceka v kaderku co sa neskutocne metal, drzala ho jeho mamicka, a este jej dve kamosky ,ale inak to nejde musis ho nasilu chvilu dako udrzat, ja ked striham viem si tu hlavicku podrzat ale ked sa moc mece dieta treba aj tu mamicku zapojit nech drzi ona hlavku a kadernicka striha, ked dakto chce noznicami dat male dieta to je hlupost z toho dovodu lebo tam je riziko ze ked sa mece mozem mu zastrihnut ale mam taku fintu ze si davam ruky pod noznice aj ked sa mi na figu tak striha ale aspom mam istotu ze ak sa pohne nezastrihnem jemu ale sebe 🙂 pocuj ked mas masinku a mas tam nastavec ze nejdes stihat do hola tak sa nemusis bat ved tam dietatku ani nemas ako zastrihnut ani poskrabat ho, jedine ak by si sla strihat bez nadstavca tam ho mozes skrabnut , jedna moja znama vraj napusti malej do vane vodu a da penu a mala sa clapoce a ta znama ju ostriha ale chapem ze to nefunguje u kazdeho dietatka 🙂
skratka ked sa dietatko mece musi ho dakto na silu drzat no znie to drasticky ale 3 minuty to vdrzite 🙂 aj metanie aj plac a ked mas nastavec a chces strihat len na jednu dlzku a nie do postupna tak je jedno od kial zacnes ,,,moja skusenost je zacat z boku alebo zo zadu, potom vrch uz potom ostrihas lahsie aj ked a bude mala metat 🙂 vela stastia pri strihani 🙂
inak 10 za ostrihanie maleho dietata je riadne vela podla mna ale aj tak chod radsej ku kadernicke ta ho urcite ostriha v pohode a nemusis mat obavu ako to zvladnes doma ...

aristka
21. máj 2013

@aninocka4 muž nech si ho dá na ruky a ty mu ich z nožnicami podstrihni,neoprobuj s mašinou...

miriam11
21. máj 2013

nam tiez zo zaciatku hovorili, aby sme nasu malu dali ostrihat. Ja som vsak vzdy chcela, aby mala krasne dlhe vlasky, proste mala princeznicka. Ked mala rok, mala na hlave papericko, nikdy sme nemali v umysle ju ostrihat. Ked som bola ja u kadernicky u akejkolvek som sa pytala, ci teda je to pravda, ze vlasky stirhanim silneju. Ani u jednej som nedostala kladnu odpoved, bolo mi od kazdej povedane, ze strihanie nema na to vplyv. Teraz ma moja princeznicka 3 roky a má krasne, huste plave vlasy, kucerave a dlhe nize pliec. Presne take, ake som si vzdy pre nu predstavovala🙂 A.... nikdy sme ju este nestrihali, takze suhlasim, asi to vplyv nema ziadny, je to vsetko genetika. Samozrejme, keby moja mala chcela sama, tak ju dam ostrihat, ale jej sa dlhe vlasky pacia, vselijake vrkoce atd... proste zabava. Budeme jej strihavat asi len konceky, kym sa nebude sama rozhodovat, co chce mat na hlave 🙂

abbie
21. máj 2013

dievcatko strojcekom? to hadam nie ... pusti jej rozpravku, nieco jej daj zobkat. Nam vlasy zosilneli aj po strihani noznickami, dovtedy mal jemne paperie, po dvoch strihaniach su hustejsie a tvrdsie 😉

maca_p
21. máj 2013

balik dobrych cukrikov to urobi 🙂
a kludne vezmi aj masinku do ruky, ked das väcsi nadstavec, mas to za chvilu osmykane.

dejka77
21. máj 2013

Skus len v spanku a noznicami.

ywet72
21. máj 2013

ja mam 23 mesačnu a strihali sme ju tri :D sedela v stoličke v ruke tablet ktorý hrala so sestrou, mama strihala a ja som hladala každý kusok vlasu lebo to bolo prvé strihanie a chcela som odložiť do albumu 🙂) strihali sme na 3krat - naraz sa nedala každý den sme podstrihli alebo urovnali čo sme nevideli predtým

kika112
21. máj 2013

dcerku som strihla so strojcekom ked mala 2,5 roka, drzala ako hluchy dvere - bolo iste ze dostane kiahne tak sme to poriesili 🙂 Syna riesim strojcekom od jedneho roka, vzdy som ho posadila pred televizor a bolo 😀 Teraz, ked telka nie je, vrti sa o 106, ak mu poviem ze sa mi to moze nevydarit /hlavne ked len nieco podstrihavam s noznickami/, na chvilku to zaberie - uz sa chce pacit 🙂