Ako prinútiť 14 mesačné dvojičky spať cez deň v postieľkach?

brita
7. nov 2013

Mamicky, prosim vas velmi pekne o radu. Moje 14 mesacne dvojciky spinkaju cez den vylucne vonku v kociku. Staci, ak spia doobeda, poobedny spanok casto vynechavaju. Problem je v tom, ze este to teploty dovoluju, ale ak bude napriklad minus 15, tak ich nemozem dat spinkat von do kocika, to je jasne, ani keby boli neviem ako zababuseni. Oni ale nechcu spat vnutri v postielkach, ani za svet. Skusala som to, ale oni mi tam revu, nechcu lezat, ale spat nebudu. Kocik nemozem dat dnu do domu. Im ani nejde o hojdanie sa, proste staci, ak ich len dam vonku do kocika, za chvilocku zaspia, aj keby som ich nevozila. Uz si lamem hlavu, ako ich prinutim spat vnutri v izbicke v postielkach, ale neviem na to prist. Myslela som, ze ich pohojdam na rukach, ako ked boli mali, ale mam len dve ruky a som na nich cez den sama. Ten druhy tak reve, ze tomu druhemu neda na tych rukach zaspat. Budem vam vdacna za akukolvek radu.

cherryl
7. nov 2013

moji v 15tich mesiacoch zacali spavat len 1x denne poobede , a vecer spia ako asi v postielkach tak sprav ten isty ritual ako vecer -nie kupanie ale to ostatne a hlavne musia byt unaveni potom hadam zaspia vsade natiahni im cas doobedneho aby boli unaveni a potom nekompromisne do postielok ale pisu mami ze uspavaju deti v kociku a potom prekladaju do postielok

majka1981
7. nov 2013

Suhlasim, ze je potrebne spravit neaky ten ritual pred spanim. vhodne by bolo asi dat obed (alebo desiatu, podla toho kedy chodia spat), ritual a do postielky. Ritual moze byt podobny ako vecer, ale kracsi (neviem co robite vecer?) Drzim palce, aby si to zvladla.

klincek
7. nov 2013

na rukach nehrozi, to budu revat na striedacku a zo spania nic nebude 😒. a ty si chrbat tiez nevyhrala v loterii..
skus ich nechat dlhsie hore, a potom ich ulozit na spanok do postielok. ak budu velmi unavene, tak im tie postielky snad nebudu az tak vadit. aj ked si mozno budu chvili zvykat..ale ked pochopia, ze s tebou nepohnu, neboj, budu spat aj vnutri.
mozno sa v kociku citia viac chranene, tak im skus dat hniezdo, pripadne baldachyn. a pri samotnom uspavani som to ja riesila tak, ze som mala postielky postavene do L, takze kazde dieta som hladkala jednou rukou, az kym nezaspali. krize sa mi sice "podakovali," ale deti spali🙂

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex137
7. nov 2013

ahoj, jedno do postielky a láskat po hlavicke a druhe do vajicka a ked zaspalo vo vajicku šup ho do postielky, neboj najdes si spôsob, lebo musis 😉