Prečo 2 mesačné dieťa nechce spať?

sonetka
26. jan 2011

mam 2mesačneho syna a vobec cez den nechce spať po dlhej dobe zaspi na rukach dam ho do postieľky a plače zas.vonku mi vyspi aj 3 hod.ale nemôžem biť snim toľko von poradte mi prosim

adka12
26. jan 2011

tak ho skús dať na balkon v kočíku. Je malý, musí si zvyknúť na režim. Možno má ešte obrátený deň a noc. Je to vyčerpávajúce, my sme mali niečo podobné, ale potom nastal zlom a od 3 mesiaca spí dcéra celú noc. Hlavne si ho nenauč zaspávať na rukách, lebo deti sa neradi vzdávajú dobrých vecí potom 😉
Držím palce.

kdezee
26. jan 2011

@sonetka taky isty bol aj moj maly..to sa niekomu hovori nenauc ho zaspavat na rukach ked proste inak nezaspal len vrestal 😀 ani v kociku mi nechcel spavat..cize prve tri mesiace som s nim len hopsala na fit lopte :D a potom som ho vzdy dorazila kojenim...tiez som mala obavy ako sa zbavit navyku hojdania na lopte ale postupne som to vynechavala a ani si to nevyzadoval....uz ani na ruky ho pri uspavani neberiem lebo je tazky ale uspavanie kojenim to nam este ostalo 😀 podla mna treba robit vsetko preto aby babo zaspalo...nie vsetky deti zaspia len co ich po najedeni polozis do postielky...tie narocnejsie treba proste ucicikat 😀

bosoriak
26. jan 2011

No ak ti spi vonku, tak s nim asi budes musiet byt vonku. Poriadne ho oblec, aj seba a chodte. Mne dcera tiez spala iba v kociku, ale ja som to mala jednoduchsie, lebo som ju ukocikovala a nechala na terase pri dome. Ale znamej maly syn spal iba ked ho kocikovala, nic ineho sa nedalo robit ak chcela, aby spal.
Drzim palce.

katulka253
28. mar 2012

aj my mame taky isty problem mam 2 mesacneho syna a vobec cez den nechce spat a je zli len vresti. zaspi na desat min. a uz je vyspaty akoze ale je zli a mrzuty co by spinkal ale nebude. co stim sa da robyt? asi nic?ze?

votaress
28. mar 2012

aj my sme mali taky problem - moj maly mi v dcoch mesiacoch nechcel spinkat cez den a bol mrzuty stale chcel papat kazdu hodinu som ho rpikladala a nevedela som co sa deje az nakoniec na to dosla moja mama ked sme odcestovali na vychod ze on ani nechcel kazdu hodinu papat ale chudatko nevedel ako zaspinkat preto bol mrzuty, a odvtedy ako sa to tam naucil mame rezim rano vstane umyjeme sa, hrame sa aby sa unavil cvicime, rozpravame sa a potom uz zacne zivat to uz viem ze chce spinkat a zaspava bud sam v postielke ale to len vtedy ak je uplne ticho v byte alebo von v kocicku tam zaspi najrychlejsie, potom zase hranie aby sa unavil.Vecer medzi osmou a deviatou zhasneme svetla je tma a on sam zaspinkava v postielke. Moje odporucanie je preto treba sa detickam venovat a skusat moznosti ako zaspinka a ked treba aj tri hodiny byt vonku, my sme napriklad boli tento vikend tri dni za sebou cele poobedie von a papkanie dostal vonku a bol uplne zlatunky vobec nereval, dieta potrebuje cerstvy vzduch.

luccka155
6. okt 2012

prosim vas porad te mi mam 2mesacnu dceru a poslednom case nechce cez den vobec spavat ani cez noc ked ju polozim do postielky tak sa hned zobudi

sharlotta
6. okt 2012

Niektore deti su proste ine. Treba to respektovat, resp. ako sa vravi "hlavou mur neprerazis". Hlavne netreba pocuvat reci typu "len si ho nenauc to a to..." a "kazde dieta ma zaspat samo v postielke" Ak dieta inak zaspinkat nevie, tak rob to, co mu pomoze zaspat. Preunavene deti su ovela horsie, ako uspavanie na rukach, ci v kociku. Mne mala spala len v kociku a jedine vtedy, ked som s nou chodila. Bola som s nou von 3x denne, ci bol sneh, ci dazd...az do 6. mesiaca. Vtedy som ju uz postupne zacala ukladat na jeden spanok doma a tak postupne.

svetlusska
6. okt 2012

luccka155 ja som mala podobny problem s mojim malym ze nechcel spinkat doma, len v kociku a len vtedy ked sa s nim hybalo bol schopny prespat aj dve hodky ako nahle s nim stalo bol hore...takze som s nim chodila od rana do vecera po vonku, teda na striedacku so svokrou lebo inac bol mrzuty a plakal...a v postielke mi zacal spinkat az od 2,5-3 mesiaca tusim.ale tiez najprv mrncal, troska sa snazil plackat ale som videla ze sa len rozmazuje lebo chce ist ku mne dala som cumlik, plienku do rucky a za par minut zaspal ked zistil ze nikam nepojde a tak spinkame doteraz v postielke ale iba v noci...cez den zaspinka obcas v posteli na pol hodky ale inac spi len v koliske a len sa s nim kolise, toto sa nezmenilo no...a vetu typu ze nechaj vyplakat sak on zaspi z duse neznasam, ved sa mi aj par krat stalo ze sa mi zasiel ale to hlavne pri prebalovani ked bol mensi...

feb13
6. okt 2012

U nas pri oboch relativne dobre zabralo zabalovanie do deky natesno, aby sa nemohli mykat rukami lebo to ich prebralo, a tak ich uspat na rukach. Celkom dobre to zabranuje zobudeniu po polozeni do postielky. Maleho este aj teraz tak uspavam a este aj v noci ked sa budi na kojenie ho zabalujem znovu, inak sa po skonceni preberie. Na prsniku mi nezaspavali ani jeden. Zaspavanie babatiek nie je o nauceni ale je to dane povahou, stupnom zrelosti nervoveho systemu, psychickym stavom! Vela deti nedokaze samo zaspat v postielke, je to uplne normalne a nie je vhodne to silit! Vobec nie je pravda, ze to vedie k zlozvykom, ze ho potom neodnaucite! Tiez su deti - aj moj starsi taky bol - ktore dokazu zaspat len po x minutovom reve, inak sa nedokazu ukludnit, najprv musia takto odventilovat stres a vsetky zazitky z celeho dna... a ani v takomto pripade nie je na mieste nechat dieta vyplakat sa sameho, aj ked je to dost narocne na psychiku ze ti place este aj na rukach a nedokazes ho nijak ukludnit az kym sa neuplace "do odpadnutia" ale niektore to proste potrebuju. Dalej aj to je normalne ked dieta spava vzdy len 30 minut (dokonca niektore 20, 25) a nevyspi sa ale nedokaze dlhsie spat. Je to kvoli nezrelosti nervoveho systemu, prave okolo 2m zacinaju babatka viacej vnimat svoje okolie ale to mnozstvo podnetov este ich mozog nedokaze spracovat a kvoli tomu nevedia spat. Niektore deti su proste nespave a je to velmi narocne ale casom sa to zlepsi, zvycajne okolo 6m, tusim aj u nas to tak bolo a od 12-14m uz spi celkom dobre. Viem teraz sa zda kazdy den jedna vecnost ale rychlo to ubehne uvidite. 🙂
Este sa dobre uspava aj v satke alebo nosici (ergonomickom).

susiqua
17. nov 2016

Ahojte, tiez neviem, co mam robit. Maly bude mat 2 mesiace a vie mi byt cez den aj 5 hodin hore, medzi tym zas pi len na pol hodku, aj to ho mysim hojdat, alebo skakat na fit lopte. Ako nahle ho idem dat do postielky spusti rev a musime zacat odzaciatku. Vonku v kociari vydrzi aj 2 hodiny spat, ale dnu nie... kedy sa to asi tak zlepsi? A vobec, zlepsi sa to? Doteraz bolo fajn, trva to len daky tyzden... dakujem.vam za rady.

deniss111
2. jan 2017

@susiqua my sme na to priblizne rovnako.skusam vselico a nic nezabera..

vehuhu
2. jan 2017

U nas to iste...cca od 2m... odporucam satku alebo nosic... odvtedy spokojnost na oboch stranach. 🙂) ona spala a ja som stihala domacnost...staale som hovorila, ze nebudem ako indianska babickamale proste bola to jedina moznost ako nasa dvera spala. Deti sa nenaucia na ruky, oni su z bruska naucene citit mamu 🙂))uz ma skoro rok... deti su malicke kratko, uzivajme si ich ;) naucia sa zaspat aj bez nasej pomoci...drzim palce

kristinka86
4. jan 2017

Žienky, pridávam sa. Naša 2 mesačná dcérka nespí vôbec sama. Nespí cez deň, nespí v noci. ☹
Teda, cez deň spí po uspávaní cca 20minút sama do obedu a potom po obede tiež asi toľko. Vonku v kočíku spí, ale len v pohybe - aj to nie stále. V šatke dokáže spať aj 2 hodiny, ale tiež v pohybe. Pri jednom dieťati si človek povie OK. No pri troch je to o držku. 2 ročná dcérka mi vonku totiž 2 hodiny nevydrží. V noci najčastejšie spí na mne - doslova! Teda, ja skôr driemem občas, no nespím. Pri dojčení mi síce zaspí, ale po odrgnutí sa zobudí, teda zaspávanie na prsníku nehrozí. Hladná nie je. Za prvý mesiac pribrala 910g, za druhý tiež cca kilo. Skôr sa prejedá. Ale dávame aj čajík - na odporúčanie pediatričky a tiež z pôrodnice. Nepomáha veľmi. Probiotiká dostáva ráno. Dávali sme Baby calm - zo začiatku, mám pocit, pomáhal, potom už nie. Teraz začínam dávať Infacol, tak uvidíme. Ale ona aj keď pekne kaká a prdká, nespí dobre. ☹
Syn kolikoval, teda viem, že dcérka koliky nemá. On keď zaspal, spal potom aj 3 hodiny. Ona hodí 15minútový spánok a dosť. Nejaké rady?
PS: Spinká v ulitke. Keď je na voľno, nezaspí vôbec. Teda, aj keby zaspala, tak v zápätí rozhodí rúčkami a je hore. Potrebuje byť stiahnutá. Na rukách aj spí, no po uložení vstane hneď. ☹

vehuhu
5. jan 2017

@kristinka86 nemusis davat odgrgavat ak si to babatko neziada. Ja som na nocny spanok nikdy nedavala odgrgavat. Verim ze pri troch detoch to je narocne a ze padas na hubu :( posielam srdiecko
Cajik nedavaj, asi davas rascovy alebo feniklovy a tie podla najnovsich vyskumov vibec neodporucaju davat, ovplyvnuje aj nervovu sustavu.

kristinka86
5. jan 2017

@vehuhu Ano, feniklovy davam. Musime riedit kvoli prejedaniu sa. Inak ju velmi trapi brusko. A bez grgnutia nezaspi. Resp.ju to zobudi po par minutach a je totalne bdela potom. ☹ Mam skusit rumancekovy caj alebo prevarenu vodicku? Dakujem za koment i srdiecko. Tretie dieta a kazde uplne ine co sa spanku tyka.

vehuhu
5. jan 2017

@kristinka86 nepocuvaj doktorku...z materskeho mlieka sa neda prejest...toto naozaj neviem ako jedna doktorka moze povedat ze materske mlieko preriedit :( nepoviem keby ste na um...mm je stravitelne pre babatko a urcite ju z toho brusko neboli...nis v tej satke, mne velmi pomohlo ci uz pri domacich pracah alebo von...

kristinka86
5. jan 2017

@vehuhu Mne uz v porodnici povedali, ze papka 3x tolko ako by mala. A ze mam davat caj medzi kojenim. Nie doslova riedit mlieko. 😇 A to iste potom povedala aj doki. Syn bol vysatkovany kvoli kolikam. Dcerka, podla mna, potrebuje moju blizkost. Nemozem byt ale vkuse len s nou. V satke viem spravit 80% veci, nie vsak vsetko. ☹

deniss111
10. jan 2017

@kristinka86 nasa tiez pribera cca 900g za mesiac.ale dr.nic nevravela.a zial so spankom bojujeme stale.po celom dni som taka unavena a to mam len ju..

sense
10. jan 2017

@kristinka86 feniklivy caj moze urobit u niekt deti viac skody ako uzitku... A co sa priberanua tyka divna lekarka nasa priberala do roka skoro kilo kazdy mesiac, narodila s 2,8 kg a v roku mala 13kg, teraz ma 3,5 roka a 18 kg a to jej trcia rebra spredu aj zozadu...

stastna17
10. jan 2017

otazka, preco 5,5 rocne nechce spat ? a nespi celu noc ? 😀

ewisam
10. jan 2017

Dievcata hlavu hore. Ja mam tretie- take sidlo dvojmesacne co nespi. Co robit? Nuz naucili sme sa spavat na bruchu, aby nevrestala cele noci pre koliky. POZOR!! Dieta si ale musi vediet pretocit hlavicku. A aj tak som ako na ihlach a kontrolujem. Dalsia vec, nemusite chodit von staci dieta uspat v miesnosti, kde je otvorene okno... prespi dlhsie a mama si oddychne alebo porobi, co treba. 🙂

kristinka86
10. jan 2017

@deniss111 Nooo. Ja som tiež hotová po celom dni, lebo mám ďalšie dve deti. Našťastie, syn je už v škôlke. Ale ráno vstávať je pre mňa utrpenie, lebo presne vtedy kus pospí najmenšia. ☹
@sense Ono, nám to kázali už v pôrodnici, lebo ju trápilo bruško. Ževraj nestíha stráviť toľko mliečka naraz a preto ju trápi bruško. V šatke mi spí aj 5 hodín, ale inak veľmi málo. Takže, obvykle sa "šatkujeme", aby som oddialila papanie. Čajík som prestala dávať. Dávam ráno prevarenú vodu - trošku, aby som do nej dostala probiotiká. Mne všetky deti pekne priberali. Dcérka má 2 roky a váži 13,5kg. Syn má 5 rokov a váži 23,5kg. 🙂 Myslím, že aj najmenšia nebude iná, hoc sa narodila len 2,5kg. 🙂

kristinka86
10. jan 2017

@ewisam Aj naša malinká najradšej spala na brušku - ale musela ležať priamo na mne, inak nespala ani tak. A teraz už na brušku byť nechce, lebo stále zdvíha hlávku. Teraz spinká na boku pritúlená na mne. Cez deň je to stále veľká bieda, v noci sa to trošku zlepšilo. Mne by jej nespanie ani tak nevadilo, ale ona potom len vreští a nič nie je dobré, lebo je unavená. ☹ To len na margo toho, že niekto tvrdí, že niektoré deti spať nepotrebujú. Neverím tomu veľmi. ☹
@stastna17 Tak to Ti nezávidím. Syn spí od cca 2 rokov celú noc a dcérka tiež spala, ale teraz končíme s plienkami, takže sa raz v noci budí na pišanie.

stastna17
10. jan 2017

@kristinka86 ja mam dvojicky maju 5 a pol a ani jednu noc neprespia. a do dvoch rokov vobec to boli 10x hore na jedenie, alebo iba tak. preto ked citam ze 2 mesacne nespi mi je smiesno 😀

ewisam
10. jan 2017

@kristinka86 no take male urcite spat potrebuju, teraz dcera nabehla na system vstavam o 8mej od 12 do 15:30 cca spim a potom taham do 22 sem tam si 15-20 min zdriemnem medzicasom. Viem nieje to ideal, ale no co, vrestiavala do 2h rana, takze supeeer.
Ale zase moje detuchy od 2 rokov prestali po obede spavat, a v pohode. Mladsi syn ma 2r,9m a vydrzi od 7mej rana do 8 vecera bez problemov, a neposedi

ewisam
10. jan 2017

@stastna17 a preco neprespia? som si myslela, ze si srandu robis... Aky maju rezim dna?

stastna17
10. jan 2017

@ewisam chodia do skolky ako ostatne deti 🙂

ewisam
10. jan 2017

@stastna17 Dobre a kolko v tej skolke spavaju? Nieje pricinou toho, ze v noci nespavaju, to ze vela spia cez den? Ak ich nedas cez den spat, neprespia? A v noci co zobudi sa a? Ide sa hrat, ci co? A ak ti mam poradit a stojis o to, napis viac ako jednu vetu 😉 takto nadobudam naozaj dojem ze sa dobre bavis

stastna17
10. jan 2017

@ewisam nespia v skolke vobec, rano vstavaju o 5:30 a vecer idu spat o 21:00 , nepisem ze sa hraju v noci , ale ze neprespia celu noc , nebavim sa prepac som v praci a sef stoji za mnou. proste sa zobudia vyspatí, jeden zobudi druheho. a pridu do spalne a kym sa ulozia hodina a potom napr. dnes bol maly o 4:00 vyspaty a uz nespal.

stastna17
10. jan 2017

@ewisam ale ja tiez tak malo spim takze ja sa nestazujem len komentujem, ze proste su deti co nepotrebuju tolko spat. aj dospelí. ja ked boli mensi som spala hodinu ked v kuse a cely den nic. a zase dookola. som si zvykla.