Ako rátate vek detičiek?

seemani
23. sep 2013

Ako rátate vek vašich bábätiek? na dátum alebo na týždne? Môj malý sa narodil 22.7., čiže ak to rátam na dátum, tak mal včera 2 mesiace, ale ak to beriem na týždne tak má dnes 11ty týždeň, čiže skoro tri mesiace.

slniecko77
23. sep 2013

@seemani neratas zle? 😕 podla mna tvoj syn ma 9 tyzdnov.... 😉

brumka
23. sep 2013

ak by mal skoro 3m by sa naridil o mesiac skor ako moja junova 🙂 cize ste 9t 🙂

m_ij_ka
23. sep 2013

aj ja som narátala 9 týždňov 🙂

bubelko
23. sep 2013

@seemani suhlasim so slniecko77 - niekde si v ratani spravila chybu. maly ma 9tyzdnov 😉 a cca do 3mesiacov sme ratali na tyzdne a potom uz klasicky na mesiace 😉

anjelicek26
23. sep 2013

@seemani - mate 9 tyzdnov 🙂 A my ratame na tyzdne zatial, 16 tyzdnov a teda takmer 4 mesiace..

maribell
23. sep 2013

ja to hovorim normalne na datum ..a neznasam ked mi nejaka mamincka povie ze jej maly ma 15 tyzdnov a podobne ... alebo to este vedia maminy aj na mesiace (a to aj napriek tomu ze uz ma viac ako rok 😒 ) ze 28mesiacov.. 😀 este aby som to prepocitavala rychlo ... ja som vzdy hovorila do roka v mesiacoch ..ziadne tyzdne a teraz ked uz mame rok tak vravim rok 🙂

horana
23. sep 2013

Ja som ratala na tyzdne snad len prvy mesiac, potom uz po mesaicoch cca (zaciatok druheho, koniec druheho, temer 5 mesaicov, pred chvilou 6m atd.)
Je to lepsie predstavitelne aj pre siroku verejnost, ako niektore maminy co zahlasia, uz sa mi aj take stalo ze 72 tyzdnov a teraz sa vyznaj 😀

adeala
23. sep 2013

@horana áno, to je najlepšie, tiež mi jedna pani raz zahlásila 118 týždňov 😀 musím povedať, že doteraz neviem ako to je dieťa vlastne bolo staré 😀

seemani
autor
23. sep 2013

ježiš baby ja som si to 3x prerátala a stále mi vyšlo 11 😀 ja som ale poleno, tak kväli týždňovému rozdielu som nemusela ani tému zakladať 🙂
ach jaj.. no tak aspoň v tom už mám jasno

lauricka
23. sep 2013

nevadi, ze si zalozila temu, aspon sa mozeme bavit o tom, ako niektori nezmyselne dlho preratavaju vek na tyzdne a potom na mesiace. Napr,, ked pocujem, ze ma niektore dieta 28 mesiacov alebo napr.36 😀.

katka1981
23. sep 2013

Na tyzdne som ratala do dvoch mesiacov. Potom som presla na mesiace asi do 2,5 roka a potom rok plus mesiace.

katka1981
23. sep 2013

@lauricka, a uz si pocula take, s drahym sme spolu 9 rokov, 7 mesiacov , 3 tyzdne a jeden den a potom to capne cele na mesiace a na drobne? 🙂 Pri dietati je to ok 🙂

anjelicek26
23. sep 2013

@adeala
@lauricka - baby a neni to uplne jedno, ako to kto rata 😀 Nech si to rataju aj na dni, ved nikomu neublizuju... co je zle na odpovedi, ze ma dieta 2646 dni? Alebo ako nasa dcerka 63510 hodin? Aspon trosku budu musiet sede bunky zamakat aj na tej materskej, kym to clovek prerata 😀

linda20111
23. sep 2013

@seemani zo zaciatku sme to ratali na tyzdne, ale cca od 2mesiaca sme presli na mesacne ratanie. Je to jednoduchsie- povies maly ma 2mesiace, 2mesiace a tyzden, 2 a pol mesiaca... 🙂 tyzdnove ratanie je pre mna horor nechce sa mi prepocitavat ked ma dieta 23tyzdnov ze ake je vobec stare :D :D a tiez aj mesacne.. po roku uz nebudeme pocitat mesiace ale poviem ze ma rok a 1mesiac nie 13mesiacov :D

maribell
23. sep 2013

@adeala schuti som sa zasmiala 😀

dai
23. sep 2013

@lauricka tak tieto sa este chapu lahko... napr. 36 mas casto pisane v publikaciach , detto 24 kedze je to kvazi v urcitom zmysle zlomovy vek...
takze nas ma okolo 790 dni som prave zistila a dcera okolo 2270😉 su uz takyyyyyyyyy velkyyyyyyyyyyy😉

lauricka
23. sep 2013

@anjelicek26 nic na tom nie je zle, to nikto nenapisal, toto je skor taka tema na odlahcenie, je to skor niekomu smiesne, nez ze by to povazoval za nieco zle 😉 Napr. mne poslala znama miery svojho babatka narodeneho na Slovesnku slovenskej rodine v anglickych jednotkach....a mozes preratavat. Ale tak nejak ma to neuchvatilo ani nepobavilo a vobec sa mi to nechcelo preratavat. Niekedy rozmyslam, ci tak niekto dava najavo svoju unikatnost, dolezitost alebo je to len sranda....netusim. Ale ako pises, je to jedno, to je pravda.

lauricka
23. sep 2013

@dai Ok, ale uplne mi staci povedat, ze 3 roky a dokonca, aj keby mal zrovna tri roky a dva a pol mesiaca, aj tak mi staci povedat, ze 3 roky 😉 . A nemusi to byt len 24 alebo 36, to bol len priklad.

cawes
23. sep 2013

@seemani a ako to ratas 11tyzdnov vyst nemoze.ved
22.7.-29.7= 1tyzden
29.7-4.8.= 2.tyzden
5.8. -11.8. = 3.tyzden
12.8.-18.8.=4.tyzden
19.8.- 25.8.=5.tyzden
26.8.-1.9.=6.tyzden
2.9.-8.9.=7.tyzden
9.9.-15.9.=8.tyzden
16.9.-22.9.=9tyzden
neviem kde si nabrala 11

miku1
23. sep 2013

@horana Ja som to rátala rovnako...Do mesiaca na týždne a potom na mesiace, tak ako si to aj ty písala. Mesiac a čosi, mesiac a pol, necelé dva mesiace. Myslím, že nikoho cudzieho presne na týždne nezaujíma vek našich detí 🙂 Každému to stačí približne 🙂

dai
23. sep 2013

@lauricka ono zalezi s kym a o com sa bavis, niekedy je ten presny vek dolezity - deti v tom rannom veku su velmi odlisne - staci rozdiel mesiac a je viditelny... takze ak sa matka bavi s lekarom a podobne tak pravdepodobne pouzije exaktnejsie priblizeny vek, ak sa bavi s kamoskou tak asi ako ty pises - 2 roky a je...

ale suhlaism s tym ze nech si kazdy pocita ako chce...

lauricka
23. sep 2013

@dai nuz ale ja nie som lekar, mne to presne netreba. Moje deti budu mat v novembri dva roky. A ked sa ma teraz niekto pyta, kolko maju, tak poviem dva alebo budu mat dva. Neratam to na mesiace pri beznych rozhovoroch.

m.i.r.i
23. sep 2013

neviem naco presne to potrebujes, ale ja som ratala na tyzdne asi tak do 3 mesiacov..potom uz som ratala na mesiace tak do 2 rokov..teda povedala som aj ze ma rok a pol..ale vacsinou ze ma trebars 16 ci 23 mesiacov...od 2 rokov to uz ratam na roky.....🙂

indiankaindi
23. sep 2013

🙂 zábavné. Ja som sa ako dieťa zamýšľala nad tým, ako by sa zmenil napr. môj vek, ak by každý mesiac mal 28 dní. A to si zoberte, že mám teraz 29,5 roka, to ak premeníme na dni, je to nejakých 10781 dní, čo by bolo 385 mesiacov (ak by mal mesiac 28 dní) a to je niečo vyše 32 rokov. Teda som vlastne možno o 3 roky staršia ako skutočne som 😅

To len tak na odľahčenie 😀

stanislavao
23. sep 2013

a naco to treba vediet? ci na mesiace, ci na tyzdne? ak by mal 3 mesiace, tak by sa narodil 23.6. logika, nie/

katie555
23. sep 2013

ja som cca do 3 mesiacov na tyzdne , potom uz len bud 4 mesiace alebo 4.5 ...nejako som to neriesila ..teraz ma 11 mesiacov, po roku uz budem ako spominali niektore mamicky ze rok aj x mesiacov ...mne tiez take udaje ako ma 20 meisaocv, 23, ci 28 idu na nervy.
Najlpsie je ked pridem k health visiotorkam ju vazit a ona sa mna opyta , ze ma teraz co ja viem 36 tyzdnov a ja kukam na nu ako na debila, ze co sa ma vobec pyta 😀 😀 😀 😀

aadulik2110
23. sep 2013

@indiankaindi tak toto ma teda super pobavilo 🙂

cerez
23. sep 2013

Podľa mňa je to úplne jedno. Pre mňa vždy je smerodajné číslo dňa narodenia. Nepočítala som nikdy týždne. U nás to je 21, tak 21 sme pripočítali mesiačik. Nejde o tehotenstvo.

cerez
23. sep 2013

@indiankaindi To sa skoro podobá výpočtu podľa čínskeho horoskopu. 😀

nicolle21
23. sep 2013

@seemani aj môj je narodený 22.7. 😵 presne včera sme sa o tomto hádali s maminou.. malý má síce kalendárne dva mesiace, ale všetky vývojové míľniky (dvíhanie hlavičky, úsmevy a pod.) sa v takomto mladom veku asi počítajú (hlavne u pediatrov) na týždne..
je to podľa mňa niečo podobné ako s tehotenstvom.. tiež je to 40 týždňov čo sa vôbec nerovná 9tim kalendárnym mesiacom a aj tak sa ma každý vypytoval v ktorom som mesiaci 🙄 a nešli pochopiť, keď som im povedala 25tt napr..