Ako si správne vyberať krém s ochranným faktorom?

bioderma_lucia
10. apr 2012

Na trhu je množstvo produktov s ochranným faktorom. Vybrať si ten správny býva niekedy
komplikované. Podľa čoho sa rozhodujete vy? Kde nakupujete, v drogérii alebo v lekárni? Čo si
všímate na obale produktu? Rozumiete vysvetlivkám a číslam na krabičke?

kokorunecka
10. apr 2012

Presne akurát toto riešim.. Mám dcérku a ochranný faktor 30 sa mi zdá príliš nízky na jej pokožku... Ale tiež by som ju nerada zaťažovala ťažkými mastnými krémami pre dospelých... Poraďte mi, ako to vyriešiť? Čo by pre ňu bolo najvhodnejšie? Ďakujem.

kerynka87
10. apr 2012

Ja som synovi kúpila v lekárni ochr.faktor 50 - to je vraj najvyšší a kúpila som Sebamed. používame len túto kozmetiku, tak som nemala problém s výberom. chcela som sa hlavne vyhnúť možnej alerg.reakcii keďže malý má len 8 mesiacov.

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kokorunecka ahoj, aj podla mojho nazoru je SPF 30 nizky faktor pre tvoje dietatko. Ak som spravne videla, mala ma 2 mesiace. Preto je pre nu najvhodnejsi krem urceny pre jej vekovu kategoriu kvoli citlivosti a jemnosti pokozky. Pre takto malinke babatka doporucujem produkt Photoderm MINERAL SPF 50+. Ma najvyssi faktor a obsahuje len mineralne (fyzikalne) clony, ziadne chemicke filtre. Krem je idealne pre deti od narodenia az do 3rokov a tiez pre vsetkych atopikov, alergikov a tych, co nemozu pouzivat kremy s chemickymi filtrami.
Ja mam polrocne babo a ako prisli slnecne dni, hned sme zacali pouzivat Photoderm Mineral.

matsches
10. apr 2012

Chcela by som sa opýtať, ako je to s chemickými filtrami. Lekárnik mi povedal, že 50 SPF bez chemických filtrov nie je možné urobiť. Je to tak?

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kerynka87 ahoj, vyber vysky faktora SPF 50+ je vynikajuci. Je dolezite chranit deti najvyssim faktorom. Predsalen detska pokozke je velmi jemna a prirodzena ochrana proti slnecnemu ziareniu nie je u nich este vyvinuta tak ako u dospeleho cloveka. Tiez je dolezite pozerat sa na to ake filtre krem obsahuje. Deti do (idealne) 3 rokov (min. nad 1rok) by sme mali natierat mineralnymi (fyzikalnymi) clonami/filtrami. Tiez by sme sa mali pozerat na vysku ochrany proti UVA ziareniu.

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@matsches ahoj 🙂 lekarnik nemal pravdu. Ochranny faktor SPF 50+ bez chemickych filtrov je mozne urobit. Bioderma taky produkt ma - Photoderm MINERAL SPF 50+. Tento produkt obsahuje LEN mineralne clony a ziadne chemicke filtre. Rozdiel vo filtroch je v tom, ze mineralne clony ziarenie odrazaju, chemicke ho pohncuju. Organicke filtre su kombinaciou chemickych a mineralnych, cize ziarenie pohlcuju a odrazaju. Ostatne produkty Biodermy z radu Photoderm obsahuju organicke filtre. Photoderm MIneral je idealny pre deti do troch rokov a pre vsetkych, ktori maju rozne reakcie - alergie, atopici ...

kvetinqa
10. apr 2012

@bioderma_lucia Ahoj, my od narodenia pouzivame kozmetiku bioderma abcderm, na leto mame photoderm mineral spf 50+. Neviem ale co tento rok. Maly ma bledu pokozku, modre oci, svetle vlasky, bojim sa prejst na nizsi faktor, nie je ale 50tka uz zbytocna? maly ma pomaly rok a pol. Vdaka

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kvetinqa ahoj, urcite zostante pri SPF 50+. Vobec to nie je zbytocne. Maly je svetly fototyp, potrebuje byt max. chraneny. A k tomu ma len rok a pol. Pokozka deti je ina ako pokozka dospelych. Uz som to tu spominala, deti nemaju vyvinutu prirodzenu ochranu tela pred slnecnym ziarenim ako dospeli. Preto musia byt chrani viac ako my.
Najvyssou ochranou nic nepokazis a mozes byt kludna, ze maly drobec bude mat zdravu pokozku a nebude mat ziadne zacervenania a spalenia. Uzite si leto, slniecko a maleho dalej natieraj Photoderm Mineral. 🙂 Inak, ake mas s nim skusenosti? A co pouzivate z ABCDermu?

kvetinqa
10. apr 2012

@bioderma_lucia Vdaka za radu. Aj som si myslela, uz mam doma kupene nove balenie, trosku ma odradzalo to zle natieranie, ale minuly rok sme boli aj pri mori a uplna spokojnost. Maly je bledy po mne, ja sa hned spalim, tak sa bojim to nejak riskovat.. Skusenosti su super, len ako som pisala, to natieranie nie je bohvie co, esteze maly neprotestuje a da sa mi kremikovat 🙂
Z ABCDermu pouzivame sprchovy gel, telove mliecko, na cold cream nedam dopustit. Je to jediny krem, po ktorom maly nemal vystipane licka v zime. Ked mu idu zubky, tak aj perioral krem, lebo ako dudluje a slinta, tak ma vystipanu pusinu... Cez den mu davam atoderm krem... Z nas musi mat bioderma radost 😀 cela rodina ju pouzivame.

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kvetinqa uaauu, to teda ano. Vy ste Biodermapozitivrodina 🙂 my si teraz tiez vo velkom ficime na ABCDerm Peri Oral. Nie je sekundy, kedy by sme nieco nemali v ustockach a tie slinky vedia teda urobit neplechu. Asi nam tiez coskoro vykukne prvy zubok. Pozdravujeme drobca a blahozelame k miminku v brusku 😉

adulik23
10. apr 2012

aj z nas sa bioderma urcite tesi. 😀 v lete bude mat starsi syn 5 rokov a kazdy rok kupujem biodermu 50+ kids. my sme vsetci bledusi, tak ja to patlam aj na seba. z kazdej dovolenky sa sice vratime rovnako bledi ako tam ideme, ale aspon neriesim spalene nosy, plecia ... 🙂

kvetinqa
10. apr 2012

@bioderma_lucia dakujem! Ano, sme 🙂 Ale vyskusala som vsetko mozne a jedine bioderma nam sadla, takze uz neexperimentujem.... Drzim palce, aby zubok vysiel rychlo a bezbolestne! pekny den.

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@adulik23 🙂 ja sa tesim, ze sa pekne chranite ;) veru, spalene nosy nie su bohvieco ...

katka226
10. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj, chcem sa opýtať... Máme otvorenú Photoderm Mineral spf 50 od minulého leta, zostala cca polovica, skladujem ju v chladničke... Môžem ju použiť aj toto leto, alebo radšej kúpiť novú? Myslím tým, či sa takýmto spôsobom neznižuje ochranná funkcia krému a teda by krémik už pri ďalšom používaní nebol adekvátnou ochranou... Vopred ďakujem

kiara138
10. apr 2012

hmm celkom ste ma poblaznili baby skocim dnes do lekarne a urcite kupim ten krem ABCderm Peri Oral lebo uz malemu neviem ako pomoct ked mu idu zubky tak slini a aj z dudlika ma cele licka a bradu vyštípanu a cervenú a suchú aziadne kremy na to nezaberaju, tak skusim pre zmenu prave Biodermu, a urcite vyskusame aj opalovaci SPF 50 🙂

katka226
10. apr 2012

@kiara138 boli sme na tom s malým podobne... A tiež sme skúšali ten ABC derm a akosi nepomohol 😒
Ale skús si možno namiešať vlastný domáci krémik... Prírodné bambucké maslo + pár kvapiek konopného oleja. U nás vždy pomohol, preto odporúčam na vyskúšanie 🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kiara138 potom nam napis ake si mala skusenosti 🙂 budeme sa tesit 😉

kiara138
10. apr 2012

@bioderma_lucia určite napišem ze ako zareagovala jeho pokožka rada by som bola aby uz nieco pomohlo🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@katka226 velmi tazko sa mi odpoveda na tvoju otazku a to z viacerych dovodov. Dolezite je, aby nebol preexpirovany. Datum je vzdy zobrazeny aj na krabicke aj na produkte. Dalsiu vec, ktory si pozri, je znak na produkte, ako dlho po otvoreni sa moze produkt pouzivat.Treba sa pozerat aj na skladovanie produktu. Jedna vec je, ze si ho v zime mala v chladnicke ale tiez je dolezite pozriet sa na to ako bol skladovani pri pouzivani v lete, ci ste ho nechavali na priamom slnku a podobne. Nedokazem takto posudit, ci je krem v poriadku. Ak by si mala len jednu pochybnost, krem radsej vymen. Viem, ze financii nikdy nie je dost ale za spalenie pokozky to nestoji. Alebo ... zapoj sa do nasich sutazi, bude ich tu dost a mozno vyhras Photoderm 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/kategoria/mesia...

irriss
10. apr 2012

@bioderma_lucia
Ahoj mam prosbu.
Bydlime v Italii a moje deti jsou prakticky odkojene na plazi..NIKDY jsme nemeli zadny problem se slunickem, se spaleninami..apod.
Chranim deti nejen kremem , ael predevsim dodrzovanim pravidel casu expozice na slunci 😉

Pouzivala jsem vzdy kremy s vysokym stupnem chraniciho faktoru UV
ALE
uz nekolik let zde v Italii posloucham v ruznych poradech, ze vetsi ochrana (silnejsi) nez je UV 30 neexistuje..ze vetsi faktory jsou jen reklamou..ze nechrani vice nez ty s 30ti 😉
Co je na tom pravdy?

p.s. Uz mam deti relativne velke, uz nepotrebujeme chranici system s vysokym UV, ale i tak mne zajima tato informace 🙂
Predem dekuju za informaci 🙂

kvetinka211
10. apr 2012

@bioderma_lucia dobry den, chcela by som sa spytat ci detske bioderma slnecne kremy (napr. spominany photoderm mineral 50+ alebo nejaky iny s spf 30) boli porovnavane v spotrebitelskom teste takehoto typu: http://www.pluska.sk/images/gallery/zdravie/201... a ake dosiahli vysledky? Dakujem 😉

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@irriss ahoj, zacnem asi tym, ze som este nepocula, ze UV ochrana vyssia ako 30 neexistuje. U nas na SR sa o tom este nehovori, v Talianku uz ano. Z odborneho hladiska: existuje institucia, ktora ma dohlad nad dermokozmetikou, udava normy, zakazy, prikazy, doporucenia ... vola sa COLIPA. Colipa kontroluje vsetky dermatologicke produkty. Tato institucia napr. upravuje oznacovanie produktov, urcuje vysky faktorov ... v minulosti si mozno pamatate OF 100. Colipa tuto vysku OF zakazala a nariadila ze najvyssi OF moze byt 50+ (ktory v sebe skryva aj vyssie ochrany ako 50). Myslim si, ze keby bolo pravda, ze najvyssia ochrana je 30, COLIPA by uz urobila zaver a vsetci by mohli predavat iba OF 30 ako najvyssi faktor. Dalsim argumentom je, ze dermatologicke produkty prechdzaju testovani. Su to rozne testy, davaju si ich robit firmy samostatne ale aj konkurencne firmy medzi sebou. Ak by sa zistilo, ze SPF 50+ nechrani viac ako SPF 30, dnes by uz neboli na predajnych pultoch.
Neviem ako je to presne u vas, ale pripada mi to ako nejaka kacica ... zial, takych informacii sa niekedy pusti do sveta vela a je velky problem filtorvat ich. Moj zaver je taky, ze SPF ma svoje opodsatnenie a urcite ma vyssiu ochranu ako SPF 30.

cayrez
10. apr 2012

Zdravim vsetky maminky,
pracujem v lekarni {momentalne som vsak na materskej "dovolenke"}. Mala som moznost na sebe odskusat viacere pripravky ponukane v lekarnach od roznych firiem a musim povedat, ze Bioderma sa mi osvedcila najlepsie. Aj svojho syna od narodenia kupem, natieram pripravkami od tejto firmy. Syn nikdy nemal zaparenu ritku, ci neprijmny vysyp. Momentalne uz nemusim riesit, co s podrazdenym miestom po vecne tecucich slinach {idu nam opat 4 zubky naraz}. Taktiez neriesim, co pouzit na ochranu pred slnieckom, pretoze Biodermou sa u nas natiera cela rodina. 50tka vzdy a zasadne na najcitlivejsie casti tela {nos, lica, usi}, u maleho pouzivam len 50tku. Ostatni clenovia rodiny, zalezi od pokozky a dlzky pobytu na slnku, ale vacsinou vyuzivame 30tku ochranny faktor. Samozrejme po pobyte na slniecku pokozku upokojime jemnym mlieckom s alantoinom, tiez od Biodermy. Som maximalne spokojna s vyrobkami tejto firmy a mozem ich naozaj len a len odporucit. A to upozornujem, ze mam problematicku a citlivu pokozku a manzel je alergik tiez s citlivou pokozkou.

xlucia
10. apr 2012

@kiara138 kup mu obycajny infadolan. je lacny a dobry

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@kvetinka211 @kvetinka211 ahoj kvetinka211, vsetky nase produkty prechadzaju testami. Tieto testy sa konaju na uzemi Francuzska. Tym, ze BIODERMA na Slovensku prebera francuzske produkty, testy si nedava vykonavat.
Nemam informaciu, ci sme boli zapojeni do spotrebitelskych testov v ramci SR. Spravidla (nie vzdy) su dermatologicke firmy oslovovane aby poslali produkty do testovania. Ak nie sme v teste, neboli sme osloveni. Inak sa radi zapajame do takychto testov 🙂
Vysledky z testov konanych vo Francuzsku su na vysokej urovni a splnaju vsetky poziadavky a doporucenia COLIPY, co je medzinarodna institucia pre dermatologicke produkty, ktora urcuje vsetky normy. Neviem ci som dostatocne odpovedala na tvoju otazku. Kludne mi napis, doplnim odpovede 🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

Kocky, do vecera tu nebudem, prihlasim sa opat najneskor okolo 19:30 hod. Potom odpoviem na vsetky vase otazky. Krasny den zatial 🙂

turistka
10. apr 2012

@bioderma_lucia ja by som sa chcela spytat aky opalovaci kremik pre skoro 2 rocnu dcerku.je mi jasne ze 50,ale je aj krem aj mlieko plus teraz ta modra novinka.este by som sa chcela opytat ci mi budete vediet poradit Kedy bude akcia 50% zlava na photoderm na fcb sa na to vypytuju uz vyse mesiaca,ale ziadna konkretna informacia 😉

majushkab
10. apr 2012

@bioderma_lucia ahoj aj nám sa v rodine osvedčila bioderma najmä ATODERM PP anti-récidive krém alebo mliečko kedže syn trpí na AE ,má 3 roky a chcela by som sa spýtať aky opalovací krem mu kupiť faktor určite 50 iny sme doteraz nemali,ale konkretne produkt ktory môžeme použivať aj ked ma ekzem a ešte by ma zaujímalo ako spravne ten opalovací kremik davať či mu mam predtym tvaričku namastiť hoc akym kremom od biodermy a nato ten opalovací alebo aky postup je najlepší?Ďakujem

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@cayrez jeeej som rada, ze mas same pozitivne skusenosti. Taketo reakcie ma vzdy potesia 🙂 vela vela zdravicka 🙂

bioderma_lucia
autor
10. apr 2012

@turistka pre deticky v rade Photoderm mame 3 produkty, vsetky maju SPF 50+. Su to Photoderm MINERAL, Photoderm KID a Photoderm KID BLUE. Rozdiel je vo filtroch. Ph. Mineral obsahuje mineralne clony, ktore slnecne ziarenie odrazaju. Ph. Kid a Kid Blue su organicke (chemicke a mineralne) filtre a slnecne ziarenie pohlcuju a odrazaju. Ph. Mineral je odporucany pre deti od narodenia, pre atopikov, alergikov, ... Kid a Kid Blue odporucam od 3 rokov, ale vela mamin ich pouziva skor. Pred prvymi narodeninami by som ich ale nepouzivala, potom uz ano, ale iba ak si si ista, ze dcerka nemava citlivu alergizujucu pokozku. Odporucanie od troch rokov je prave kvoli chemickym filtrom, aby nahodou nevznikla reakcia.
Co sa tyka spominanej akcie, neviem presne na co myslis. Viem, ze v lekarnach prebehla akcia s nazvom "srotovne". Bolo potrebne priniest akykolvek krem s OF akejkolvek znacky a Photoderm si si mohla kupit s 50% zlavou. Tato akcia uz skoncila. Momentalne sa predavaju balicky, kde je ku kremom zdarma Sensibio voda 500ml. Je to ku kremom Photoderm MAX krem, krem tonovany a ultra fluid ciry. Viem iba o tejto aktualnej akcii.