Ako vybrať správny „opaľovák“ pre moje dieťatko?

bioderma_lucia
6. máj 2013

Leto prišlo v plnej kráse, ani jari nedalo priestor. Slnko nabralo na sile a je najvyšší čas myslieť na ochranu pred UV žiarením nielen našej pokožky ale hlavne pokožky našich drobcov. Ako si správne vybrať krém s ochranným faktorom? Na čo sa zamerať, čo si všímať? Sú rozdiely medzi krémami? Existuje niekoľko filtrov, ktoré krémy obsahujú. Ktorý a prečo si vybrať pre moje dieťa? Pozývam vás do diskusie, vymeňme si svoje skúsenosti.

lucinda1711
6. máj 2013

Urcite ziadne kremy s drogerie ale radsej s lekarne.ja mam pre syna daylong a som spokojna

baklik
6. máj 2013

ahojte, pridavam test opal. kremov, ktory som nasla nedavno: http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/medzi....
skoda, ze sa v tomto testovani nenachadza aj Bioderma.
ja som vlani malemu kupila Bioderma Mineral spf 50, kedze mineralne filtre su pre deti do 1 roka najvhodnejsie. tento rok ho este dominame (ostala nam necela polovica) a potom uvidime, ktory kupime.

sabiatko
6. máj 2013

Ja som nad inymi kremami ako Daylong alebo Bioderma ani neuvazovala. Myslim, ze oba su svajciarske, tak hadam aj kvalitne. Zubnu pastu tiez pouzivame len Elmex a Meridol, svajciarske. Ale idem si co to kuknut o testoch 🙂

elys
6. máj 2013

Najucinejsia ochrana je panensky za studena lisovany olivovy olej. Vsetky ochranne kremy prepustaju cez pokozku pri slnecnom ziareni skodliviny do organizmu.

tehulka2011
6. máj 2013

@elys tak to si im dala 🙂 to asi nechceli pocut, haha 🙂 ale pravdu mas! Ja mojho maleho urcite nenatieram tou chemiou ci z drogerie, alebo lekarne...

elys
6. máj 2013

@tehulka2011 verim,ze niektore kremy maju.dobry ucinok na rozne kozne problemy,ale treba si aj uvedomit,ze tak ako sa pocas priameho slnecneho ziarenia uvolnuju v PET flasi skodliviny do napoja, tak isto sa z kremu uvolnuje chemia cez pokozku do organizmu. A to nehovorim o hliniku v opalovacich kremoch, aj o tom malokto vie. Treba byt opatrny

kaska
6. máj 2013

Ahojte, ideme buduci tyzden na dovolenku do Egypta a kupila som malemu opalovaci krem Bioderma ale "len" 30 faktor, je to malo? Treba faktor 50? poradte...dakujem

tilly
6. máj 2013

bioderma je prirodna kozmetika, ci nie?

tilly
6. máj 2013

@tehulka2011 ja tiez nie, bud nic, alebo prirodny krem

jetokuko
6. máj 2013

@kaska no určite záleží aký tip pokožky má tvoje dieťa,ale ja osobne do egypta by som brala 50 aj pre seba,dnes je slniečko zradné...inak biodermu 50 kids s rozprašovačom vrelo odporúčam,môj drobec má dosť svetlú pokožku a môžem povedať,že ani počas obednajšieho slniečka ho s touto biodermou nespálilo a to sme boli na záhrade celé dni v bazéniku a nahatý 🙂

kaska
6. máj 2013

no ved to ma napadlo...ze do egypta by sa aj ta 50 minula...oki tak dokupim pre neho tu 50, to mali taku akciu ze 30 aj s 500 ml poopalovacieho kremu spolu, tak som to zobrala...

ivanka1987
6. máj 2013

@bioderma_lucia ahoj,chcela by som sa opytat na boidermu kremik na opalovanie pre deticky s minerálmi OF 50.kupili sme ho synovi a zabudla som sa v lekarni opytat ci mu neuskodi ak ho oblizne,pretoze ak mu natriem tvaricku aj okolo ust a ma v pusinke dudku urcite sa mu krem dostane do pusinky.za odpoved dakujem

briketa
6. máj 2013

@elys nepravda, nestudovala si dobre svoje zdroje.
Olivovy panensky olej pomaha na regeneraciu pokozky po opalovani.
V ziadnom pripade nesluzi ako ochrana pred zhorenim.
Ved volakedy sa pubertaci natierali prave olivovym olejom aby sa rychlo opalili.... vselijake kremove zalezitosti neexistovali.
To su dve rozdielne veci.
Urcite to neskusajte na svojich malych detoch, lebo im ublizite. Ked neveris, vyskusaj najprv na sebe.
Natierat po opalovani, nie ako ochranu pred slnkom!

briketa
6. máj 2013
ferihegy
6. máj 2013

@briketa presne tak ! 🙂

helloukitty
6. máj 2013

@tilly nie je prirodna kozmetika 😒

baklik
6. máj 2013

@jetokuko tak OF 50 by mal byt total sun block, takze by ho nemalo spalit a ani opalit, predpokladam.

helloukitty
6. máj 2013

toto je sice forum biodermy,ale.. ☹ moje skusenosti,bohuzial nie najlepsie..s opalovakmi som minule nebola vobec spokojna a teraz ma dorazil detsky sprchovy gel,na telo bol fajn,len malemu sa vo vlaskoch urobili neskutocne lupiny,ci supiny ci ako to mam nazvat a uz tyzden s tym bojujeme ☹ ale zase p.o.zinc nam pomohol,ten je super 🙂 a opalovaci krem mame la roche posay mlieko 50+.. 😉

baklik
6. máj 2013

@helloukitty my sme zas spokojni s biodermou mineral spf 50 a malemu suchu kozu pekne preliecil a zvlacnil atoderm PP.

lucinka58883
6. máj 2013

dnes som kupila ten opalovaci krem minerla spf 50 mozem ho dat malej aj na tvar a rucky? Teda myslim moze ho obliznut? 🙂 lebo rucicky a skoro stale v puse 🙂

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@baklik ahoj, dakujeme za link. Skoda, ze tam nie su Bioderma Photodermy. Neviem preco ...
Kazdopadne, zdoraznujem odsek o UVA.
Stretavam sa s tym, ze vela ludi sa ma pyta, ako je to s tou ochranou pred ziarenim. V skratke je to takto:
Na zemsky povrch dopadaju rozne luce, nas zaujimaju hlavne UVA a UVB ziarenie. Tieto prenikaju hlboko pod nasu kozu.
UVB neprenikaju az tak hlboko a sposobuju nam zacervenanie, spalenie pokozky, hyperkeratinizaciu a rakovinu koze.
UVA prenika omnoho hlbsie pod povrch koze a sposobuje hyperpigmentaciu – pigmentove skrny, slnecnu alergiu, rakovinu koze a tiez starnutie pokozky.

Oznacenie na produktoch, tzv SPF je vyska ochrany LEN pred UVB ziarenim. Vysku ochrany pred UVA ziarenim by mala byt 1/3 podla COLIPA normy. A tu vzika dolezita otazka. Ake je vyska UVA? Ved co vsetko nam UVA sposobuje a my ani netusime jej vysku. Urobit vysoku ochranu pred UVB ziarenim, cize SPF nie je pre firmy problem. Pamatate si SPF 100? Ale urobit vysoku ochranu pred UVA ziarenim je teda velky problem a to prave kvoli tomu, ze UVA ide az 50% ziadanie do dermis (stredna vrstva koze).
Bioderma preto pre svojich klientov uvadza na kazdej krabicke vysku ochrany pred UVA ziarenim. Nakrabickach najdete dva udaje: SPF je vyska pred UVB ziarenim a na boku hore je hned uvedena UVA/PPD ochrana. Dotez bola najvyssia mozna vyrobitelna okolo 40. Tento rok Bioderma priniesla novinku Photoderm Sensitive, ktory ma SPF 50+ a UVA 50. Najvyssia mozno ochrana.
Preto pozor vsetci ti, ktori mate alergiu na slnko. Citajte vysku ochrany pred UVA ziarenim. UVA ziarenie sposobuje alergiu, nie UVB ziarenie.

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@sabiatko ahoj 🙂 Bioderma je Francuzska, sidlo mame v Lyone.

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@kaska ahoj, ja by som v prve dni urcite pouzivala 50+. Vhodny je Photoderm KID. V Egypte je silne slnko a ak som spravne pozrela, male ma len 3 roky. Ochrana detskej pokozky je velmi velmi dolezita, aby sme predchadzali zavaznym problemom v dospelosti. Pokozka si pamata. A jej pamat je dlhodoba. Moze sa prejavit aj o 30 rokov neskor. Spalenie pokozky v detstve je velmi nebezpecne.

helloukitty
6. máj 2013

@baklik no ved kazdy mame odskusane nieco ine🙂atoderm je dobry...aj nam pomohol

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@ivanka1987 ahoj, nie je vhodne, aby sa kremik dostal do pusinky. S tou dudkou je to tazko ... mozno skus predtym ako das dudku, okolie pusinky utriet. Neviem, ako casto davas cumlik....

helloukitty
6. máj 2013

@bioderma_lucia asi preto,lebo je to podla mna skryta reklama lidlu ci koho...ako nemusi byt dobre len drahe,ale aby to stalo 2eura a bolo supet,ved tolko ani nubian nestoji...a vobec nespominali UVA a este je aj ten test stary tri roky,iba mi tlak zdvihol 😀

baklik
6. máj 2013

@bioderma_lucia dakujem za info. mne sa niekedy vyhodi slnecna alergia a nevedela som, ze si mam vsimat vysku faktoru UVA. pravda je, ze ju ani vacsina spolocnosti na svojich vyrobkoch neuvadza. doteraz som si preto kupovala opal. kremy urcene na citlivu pokozku. a dokonca v lekarni mi radili, ze potrebujem co najvyssi faktor, teda ten UVB.

bioderma_lucia
autor
6. máj 2013

@lucinka58883 ahoj, ja moju malu minuly aj tento rok natieram len Photoderm Mineral. Minuly rok mala pol roka a natierala som jej aj tvaricku aj rucicky. Tiez vsetko davala do pusinky.

baklik
6. máj 2013

@helloukitty je to preklad nezavislej organizacie, ktora pravidelne testuje rozne vyrobky dTest: http://www.dtest.sk/?gclid=CM38kLKWgrcCFabLtAod....
na nemeckej stranke, na ktoru je v tom clanku aj odkaz, najdes testy na rozne dalsie opalovaky roznych znaciek, ktore sa pravidelne aktualizuju. noze pozri. 😉
takze silno pochybujem, ze je to skryta reklama lidlu. aj ine vyrobky sa tam dobre umiestnili. a pravdupovediac, aj mna rebricek prekvapil...