Ako spia vaše 4 mesačné deti? Je to podľa vás normálne?

ssimona18
12. máj 2019

Ahojte mám dcérku ktorá sa narodila skôr do troch mesiacov cez den, vôbec neposlala iba v kočíku pri kočíkovaní. Od 2 mesiaca mi spí celú noc a to od 22.00 do 06.00 rána.Napapá sa a spí zasa asi takú hodinku.Potom sa trošku pohrá zasa spinka hodinu,potom ideme von spí tak 2-3 hodky a ked prídeme tak sa pohrá spinká a večer bud od 20:00 alebo od 22:00 spí až do rána do tej šiestej.Nie je to veľa?Mám pocit, že teraz mi malá stále spinká.Ako spia vaše detičky?

tenerifka
13. máj 2019

@evittam nieco na tom bude, to je podobne ako pri starsich detoch, ze niektore matky nie su pre deti autoritou, ak je matka jednoduchsia a nevie vychovavat(mame plne skoly a neskor ulice nevychovanych deti a mladych). Dieta potrebuje okrem laskaveho pristupu aj pevne stanovene hranice(samozrejme v zavislosti od veku)

ellieellie
13. máj 2019

@tenerifka Ako pisem, ked im to vyhovuje, tak ok 🙂 Ja z mojho okolia poznam len jedno dietatko, ktore chodilo takto neskoro spat. Co mam kamosky, zname a rodinu, taketo male deti im chodia spat medzi 19-20:30 a tak je to podla mna aj spravne.. a ziadne nevstava o 4 rano. Kazdopadne 8 hodin nocneho spanku u 4 mesacneho dietata jednoznacne nie je dovod na obavy, ze je dieta prilis spave.

tenerifka
13. máj 2019

@ellieellie 8 hodin je tak-akurat na 4 mesiace. Ten cas ukladania na spanok by sa mal prisposobit zivotnemu stylu rodiny, ak napr.otec ide robit na 6,00 rano niekam do fabriky, je jasne, ze nebudu drzat dieta hore do 22,00 h., , lebo pojdu spat skor vsetci. Ale ak ide niekto pracovat na 9-10,00 h., asi nebude prilis nadseny, ked ho vyspate dietatko zobudi o 5 -6 rano, radsej ho nechat vecer dlhsie hore a potom sa vsetci vyspia. Cim bude dieta vacsie, tym sa spanok bude predlzovat

ellieellie
13. máj 2019

Áno, veď ako píšem aj ja - keď to vyhovuje rodičom, tak nie je o čom 🙂 My máme obaja s manželom flexibilný pracovný čas a môžeme prísť do práce medzi 6-10 hod hocikedy, ale vždy sme radšej vstávali skôr a potom aj skôr prišli domov.. niekomu vyhovuje niečo iné a je to v poriadku.

domininini
13. máj 2019

@ssimona18 cozeee? Ty sa bojíš že je chorá koli tomu ze tak dobre spinkava? Vôbec nemáš prečo.. Známej dieťatko tiež tak dobre spi.. Bud len rada.. Mne malý nespal vôbec celé mesiace len reval a reval a nespal ani 6hodin za 24hodin to som sa bála ci nieje chorý.. Užívaj si kľud a bud spokojná 😝

lusnka15
14. máj 2019

@tenerifka ahoj , chcela by sommsa spytat ako si sekla s kojenim? Ja mam trosku problem s kojenim moja ale ma este len 4 tyzdne, ale trapime sa , a stale mam mlieka malo. A uz pre svoje psychicke zdravie rozmyslam ci ju uplne nedam na umele. Aj tak uz ma tak rozbolel jeden prsnik ze musim odsavat lebo vidim hviezdicky ked ju prilozim

tenerifka
14. máj 2019

@lusnka15 u tak maleho dietata je to jednoduche, pri flasi sa nemusi tolko namahat, velakrat sa prave stane, ze ako okusi flasu, uz nechce prsnik, ale asi treba najprv skusit, ci mu UM nebude robit zle, lebo co tu citam, tak skoro kazde druhe ma nejaku alergiu alebo intoleranciu na BKM. Ja som o takom niecom pred 17-timi rokmi ani len netusila, nebol internet a nikoho takeho som nepoznala

lusnka15
15. máj 2019

@tenerifka no my mame nutrilon ha1 od porodnice, a aj pediatricka vravela ze ten mam pouzivat. Tak neviem. Zatial davame aj mije aj umele

tenerifka
15. máj 2019

@lusnka15 tak ked ti to toleruje, tak to bude v poriadku. Tvoje mu davas z flase?

lusnka15
15. máj 2019

@tenerifka snazila som sa kojit aj sa snazim ale teraz dva dni odsavam lebo jeden prsnik ma boli tak ze vidim hviezdicky keby som ju prilozila

tenerifka
15. máj 2019

@lusnka15 a neskusala si nejaku laktacnu poradkyñu? Na Sk su dost popularne a vraj dokazu pomoct, ale tak to je na tebe. Pri prechode vylucne len na UM to treba robit postupne, lebo dost zapeka, napr.najprv tvoje mlieko a potom dokrmit UM, a postupne tu davku zvysovat