Koľko vám zje a ako vám spí dvojmesačné dieťa?

momoika
26. jún 2018

Zdravim všetkych. Prosím Vás, mam 2 mesačneho synčeka, plne na UM. Chcem sa spýtať koľko vam naraz spapá mliečka? Náš na 2 etapy 100ml, mne sa to zda malo. Vypije takych 60ml, odrgneme ideme sa pohrat potom si vypyta zasa dopit a ide spat. Ale malo spi. Cez den to neriešim, ale v noci je každe 2,5 - 3 hodky hore. Nad ranom aj každu hodinu. Som už vyčerpana, do kedy to takto bude?
A ešte ako často vam kaka, ak je plne na UM?

derdia
26. jún 2018

Dokedy?no to tak moze byt aj do roka aj do dvoch....to je individualne a nespravite ssa tym nic...treba sa s tym zmierit a vydrzat....lebo len zbytocne si deriete nad tym nervy...mam kamosku,kt.maly spaval asi tri krat 20minut do roka a v noci skoro vobec....prezila..
Musela...ale ja by som zosalela....takze este stale si povedzte,ze ste na tom lepsie ako niektori...ktoych deti nespia vobec ...ale dufam,ze sa Vam to upravi....a bude lepsie...este je malinky...mozno v takych 4 mesiacoch to bude postupne lepsie...

momoika
autor
26. jún 2018

@derdia visela by som na najbližšej jabloni. Už teraz spim zajazdy...

zuzipolo
26. jún 2018

Ahoj,ja mám 6 týždňovú dcérku a oproti tvojmu malému je to jedák..moja vypije 120ml na posedenie a bez problémov,ale cez deň mi tiež nejako extra nespí,ale v noci mi spí veľmi pekne,aj 6 hodín v kuse,len uspať je ju ťažké..tak isto sme plne na UM..ale mne bolo povedané,že každé dieťa je iné,tak asi škoda riešiť,keď tak sa poraď s pediatrom..a kaká raz až dva krát za deň,ale museli sme vymeniť mlieko,Nutrilon ju zapekal..verím že aj vám sa to zlepší a bude spinkať viac 😉

momoika
autor
26. jún 2018

@zuzipolo Nutrilon aj nas zapekal, tiež sme zmenili mlieko. Všade čo počuvam, deti im prespia - zjedia. Si pripadam, ako keby mam chore dieta. Pediatrička nam povedala že ho mam dokonca po 3hod spanku budit, aby sa najedol! Uplne odveci odpoved. Asi aj doktorky vymenime...

majusska202
26. jún 2018

My máme sice 8 mesiacov no spánok žiaden keď sa nám za celý deň podarí spať hodine je to výhra v noci mega katastrofa každú hodinu hore niekedy aj každý 40 min a niekedy sa rozhodne o 3 rána nespat už.

momoika
autor
26. jún 2018

@majusska202 som rada, že fakt nie som sama. Aj ste sa pytali doktorky, čim to môže byť? U nas tomje tym, že malo zje a zaspi. Nenalejem do neho viac. Raz zazrakom vypil 120ml a spal od 22:00 do 3:00, najedol 100ml! a zaspal do 6:00!! Som mala v ten den chuť oslavovat’. Len jediny raz...prečo to nejde stale tak? Mam pocit, že strašne nahlta vzduchu z flašky a to ho zasyťuje. Nuž, ale všetky flašky vyskušane, aj drahu antikolikovi Dr. Brown. Z nej len štikutal...

zuzipolo
26. jún 2018

Nemáš choré dieťa,kamarátka má malého a tiež papá naraz menej ako moja,aj keď je o dva týždne viac..ono by sa to malo upraviť.nebuď dieťa,ak priberá.mne tiež radili ešte v nemocnici aby som ju budila každé 3 hodiny a nebudím ju,pekne priberá a sama vie predsa kedy chce jesť.ale pediatra by som asi vymenila,keď vlastne nič neporadil

momoika
autor
26. jún 2018

@zuzipolo Ja čo počuvam vekovo rovnako, tak všetky jedia normalne. Asi bude viac spat, až ked bude na prikrmoch. Totiž maly je cely po tatovi v tomto ked bol maly....

majusska202
26. jún 2018

My sme do 3 a pol mesiaca správali celú noc potom sa začal budiť keďže tri hodky a od pol roka fungujeme takto... Nikto mi nevie povedať čím to je proste je taky ze malo spi už som sa stým zmierila a fungujeme nejak... A to ja študujem na vysokej takže po nociach sa učím... Radosť byť na materskej 🤓

momoika
autor
26. jún 2018

@majusska202 obdivujem, ja nezvladam domacnost, nie to este studovat... Radsej uz do prace, ako materska...

bmiroslava
26. jún 2018

môj malý ma 2,5 mesiaca a tiež sme len na UM, pokiaľ pekne priberá tak by som to veľmi neriešila, on si vezme koľko potrebuje a skúšala si mu po odgrgnutí ponúknuť ešte fľašu? skús ak si odgrgne ponúknuť zase a hoci aj na trikrát, môj vypije tak cca 150ml ale tiež na dvakrát, večer scucne aj 180 ale zato sa mi budí raz za noc - o 20. vypije fľašu a spi až do pol druhej alebo druhej a potom až o šiestej alebo pol siedmej, a určite nebudiť podľa mňa aj, keď bude hladný tak sa zobudí sám aspoň u nás to tak funguje... A kakáme raz na deň a so. spánkom cez deň je to u nás slabé pospi tak hodku dve ale hlavne je, že spíme v noci

momoika
autor
26. jún 2018

@bmiroslava ponukam, ešte mi to začne aj vypluvať a plakať. Takže už to neho nič nedam, možno tak za 30-60minut a to už ako keby nanovo jedol. To zvačša cez deň robi. V noci pri svojej davke zaspi. A nepreberem ho už nijak. Nas zaspi o 22:00, zobudi sa o 1:00, niekedy o 2:00, potom 3:00 -4:00 a potom o 5:00,6:00,7:00 a 8:00.. to uz ho idem poumyvat, prezliect atd. Na nervy! Podla mňa sa naje vzduchu, nevie jest z flašky..

majusska202
26. jún 2018

@momoika a aby nebolo mala ja strašne rada varím a pečiem takže občas je to u nás masaker ale mam úžasného manžela. Ale nie je to ľahké občas to na mňa príde a poplacem si

bmiroslava
26. jún 2018

@momoika môjho takto sem tam budia prdiky nad ránom ale pomohlo mi keď ho dám spinkať na bruško, tak mi potom ešte pospi aj 2 hodky a keď sa ti takto budí kedy dávate fľašu? stále po troch hodinách ci častejšie?

beton
26. jún 2018

@momoika novorodenec má 5ml žalúdok. Tak aký asi veľký žalúdok má 2m dieťa? Z bruška je zvyknutý na neustály prísun stravy po malých dávkach a takto by to malo byť aj naďalej.... takto vlastne funguje dojčené dieťa. Pre dieťa nie je prirodzené najesť sa raz za 3 hodiny a potom 3 hodiny spať. UM je ťažko stráviteľné pre dieťa, obsahuje látky, ktoré majú utlmujúce účinky, lebo ich telíčko ešte nevie spracovať. Takže je veľmi rôzne ako na to zareaguje a ako dlho to bude trvať. Všetko je však pri deťoch dočasné :o))

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrahanka
27. jún 2018

Co sa týka spánku a budenia u tak malého dieťaťa to nieje len o hlade, mozog novorodenca tká sa postupne ešte len vyvíja takže nemôže späť a zaspávať tak ako dospelý človek. Stačí si prečítať pár článkov takže s tým sa nedá nič robiť. Sme mamy my musíme vydržať všetko😊

momoika
autor
27. jún 2018

@lenkakravcova ako keby o nas pišeš! Žial, spim s nim sj cez deň, ale to človek nedospi..

krepes
27. jún 2018

@momoika netráp sa, málo nepapá a nasilu aj tak do neho viac nedostanes. Deti sa rychlo menia, teraz to je so spankom takto, mozno o mesiac to uz bude uplne inak. Keby si vedela ake rôzne to bolo u nas, obdobie kedy cez den nechcel spat, obdobie kedy vela spal,alebo ked sa budil tri mesiace skoro kazdu hodinu. Je to zufalstvo, clovek si vravi,ze uz ma toho dost, kedy to uz skonci. Ale nikdy to neskonci 😀 aj ked bude mozno dobre spat,dobre papat, bude daco ine co ta bude trapit a preto nejak zbytočne nerieš a nezamyslaj sa nad tym. Zmier sa so situaciou aku aktualne mas a bude sa ti lepsie zit 🙂