Ako spracovať strach?

5. jún 2023

Prosím baby so skúsenosťami , poraďte 🙌🏻
Spomínala som tu už moje problémy s bruchom. Tiahne sa to somnou už druhy rok ☹️
Som na tom teraz tak ze mám veľmi obmedzený jedalnicek a aj to malo čo jem , jem vždy so strachom aká reakcia a kedy zas príde 😔 po zjedeni už sa pozorujem, bojim sa aj von ísť ze ma prepadnú bolesti a pod…. Schudla som a každý deň sa vážim v obavách či nemám zas menej kíl , pretože i teraz som dosť chuda a nechcem už chudnúť no stále to akosi tie deka idu dole.
Zamýšľam sa nad tým dneska a zistila som ze sa to somnou vlastne tiahne odkedy zomrela jedna známa - mladá baba v nemocnici z ničoho nič a išla tam koli bolestiam brucha 😞
Odvtedy mám stále akoby take podvedome obavy o svoje zdravie, bojim sa kamkoľvek ísť hneď myšlienky koho budem žiadať o pomoc, myslienky vždy keď mám kŕče alebo čo ze ak ma vezmú do nemocnice už sa odtiaľ nevrátim a pod… a mám pocit akoby to bolo všetko koli hentej udalosti 🤔 odkedy mi zistili Celiakiu mám vkuse takéto problemy ( a to diétu dodrziavam na 1000%).
Neviete poradiť akoby som to mohla spracovať ? Bojim ss všemožných chorôb s bruchom. Mám reálne aj fyzické ťažkosti ze som vkuse po všetkom nafúknutá , bolesti, tlak v bruchu, pohyby v bruchu , často po jedle sotlica (ale normálna ) a pod….

panelacikova
5. jún 2023

poriadne a dôkladné gastroenterologické vyšetrenie. ak to neodhalí nič vážne alebo nejakú ďalšiu, inú intoleranciu, tak psychológ...

magnoliaa
5. jún 2023

Jednoznacne psychológ

kachita
5. jún 2023

Ozvi sa, riesim to iste skoro

luccija
5. jún 2023

Úzkostná porucha ja si myslím, že to je už na psychiatra a lieky.Uz sa pozorujes, bojíš, chudnes áno podvedome môžeš mať strach, lebo tej žene sa to stalo a bojíš sa, že aj tebe sa to stane...keď sa už bojíš ísť von je to už moc rozbehnuté
Necakaj, lebo si privodis vredy či depresiu