Ako ste začínali s prikrmami?

julinka2019
3. máj 2020

Ahojte 😊 scim ste zacinali prikrmovat detičky ? Dala som uz mrkvu zemiak ... mozem aj kalerabku? Vy ste co vsetko davali??

brana512
3. máj 2020

Môj postup bol, batat, zemiak, mrkva, a potom som už kombinovala, chutil karfiol so zemiakom, zeler som nedávala lebo ten ani mne nechuti

pribinak
3. máj 2020

Aké staré je dieťa?

julinka2019
autor
3. máj 2020

@brana512
Batat soom este nedavala ale zemiacik mrkvu brokolicu kalerab dnes som uz davala ...

julinka2019
autor
3. máj 2020

@pribinak bude mat 6mesiacov

eliska13
3. máj 2020

@julinka2019 môžeš aj kaleráb, petržlenovú vňať, karfiol, brokolicu, petržlen ja sladučky, hrášok rozmixovať...troška pažítky na chuť rôzne....kel so zemiakom uvidíš či ho nebude nafukovať
Môjho ryža vždy zapiekla.Mna strašne nebavili tieto mini porcie😀ja som rada polievky varila, kľudne môžeš neskôr ovsenne vločky s jablkom či do zeleniny ich dať

pribinak
3. máj 2020

@julinka2019 od 6. mes. môžeš dávať aj vajecny zltok a pomaličky pridávať masko, ideálne domáce, napr králik, morka, kuracie
Zo zavádzaním lepku by som ešte chvíľku pockala.
Ak budeš dávať karfiol či brokolicu, nedávaj stonky či hlubik, môže babo nasúvať, dávaj len ruzicky
Kel by som nedávala. Ten sa pri takýchto drobcoch neodporúča.
Výborná je cuketa, tekvice, sú vodnate a ľahko stráviteľné.

veronicka_fazula
3. máj 2020

@julinka2019 kľudne vyskúšaj brokolicu, cuketu, batat je výborný lebo má sladkú chuť, karfiol, cviklu, špenát 🙂... Skúšaj rôzne kombinácie a uvidíš čo bude drobcovi najviac chutiť 🙂... Po 2-3 týždňoch keď papá čisto len zeleninu by som pridala vaječný žĺtok a mäsko 🙂... Najlepšie domáce králičie alebo teľacinku 🙂

julinka2019
autor
3. máj 2020

@veronicka_fazula a po kolkych dnoch ste menili zeleninku? Dajme tomu ze 3dni mrkva zemiak po 3dnoch ste uz dali brokolicku zemiak a take odstupi ci ako??

veronicka_fazula
4. máj 2020

@julinka2019 ja som začala tak áno 🙂... 3 dni jeden druhý a potom ďalší alebo zmiešať s prvou zeleninou ak nebola reakcia 🙂... Ale pre nás to bolo trápenie lebo nechcel vôbec papať... Tak keď mal 7 mesiacov som začala miešať rôzne druhy už aj s mäsom a naučil sa krásne papať 🙂... Doteraz (musím poklopať) nebola reakcia na niečo 🙂... Ale to bol náš prípad a malo by sa robiť tak ako som písala vyššie práve kvôli reakciám 🙂

erikak123
6. máj 2020

@julinka2019 ja som zacala batat, mrkva, petrzlen,brokolica,karfiol,cuketa, tekvica a vzdy novu surovinu 3 dni samozrejme aj ovocie jej davam jablcko,banan,cucoriedky.