Ako uspať 11 mesačné dieťa, ked sa stavia v postieľke?

macenka26
1. dec 2013

Mamičky poraďte mi prosím nejaké tipy na uspávanie 11 mes. dieťatka, keď sa mi stále stavia v postieľke a nie a nie zostať ležať. Ďakujem.

abbie
1. dec 2013

no ja som si ho uz brala potom k sebe do postele a tam som s nim lezala

lubicakovac
1. dec 2013

My sme ho nechali tak. Potom proste akoby prisiel na to sam. Casom sme si z toho vytvorili uspavaci ritual a trva az dodnes, ze bud zaspi hned alebo si sam rozprava v postielke a zaspi 🙂

pezu
1. dec 2013

Niekoľkokrát som sa snažila malého trpezlivo uložiť naspäť do polohy lezmo🙂, ale úspech som nemala. V noci ho vyberiem z postieľky, priložím si ho k prsu A on zaspí. Počas dňa, keď vyskakuje som ho nechala tak, a na moje počudovanie sa sám po chvíľke uložil ľahnúť A zaspal. Nikedy je to zasa boj -, on sa postaví, ja ho dám ľahnúť... až pokým sa on tak neunavi, že zaspí.

dida38
1. dec 2013

To je este v pohode, ked sa len stavia v postielke. A place, ked je tam sám? Ak nie, tak ho nechaj, daj mu tam nejaku hráčku a on sa po čase sám uloží... Veselo bude potom, ked uz začne vyliezat....😀:-P😀 práve takéto obdobie prežívame s vaness....

ank
2. dec 2013

Tazko, tazko... Pokial ma la nevedela stat, polozila som ju do postielky a odisla prec. Odkedy sa postavila, revala, revala, nic nepomahalo, Ma 2,5 roka a stale ju musim uspavat tak, ze lezim vedla nej v posteli... Ale aspon si trosku oddychnem. 🙂

janie80
2. dec 2013

U nas funguje spaci vak 😉

hcdaduska
2. dec 2013

no,my máme 2,5ročného chlapca a my sauspávame tak,ze ho musím homprlať v kočíku ešte že máme ROAN,takže zatial tam vojde ale tiež nám už dochádza koľko krát trpezlivosť,ja ho uspím v kočíku a ked ho prenášam do postielky tak sa niekedy zobudí a ak áno tak si s ním lahnem do mojej postele a tam zaspíme spolu.lenže potom ked sa znáhodou zobudí v noci,tak sa postaví v postielke a potom ten plač,no nič moc.zase sa berie do kočíka alebo vedľa mna do postele nezaspí sám v postielke.no nič máme jednoducho smolu naučili sme si ho na kočík takže teraz nesieme následky ☹

ivuska027
2. dec 2013

neboj sa, len tam nebude stat celu noc. Unavi sa a lahne si. Pokial neriesis plac, ze je tam sam, len to, ze stoji, tak je dobre. Ziadu hracku, flasu, nic. Proste odist, on si lahne, neboj 😉

leanax
2. dec 2013

ja som drobca na začiatku tiež ukladala ležať a on vstával (joj ako ma znervozňoval) 😝 potom som rezignovala a nechala ho tak, sledovala som ho a on sa postavil , sadol a toto robil kým ho to neomrzelo, potom trošku polozí po postieľke a zaspí tam kde ho premôže únava, ked už spí tak ho uložím 😉 , ale máme aj také, že si ho musím zobrať ku sebe a lozí po mne, pritúli sa a tak zalomí, v poslednej dobe som si všimla, že nechce byť sám v izbe, tak si ľahnem aj ja a tak je kludnejší...

tinka_14
2. dec 2013

My to tiez prezivame - problem je hlavne s dennym spankom, malinka je unavena, sucha si oci , ale akonahle ju dame do postielky hned sa postavi a place... je schopna aj hodinu plakat, niekedy ju aj 10-krat polozime kym sa natolko unavu, ze zaspi inokedy uz nezaspi vobec a musim ju vybrat

vall83
2. dec 2013

Ahojte, ja dám dcéru lahnut na bok , cez postielku jej hladnkám rúčku a ona zaspinká...je to nás rituál....tiež ked sa začala stavat som si nevedela radi...tak spat chodí až ked je uplne vyštavená...to lahne, chytí ma za prst, začnem ju hladkat a do 5 minut spinka...
no ale chcela by som ju naučit aby zaspavala bezomna...tak to bude ešte zaujímavé... 😀
prajem vela uspechu v uspavani 😀

tatka80
2. dec 2013

Nechaj ho stáť, veď ono si ľahne 🙂. Len mu nerob v tom chaos s tým, že ho budeš vyberať, prípadne nosiť. Raz keď si sa rozhodla, že má spať tak trvaj na svojom. Deti sú veľmi učenlivé 🙂. Ak stojí a plače, seď chvíľku pri ňom nech nemá pocit samoty pomojkaj ho, pohladkaj a postupne tie intervaly sedenia skracuj.
Držte sa 🙂

123maminka
2. dec 2013

Deťom sa treba venovať. Spievať uspávanku Čierne oči choďte spať a stále dookola. Ináč veľká pomôcka je mať doma kočiar na uspávanie. Dieťa sa dá do kočiara, povozí sa po byte a do 5 minút by malo zaspať. Dieťa nikdy len tak samo nezaspí. Venovať sa, kočíkovať po byte a spievať.

anny1984
2. dec 2013

Náš malý väčšinou zaspí pri fľaši. To je náš rituál. Vypije 150-200ml niekedy aj 250ml. Pár krát sa stalo, že vypil a nič, bol čulý ako ryba. Tak sme ho dali k nám do postele a keď zaspal (cca 15min.) preniesli sme ho do postielky. Asi 2x sme ho nechali vyplakať, ale to už bol extrém, keď nevedel zaspať ani pri nás. Odniesli sme ho do jeho izbičky a 1x plakal 5min, 2x plakal 15min. a bol tuhý a spal do rána.

zuzana612
2. dec 2013

toto je momentalne aj nas problem. Akurat ma maly spat a uz som ho bola asi 5x polozit, dala mu cumel, plienku, pohladkala, odisla a o 5 minut to iste. Niekedy nam to trva aj pol hodiny kym zaspi. Aj ked je pravda, ze ked je poriadne unaveny, tak sa nepostavi ani raz a zaspi do 2 minut. Ma rok a 2 mesiace, tak zacinam uvazovat ci mu uz nestaci len jeden spanok za den 🙂

dadulienka
2. dec 2013

HAHA smejem sa....prepac v dobrom, ze aký maju niektorí stastie a je to od 11mes. Nás sa stavia takto od 6mes. a to niekedy v sekunde ako ho uspím teda spí uplne.....a to ho uspávam hodiny...niekedy lebo aj vo velkej posteli sa pretáča a stavia ...potom ked ho preložím do postielky je velmiii často do 5-10min. hore a stojí a reve ....reve ako keby ho rezali....už som skušala všetko...dokonca aj vyrevať ( ked som ho takto presne raz uspávala od 20 do 24 hod...a nic,,,) a reval este do 00:45 min. zrovna predvcerom....potom som to vzdala ako som bola oblečená...nič porobené som si s nim lahla do rána....Tak sa zabávam nápodobne....
Tak ak stojí a nereve.....jáj....ja by som isla rýchlo sprchu hodiť...upratala celý byt a možno sa aj navečerala....a ešt eby som mu aj bozk na celo dala...ako ho za to milujem..... 😀
Nic iné neostáva len prežiť toto ich ,,užasne obdobie".....ja sa držím 4 mesiac....ale neviem ešte ako dlho.....No práve sa to stalo o čom píšeme....Tak máme po spánku letím.....

lion13
2. dec 2013

musíte to vydržať, ja som dávala malú aj do spacieho vaku a nepomohlo 🙂 postavila sa aj v nom.

marlen18
2. dec 2013

Naša Veronka sa stavala odkedy vedela stáť. A vlastne odvtedy spinká v našej manž. posteli. Pobehá si po nej, poskáče. Cez deň sa ju snažím unaviť. Pomáha to. Po chvíli sa zvalí takto vedľa mňa a spí. Prikrijem ju a odchádzam preč. Neprekladám do postieľky, lebo párkrát som to urobila a malá sa zobudila. Ak sa zobudí dieťa na inom mieste ako zaspalo, je to pre neho stres a začne plakať.

huma
2. dec 2013

no zeny, ja teda neviem, o com pisete 😉 ja chytim nasej 11-mesacnej rucicku, a zaspi hned, denne spanky mame 2, ked pride jej cas ( cca. 3 - 4 hodiny ), tak ju vezmem, polozim na postel, lahnem si vedla nej a zavriem oci a akoze spime, drzi mi ruku a zaspi, potom ju prenesiem do postielky, ani ju nenapadne vstavat abo tak, proste sme makali na rezime od narodenia
Vecerny spanok detto, po vecernej hygiene a mliecku jej obaja dame dobru noc, polozim do postielky a buva. Bez drzania ruciciek, proste uz vie, ze je cas a ona ma spat. Ked sa zobudi, tak sa postavi a s usmevom na tvari ma vola, ze uz vstala 🙂
Spaci vak pouzivame len na noc, ale vie sa kludne postavit aj v nom, dokonca sa v nom pohybuje po postielke, takze pochybujem, ze by pomohol v tom, ze zabrani dietatu vstavat v postielke. Skor skuste popracovat na striktnom vecernom rituali, pripadne po ulozeni zostan pri nom a trvaj na lezani, az kym nezaspi ( moze to trvat niekolko tyzdnov ) alebo potom chodit kazde 3-5minut stojaceho pana/slecnu klast nalezmo donekoncna, az kym sa neunavi a nezaspi ( tiez to bude trvat asi dlhooo )

lucia006
3. dec 2013

Aj moj ked sa zacal staviatnvpostielke som nevedela najprv ako ho uspat potom som ho dokola lahala az pokial neostal lezat a ked nechcel kezat tak som lezala vedla postielky a sam odkvecol...