Ako uspávať dieťa, ktoré je na umelom mlieku?

haslerka91
31. júl 2014

Ahojte mamicky, ktore zial davate svojim 5-6 tyzdnovym detickam UM, ako ich uspavate? Kupel, flasa, odgrgnutie a do postielky? Nasa sa najradsej uspava na rukach, bojim sa aby sa to nestalo kazdodennym ritualom, uspavame ju niekedy aj do 10-11 v noci, ked ju dam po odgrgnuti do postielky zvacsa place a nechce zaspat sama....myslite ze je este priskoro na ucenie spania sama v postielke?Dnes som ju dala uz o 7 a zaspala, len sa zasa bojim ze sa zobudi v noci a uz nebude chciet zaspat, ako to riesite vy, kedy a ako ich uspavate?

pakin
31. júl 2014

Ahoj, ja som malého, keď nechcel spať, to bolo veľmi zriedkavo, tak som hladkala jeho chrbátik. Síce to trvalo niekedy aj 20 minút, už som necítila kríže, ale to vždy pomáhalo. A to, že chceš už aby spal sám vo svojej postielke, nie je priskoro. Medzi nami spal synček tak asi 2-3x. On sa naučil tak, a ani teraz nechce spať s nami. Má svoje miesto, to je jeho královstvo 🙂

edvelyn
31. júl 2014

5- 6 tyzdnove dieta ti moze byt hore aj kazde tri hodiny.a bude chciet urcite papat....pochybujem ze ti tak male dieta prespi celu noc...nasu sme inak ako na rukach nedokazali uspat..no hej este v kociku ale to je to iste...a ci si na to zvykne??tazko povedat...kazde dieta je ine

renkita
31. júl 2014

Ahoj, moja mala zaspavala sama, zapla som jej kolotoc, chvilku sa pohrala s vankusikom a zachvilku zaspala, ale maly bol opak, jeho kolotoc moc nezaujimal, len vymyslal, tak som ho uspavala na rukach, hojdala som ho, natriasala az nakoniec zaspal, trvalo to takto dost dlho, len uz potom mi bol tazky, tak som si ho dala na postel a pritulila som ho k sebe a lezali sme spolu a takto sa naucil zaspat, sam este nezaspi, ale uz ho aspon nemusim uspavat na rukach. Ked zaspi prenesiem ho do postielky a spinka celu noc, uz od 3 mesiacov.

evulienkaslx
31. júl 2014

Prve 2-3 mesiace sme nasu malu uspavali na rukach, na fitlopte, potom este v polospanku sme ju davali do postielky, aby si uvedomila, ze je vo svojej postielke. Neskor uz sla sama do postielky, polozili sme ju , dali do rucicky jemnu decku, davala si ju aj na pol hlavicky a tak po chvili zaspala. Skoro celu noc zacala spavat po 4-5 mesiacoch. U nas ziadne ritualy nepomahali, museli sme vycihat moment, kedy bola konecne unavena, chodila spavat okolo 22hej. Ale po polroku dala aj 8-10 hodin v kuse.

tenerifka
31. júl 2014

Do 3 mesiacov sme uspavali na rukach(koliky), potom kupel, flasa, odgrgnutie,do postielky a dobru noc - odchadzam vedla, v 3 mesiacoch prespali od cca 22,00 h. do 6,00-7,00 h., potom sa intervaly este viacej predlzovali......ja som si materstvo uzivala na 100%, mala som stastie poriadne sa vyspat 🙂

nini1010
31. júl 2014

Ja som zacala odkedy mala jeden mesiac.Nakrmit a do postielky.naucili sme sa do tyzdna-dvoch a dodnes si jeviem vynachvalit.doteraz polozim o 8 do postielky a do 5 min spinka 🙂

luciannka83
2. aug 2014

Keď je na umelom mlieku, tak potrebuje asi viac telesného kontaktu. Môj malý bol tiež na fľaši a uspať ho bolo hotové umenie. Kúpila som si nosič a nosila som ho a tam zaspal okamžite. Keď už bol ťahší, tak som si ho dala na hrudník v ľahu a som zo sebou natriasala. Teraz mu stačí, keď si k nemu ľahnem a drží mi ruku. Jedna laktačná poradkyňa mi povedala, že dieťa nosíš 9 mesiacov v bruchu a 9 mesiacov na rukách. Keď začne sedieť a liezť potom na rukách už nebude chcieť byť. A v noci keď sa zobudí, by mal zaspať počas pitia fľaše. Nenechávaj ho prebrať úplne. Keď sa začína budiť, daj mu fľašu. Priprav si fľašku s nadávkovaným mliekom a termosku s teplou vodou. Budí sa, zaleješ mlieko a dávaš hneď piť! U nás to fungovalo.