Ako uspávate svoje bábätká?

9. júl 2022

Ahojte maminky,zakladam tuto diskusiu mozno aj na to, aby sme sa inspirovali alebo trosku podporili. Napiste prosim,kolko 🌜 maju vase babatka a ako ich uspavate na denny a nocny spanok. Mozete tiez napisat ci pred spanim vymyslaju a trva to kym sa poddajú alebo idu spinkat bez problemu. Rovnako mozete napisat ci ste spokojne alebo by ste to chceli zmenit 🙂

Tak zacnem ja: dcerka ma 6,5🌜a spinkava len doma v posteli somnou,aj na nocny aj na denne spánky. Ci by som to chcela zmenit? Trocha. Nakolko nechce spat nikde ale iba doma. Tym padom nemozeme nikam vyrazit,lebo nespi ani v kociku. Denne spanky ma 3. Na 2 vacsinou nevymysla ale na ten 3ti uz ano. Ale po chvilke zaspinka. A vecer pred spanim ako kedy. Niekedy vymysla a niekedy super zaspinka. Asi je to podla konstalacie hviezd alebo co😂

alexka89
9. júl 2022

Ja mám 10mes.a zaspava cez deň v postieľke pustím mu tie hračky zo zVukom a vecer mu dám piť mliečko a pri ňom väčšinou zaspinka....ak nie tak si ho s manželom berieme do postele a dáme cumlík a po dlhom pokrúteni ako psík zaspi

diamond007
9. júl 2022

Prvá zaspavala cez deň v kočíku a vecer na rukách, v noci pri kojeni.
Druhá len v nosiči.

aliaray1
9. júl 2022

Ahojte, nasa ma 3 mesiace a od zaciatku v noci spinka s nami v posteli, ziadna postielka, prespi celu noc a len obcas sa zobudi nad ranom - nakoji sa a pokracuje (tuto noc spala od 20:30 do 5 rana, o 1 v noci som ju ja zobudila a troska sa nakojila...mala suche pery).

Cez den hajka v hniezde v dennej miestnosti. Dudel neznasa, zahajka sama alebo pocas kojenia, pri citani rozpravky, pocuvani radia.... Ak chce spinkat ale neda sa jej (utiera si ocka ale nehajka), manzel si ju vezme do nosica alebo ja do satky a to vytuhne uplne 🥰.
Ziadne vychytavky, hracky a pod. nepouzivame. Cez den cvicime fyzio, hrame, chodim s nou plavat a atd. V kociku nezaspi, lebo ho neznasa 🤦‍♀️

Deticky do 1 roka "nevymyslaju", pretoze ich mozog toho este nie je schopny a co niekedy vyzera akoby naschval, je len nahoda.
Je to sice kazdeho vec a vec nazoru, my neplanujeme babatko cvicit na spanok, nie je pes.

srferreira
9. júl 2022

Ma 16 mes. Nikdy som neuspavala. Dala som do postielky a odisla. Pokracuje to do dnes. Poobede zaspi hned, vecer do pol hod., este si nieco brble. Spokojna som.

cyberk
9. júl 2022

skoro 5mes, na nocny spanok davam do postielky (spi od 8mej do pol7-7rana), hladkam po tvaricke a sem tam spievam, no niekedy zaspi aj sama hned, na denny spanok (ma ich 4, kazde 2-3hodiny) davam do kocika, a tam davam len na bok + dudel + mojkacik, a otvorene okno v tej izbe, avsak kocik musi stat a nehybat sa xD takze prechadzky nehrozia, musi byt hore :D

petamich
9. júl 2022

11M - cez den kocik/postielka, vecer postielka - ked je cez den v kociku, tak ho ulozime, podrncame asi 3-5 min. a spi, vecer mlieko (uz nekojim), vypije flasu, vymenime za dudel a otoci sa a spi, cez den v postielke polozim, oblubena deka, odchadzam

beata_k
9. júl 2022

3 mesiace. Nadojcim a do nosica. Kocik a postielku zasadne odmietol. Na nocny spanok nadojcim a spi so mnou v posteli.

vierka0508
9. júl 2022

Syn ma 8 a pol mesiaca. Spava cez den este 3x. Vydrzi bdiet 3 hodiny a uz asi 2 tyzden zaspavame na manzelskej posteli. Dam cumlik, chvilu sa mi hra s vlasmi, niekedy mi ide odtrhnut ucho ale za 5-10min je tvrdy. Prvy a treti spanok mava max 35min, vtedy ho prekladam do postielky. Ale obedny spanok mava tak hodinu a pol a zvyčajne si pospim s nim, alebo ho obložím vankusmi, nechám otvorene dvere, pozeram na kamere a idem si nieco porobit. Na nocny spánok ukladam rovnako. Teraz mi to vyhovuje, nakolko uz ma zacali boliet ruky a chrbat ked som uspavala na rukach.
Nema problem zaspat v aute ked niekam cestujeme, alebo aj v športiaku na prechadzke, ked uz je jeho cas.

queen_el
12. júl 2022

6 mesiacov, denne spanky v kociku, nocny spanok zaspi pri kojeni a polozim do postielky (ze kolkaty pokus vyjde je vzdy loteria🤣)