Ako večer uspávate mesačné bábätko?

saraandsara
23. apr 2020

ahojte,
ako vecer uspavate mesacne babatko? Moje prve dieta krasne zaspalo na prsniku ked som ho poleziacky kojila v posteli. Nepotreboval ziadny cumlik ani specialne procedury (samozrejme boli chvile kedy nie a nie spat). Dcera ma mesiac a dava mi zabrat! Od narodenia mame rutinu - kupel a masaz a potom kojenie v posteli. Ale nikdy mi takto nezaspi - pravdepodobne ma reflux (kedze nepapa suvislo nabera vela grgov krore ju potom trapia). Cize odgrgavanie, plac, odmietanie prsnika atd a nakoniec zaspi po 2h v naruci. Zacala som jej ponukat cumlik ale asi nie velmi dobry napad (zhorsuje sa mi prisatie a odmieta prso na tzv dudlovanie pri kt. by mohla zaspat). Som dufala ze po sestonedeli si najdeme rutinu ako pekne vecer napapat a spat 🙂

lucy0807
24. apr 2020

@saraandsara tak reflux je celkom vážna diagnóza, na to treba ísť k lekárovi. Ak sa jej vracia mlieko skús dať odgrgnut. No najlepšie bude, ak vyriesiš to zlé pitie? Je dobré prisatie? Skúsila si kontaktovať laktačnu poradkyňu? Prípadne napísať tu na MK je súkromná skupina laktačná poradňa, vedia tam baby dobre poradiť. Prípadne skúšaj aj iné polohy, my sme tiež takto prechádzali polohami. Teraz má 8 mesiacov a keďže sa zase veľa hýbe, neuspavat v ľahu ale akoby ho mám na sebe na rukách aby sa toľko nehýbal. Takže tiež sa to stále mení.

zuzana_ilkova
24. apr 2020

Ahoj ja sice nekojim ale maly od malicka mal problem s bruskom, tiez sa mu vracalo mlieko nema reglux len si nevedel odgrgnut bol chuducky a vcel sa rychlo vypapat, zo zaciatku zaspaval na flasi no casom zacal protestovat, ja som ho po jedeni 40minut nosila vzpriamene na rukach aby sa nepogrcal a uspavala som ho v naruci co mu ostalo doteraz (ma 3mesiace a6 kg uz je to namahave) niekedy trva 40min.kym ho uspim, no robim to tak ze ho učičikam na rukach, ked driemka polozim do postielky a stojim nad nim, ked sa preberie zas ho vezmem na ruky pohojdam a dam do postielky aby uplne zaspal v nej...vacsinou na 2krat uz tvrdo zaspi v postielke ked vidi ze som tam alebo necham ruku polozenu blizko neho... ja som urobila chybu ze som ho uspavala na rukach kym tvrdo nezaspal teraz sa ho snazim od toho oducit lebo moja chrbtica to uz nezvlada 🙂 cumlik nikdy nemal lebo ho z neho napinalo na vracanie zvydy....skus malu upokojit pohojdat a polozit potom zas zobrat ked sa preberie inu metodu nepoznam resp.u nas nezabera :D

heidy222
24. apr 2020

Skusala si po kojeni polozit do postielky, matrac vyvysit o cca 30 stupnov, dat dudlik a nechat zaspat same? Mozes napriklad po hlavicke hladkat. Moj mladsi takto zaspaval ako novorodenec lebo sa mu mlieko vracalo, dcera Len na prsniku

malfea
25. apr 2020

@saraandsara ahoj, aj môj syn mal reflux. Uspávali sme ho na rukách chodením po byte alebo na fitlopte tak, že mal hlavičku vyššie ako nohy.

bakita24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz