Ako zvládať nespavosť dieťaťa?

10. júl 2022

Ženy ktoré ste mali nespavé deti, prosím ako ste to zvládli?
A kedy začali deti normálne spať?
Moje prvé dieťa bolo úžasné, takmer od narodenia prespalo celu noc.
Avšak teraz sa idem zblázniť. Mám 6 týždňové bábätko a to je teda čistý horor.
Cez deň pospi max. 10 minút a aj to len v kočíku alebo na mne chvíľku po tom ako si odgrgne, akonáhle ho položím do postieľky tak plače, či je v perinke alebo nie.
V noci detto, max čo pospi je hodinka a pol a potom trvá uspavanie od 2 do 5 hodín 🙈 som zúfalá, nevyspata, unavená, nevládzem.
Pomohlo vám niečo na to aby detičky lepšie spali? Takto to nieje dlhodobo udržateľné 🙈🙈

qwer2019
10. júl 2022

Mi hovor. Moje ani jedno nespava poriadne, hlavne mladší syn (síce už bude mať 2 roky), ale obedný spánok skoro nikdy už nemá, ak ma max hodinka, v noci je aj 2x hore...A dnes je tiež už od dalej 23:30 hore.. A stále nechce zaspať... keď bok mladší mi nepomahalo nič iné, než dat cecok na douspatie.... úprimne mi ťa je ľúto, je to strašne vyčerpávajúce.

autor
11. júl 2022

@qwer2019 veru je to ťažké 🙈 ja som dávala spať o 23:00 (to bol hore od 16:00 s jednou 20 minútovou prestávkou v kočíku), o 00:26 už hore, do 2:50 som uspavala a od 4:20 sme znova hore 😔
Cítim sa ako permanentne opitá.

Dúfam že aj vám sa to čoskoro zmení, lebo je to naozaj veľmi ťažko zvladnutelne 😔

beata_k
11. júl 2022

Mas kontaktne dieta. Nikdy ti nebude spat v postielke. Kup nosic a na noc spi s nim.
Spi ti extremne malo. To nie je dobre pre jeho vyvoj. V nosici ti pospi aj par hodin.

ivangeline
11. júl 2022

Nosic a vyvyseny madrac.

dadis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martyzpp
11. júl 2022

Moj druhy syn tiez nejako extra nespal ale velmi mi pomohla paperova perinka Evy Kiedronovej. V nej sa mu krasne spalo, aj ked nie tri hodiny ale podstatne to bolo lepsie. A potom nosic.

lily246
11. júl 2022

2,5 roka som poriadne nespala...6 týždňov je len začiatok. Takéto dieťa ťa potrebuje cítiť, čiže musíš spať s ním na posteli. A cez deň asi nosič, i keď teraz v lete by to bolo pre mňa peklo mať ho na sebe. Je to ťažké s nespavcami, prajem veľa síl.

ls56
11. júl 2022

Chce byt s tebou. Neodkladaj ho. Spite spolu v posteli, najlepsia je satka na tak male babatko. Tam ti urcite dlhsie pospi. Je babatko zavinute? Nepomohlo by aj to?

diamond007
11. júl 2022

Tak ten prvý rok moc toho nenaspis.
Pomôže jedine spoločná posteľ, cez deň nosič. Je to kontaktné bábo a potrebuje teba.
Ale moja staršia taká bola, 1.5h spala a 2h uspavala som v noci. Takto ficala prvé 4mesiace minimálne kým boli kolíky a reflux tichý

simsalabim
11. júl 2022

Moja starsia bola velky nespavec. Dospala to v puberte 😅 Urcite netrav 5hod uspavanim, to je strateny cas a v cloveku len rastie frustracia. Skus uspavat v dvojhodinovych cykloch, ale naozaj len kratsie, 20 minut. Nezaspi, nezaspi. Skus opat neskor.

queen_mary
11. júl 2022

My sme mali podobny problem. 2krat sme nechali vyplakat, chodila som kazdych 10 minut len pohladkat a prikryt. Po 2 dnoch si zvykol a doteraz (3 roky) zaspava sam - na obed aj vecer. Nemusime pri nom lezat, ani ho uspavat, nic. Na nezaplatenie 🙂 a este sme mali taku zavinovacku od ergobaby, lebo deti sa casto budia na pohyby ruk, tak tu ich ma tak pri telicku, ako v maternici.

qwer2019
11. júl 2022

Fú tak to si veľmi neoddychneš. Môj zaspal pred 3:00. Veľa síl ti posielam. A áno, tiež sa cítim, ako po žúrke...

orini
15. júl 2022

Ja som presne tam kde ty. Ma 8 tyzdnov a su noci ked sa budi kazdu pol hodinu, v dobre dni mi prespi 1x tri hodiny v noci, potom uz len rozkuskovane kazde 1 alebo 2 hodiny. Mega tazke mega tazke a dufam ze to cim skor skonci