Aviril s azulénom

4. júl 2023

Mamicky prosim vas dr mi vravela ze babatku nenatierat s avirilom ale s cistim olejom olivovy mandlovy, lebo aviril nieje cisti olej a moze sa na pokozke babatku nieco urobit
Pouzivate aviril ?
Urobilo sa nieco babu na pokozje?
Bojim sa natierat aj tak povedala
Dakujem za skusenosti

monika19852
4. júl 2023

Ja som malej po narodení natierala avirilom, ale mala iba 3 také suchšie miesta. Po dvoch týždňoch bolo všetko v poriadku, tak som ho ďalej nepoužívala. Inak som ju umývala iba čistou vodou. Podľa mňa netreba žiadne oleje, krémy a pod., pokiaľ nemá dieťatko žiadny problém.

dame2
4. júl 2023

Ja som zo začiatku dala na rady rodičov a natierala som dcérku pravidelne po kúpaní avirilom a po asi 2-3 týždňoch mala úplne suchú pokožku, tak som ju prestala úplne natierať a odvtedy všetko v poriadku, takže pri ďalšom ak nebude mať žiadny problém, nebudem natierať ničím 🙂

snehulak77
4. júl 2023

Celkovo mi pediatricka neodporúčal oleje, lebo vysusaju. Tak aj bolo, tak sme prešli na telové mlieko a už dobre. Olej som používala iba pri masáži bábätka, keďže sa nevsiakol rýchlo. Ak nemá akékoľvek problémy, nedávala by som nič...

taktotedanie
4. júl 2023

Ved olivovy z lekarne kup
My sme mali po avirile ceu kozu cervenu

aliaray1
5. júl 2023

Preco ju chces v lete natierat?
Pocuj mne povedali v porodnici, ze kupkat v cistej vode a ziadne mydla, ani sampony, ani kremy ani oleje, iba za malinko na ritku rybi krem. Dosla som na 1.navstevu k pedi a ta naopak, ze oni nic nevedia v porodnici, ze ju mam nasamponovat, namydlit a vymastovat. Nic som jej nedavala, len rybi krem na ritku ako mi povedali v porodnici. Jedine co som mastila boli vlasky, lebo mala tie novorodenecke chrasticky co niektori vycesavaju. Ja som nevycesavala, len tou jemnunkou kefkou prebehla hlavku. Mala ma uz vyse roka, nikdy nemala ziaden ekzem, ziadne problemy s pokozkou, ziadne alergie, nic. Zamna rada...menej je viac, nic okrem olivoveho oleja z lekarne na hlavku a rybi kremik na ritku by som nedavala.

asdfka
5. júl 2023

Nenatieram, ak ju kupem dam 2-3 kvapky avirilu do vody. Tak mi to hovorili aj v porodnici. A milion x na to aj zabudnem. A nenatieram ju ani ziadnymi mastami, ani ritku a nema ziadne zapareniny nic