Bezpečnosť deti

dada07
11. jún 2012

http://spravy.pravda.sk/viac-nozikov-pre-deti-a...

Ahojte, tu je zaujimavy clanok na temu bezpecnost deti. Co im dovolit, co nie, do akeho veku na nich dozerat .... Tiez som sa casto ocitla v situacii, ked mi nejaky rodic na ihrisku povedal, ze "toto by som ja nasim nikdy nedovolil" a vo mne sa ozval skriatok pochybnosti, ci som dobry rodic. Na druhej strane som bola rada, ze sa moje deti neboja a maju zabavu. Samozrejme, nedovolim im vsetko, ale nemala som problem nechat 4r syna zatlkat klince do dosky, pripadne 5r dcerku chvilku samu na ihrisku pod domom, kym som vybehal hore nieco zobrat. Myslim, ze skusanim svojich hranic dokazu v buducnosti bezpecnejsie a lepsie odhadnut riziko. Prilbu na bicykli musia mat, ale chranice nemali nikdy. Ked spadnu a odru sa, boli ich to, ale nie je to nic vazne a zapamataju si to. Na odrazatku som im prilbu nikdy nedavala a ani raz nespadli. Jeden znamy dokonca posadil syna do sedacky a priputal ho na cca 50m jazdu domov po malickej ceste oznacenej ako obytna zona, co mi pripadlo ako zbytocne. Iste, stat sa moze vselico, ale aj tak.

Co si Vy myslite? Mate pocit, ze sa to s nou niekedy prehana? My sme s aprehanali na bicykloch bez prilieb, lyzovali bez nich, chodili sami von.

Diky za nazor.