Bolesti bruška po kojení

3. júl 2022

Ahojte viete mi poradiť čo robiť alebo co by to mohlo byt? Moj 3 týždňový drobec posledné dni často plače po kojeni. Keď sme prišli z pôrodnice papalo pekne každé 3 hodiny teraz cez deň pýta častejšie co som rada keďže je takéto teplo ale vždy na konci kojenia alebo tesne po kojeni začne plakať ako keby od bolesti. Keď tlači do plienky takisto začne plakať a očeevenie.
Mlieka mam dosť takže som si istá ze to nie je tým ze by ešte chcelo...

autor
3. júl 2022

A dodám ze nejem nič také co by mohlo vadiť ako strukoviny smotana a pod keďže sama mam určite zdravotné problémy kvôli ktorým takéto potraviny nemôžem jest...

viestta
3. júl 2022

Dobre si odgrgne?

hilda08
3. júl 2022

Nam pomohli babycalm kvapky ale dávala som len dake tri dni, potom som zistila ze staci nechat poriadne odgrgnut alebo kojit na bruchu a uz nebol problem…a este som dala do sklonu postielku

autor
3. júl 2022

@viestta Málokedy si odgrgne aj keď je dlho na rukách v polohe na odgrgnutie ale to by nemal byt problém keďže ani prvé týždne neodgrglo vždy a neplakalo..

danielahamar
3. júl 2022

U Vás úplne mliečne vyradené zo stravy, či len výrobky z mlieka? Treba úplne vylúčiť. Osobne by som dávala na bruško ppo papani, ak neodgrgne a možno sa mlieko vracia späť do úst, takže vyvýšenu polohu treba

diamond007
3. júl 2022

Treba dávať odgrgnut, ak sa naloga tak aj medzi jedením dať odgrgnut. Odgrgavat stylom na rameno jeho hrudník ( hlavu vo vzduchu držať), aby mu tvoje rameno tlačili na bruško a hrudník, vtedy si dobre a vždy odgrgnu plus pohupovat sa prípadne po schodoch pomáha s nimi chodit

ailiba
3. júl 2022

Mozno teraz vypije viac a tak mu viac vadi, ked si riadne neodgrgne.

ls56
3. júl 2022

Ono je to uplne jedno čo ty zješ, aj tak ho bude bolieť bruško. Aj moja to tak mala. Mala som prísnu dietu, davala som si pozor. Ale zbytočne aj tak ju proste bruško bolelo. Babätka nemajú ešte dobre vyvinutú tráviacu sústavu to preto. Takže čo môžeš robiť: pi fenilkový čaj-dostane sa do mlieka a malému sa bude dobre prdkať (ak by si spozorovala, že to je horšie,tak treba vysadiť), kúpiť si v lekárni kvapky babycalm,nasadiť probiotiká,v lekárni dostať masť pupík a s tým pravidelne masírovať bruško bábätka, polohovať na bruško(vtedy sa uvoľňujú prdíky),po každom dojčení dávať odgrgnúť… ale príčinou budú podľa mňa to, že sa mu nedarí prdkať.

sakaca
7. júl 2022

Skus zmeniť polohu pri dojčení, respektíve skontroluj ci je prijatie správne. Mne pomohlo aj nosenie, bábätko je v nosiči v takej polohe že ma nožičky pri brušku a aj som v Rischino nosiči rovno dojčila a bolo to lepšie.