Prichádzam o mlieko?

15. dec 2022

Ahojte, mám 8 týždňového synčeka. Doteraz vždy super každé 4 hodiny jedol pomaly presne na minútu. Posledné dni si pýta častejšie niekedy raz za 4 h potom za 2 hodiny dokonca už za hodinu. Často teraz plače doteraz bol dobrý. Môže byt že prichádzam o mlieko alebo sa mi netvorí toľko koľko on potrebuje? Čo robiť? Mám začať dokrmovať UM?

jaskolka
15. dec 2022

Rastie, potrebuje viac jest. Každé 4 hodiny je aj celkovo neobvyklé, že ti vydržal toľko nejesť, sú deti, čo každú pol hodinu chcú papať
Kašli na hodiny, daj mu, kedy si pýta, ak nechudne a priberá naopak pekne, nemá význam dat mu UM.

dadka128
15. dec 2022

Môj syn papal každú polhodinu, ... Plače buď ze je balený alebo ho bolí bruško a začínajú koliky

autor
15. dec 2022

@jaskolka aj ja som sa čudovala že toľko vydrží ale pekne priberal, lekár hovorí že až dosť = jeden týždeň pribral vyše 400g…

ajsha123
15. dec 2022

Určite nedávaj UM... Čím viac bábätko rastie, tým viac potrebuje... Doteraz mu stačila takáto dávka (tolko, kolko mliečka sa Ti tvorí), ale už mu nestačí. Pýta viac. Len Ty nemáš viac... A kým si Tvoj organizmus zvykne, ze treba tvoriť viac mliečka, trvá občas aj niekoľko dní... Vtedy je bábätko mrzute... Ale je to len dočasný stav. Vydrž. Pi veľa tekutín, ja odporúčam hlavne teplé nápoje... A prikladaj častejšie. Upraví sa to...

autor
15. dec 2022

@ajsha123 ďakujem 🙏🏻

zanny93
15. dec 2022

Len prikladať na požiadanie! mliecko ma aj od hladu aj smädu bolesti alebo mu je len clivo alebo inak nepohodlne. Mliečko sa ti tvorí podľa dopytu čím viac bude papať tým viac sa ho bude tvoriť žiaden stres. Mliečka je vždy dosť.. Tiež som maaa tento problém a dávala som aj umelé mlieko ale nakoniec som si malú prekrmila. Umelé som vysadila a materske jej úplne stačilo a stále stačí 🙂