Čakáte niekto 4. dieťa? Alebo aj viac?

deina2005
29. nov 2008

ahojte baby najde sa tu niekto kto caka stvrte alebo ....... babo?

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 ty uz si tehulka neboj.no ja uz ani na toaletaku nemam krv tak to bola ozaj kratka ms.no uvidim,

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 odkial vies ze som tehulka? ved tiez si mala priznaky a dostala si ms.. takisto aj ja mozem este dostat ms.. ja mavam take kramy 3 dni silne a potom hocijako,raz vecer tecem raz rano potom dalsi den vobec,potom znova rano a vecer.. strasne.od vcera ma boli hlava..neviem ci z pocasia alebo pridu kramy alebo..bolo mi na vracanie aj..ale nic.. v noci som musela paralen zobrat co ma tak hlava bolela..a teraz znova. ma boli hlava.. vytoky uz nemam vobec ziadne.. uvidime..

martija
30. aug 2013

@tonjadabik2 ano plne si uvedomujem,ze mat zdrave deti, je bozi dar. Ja som vdacna kazdym dnom, aj ked cim dalej tym je to tazsie si uvedomit 🙂. Ja sa proste od rana musim rozculovat, mame jeden zachod a oni si vsetci traja naraz zmyslia, ze chcu kakat, a uplne urgentne, ja sa snazim aspon naobedovat, obed vychladne, jeden krici odtial, druhy odtial, treti chce to, ja saliem.....proste asi nie som na to stavana mat viac deti. Ja si myslim,ze tri je uz tak tak 🙂
Kocky ja vam vsetkym drzim palceky,aby vam to vyslo, ide o to,aby kazda z nas si splnila svoj sen, a bola tam kde chce byt, ci s jednym ci s desiatimi detmi, o to viac mate moj obdiv, ze si vyberate tu cestu obety pre deticky.

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 neboj uz je to len par dni naozaj par.a budes vediet no ja mavam prve 3dni silnejsie 4 a 5 spinenie a cil takato,

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 len vydrzat este ten vikend..a pondelok uvidim to uz rychlo prejde snad..neviem budem nervozna mozno pride ms mozno nie a mozno bude meskat. kebyze mam test..musim popytat starkeho nech mi kupi test..

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 tak a hned budes vediet ze si tehulka uvidis.ja tomu verim ze si,

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 dakujem. aj ja tomu verim ale.. ako som citala tu maminky ktore mali tiez priznaky tehu..a merali si bazalnu teplotu a hladali priznaky ako ja..a dostali ms.. to je ako naschval.. preto sa bojim.. necakam zazraky..bud nam panbozko pozehna este jedno alebo mi budu stacit tri co mam doma..

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 ale isto si tehu neboj,no hadam nam to vijde tento mesiac uvidime.asi pojdem v pondelok tomu doktorovi a uvidim poviem mu co je vo veci nech ma este raz pozrie a ked bude vsetko v poriadku tak hadam to vijde,

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 neviem ale fest mi je zle..vsetko mi smrdi..na vracanie fuj.. jasne chod k doktorovi nech ta kukne a budes vediet.

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 no talk to je jasne tehu neboj isto si tehulka.

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 no ja teraz nechapem tak ms mi skoncila ale stale mam pocit akoby zo mna nieco islo ako keby vytoky strasne ma to ako keby stekli a potom mam pocit ze este trosku mam ms ale uz nic ani na toaletau,keby ma to aspon tak nesteklilo.

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 uvidime.. ako s manzelikom nemame problem otehotniet..a nikdy sme nemali.. ale uverim az ked uvidim.. 🙂 coto aky mas pocit? mozno vytoky alebo co...

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 no ved asi vytoky lebo na papieri uz nic nemam no zvlastne musim za nim v pondelok jednoznacne skocit.

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 mozno ze mas neaky problem alebo si tehulka..akurat dnes som citala ze aj tehotne mozu mat 2 mesiace kramy.. niekedy aj 3..

dmajka
30. aug 2013

Ahoj moj nazor bol tri je akurát ale to sme mali iba chlapcov , tak že riskneme dievčatko a tuť zrazu nie jedna ale hned dve baby , takže ničoho nieje dosť hlavné nech sú zdravé.

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 NO VED ESTE SI SPRAVIM TEST RANO A UVIDIM CI BUDE ROVNAKA AKO OSTATNE ALEBO UZ BUDE NEGATIVNY

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 budem ti drzat palce.. hlavne mi hned rano napis..budem cakat..

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 DAKUJEM hej dam vediet ale bud bude len slaby duch alebo uz negativny no kazdopadne rano testnem a uvidim ale keby som bola tehu tak aspon po troskach sa ta ciarka zo silnuje.

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 sak jasne.uvidis rano,, ja testnem rano teplotu tiez som zvedava.. rano si piseme mojka..tesim sa 🙂

emilia25
30. aug 2013

@tonjadabik2 aj ja dam vediet ako som dopadlla no uvidime,

tonjadabik2
30. aug 2013

@emilia25 oki tak uvidime sa rano 🙂

dana_l
30. aug 2013

@lucia20 @martija videla som ze pisete o skolach a detoch. je smutne ze na svk sa stale vyucuje podla "stareho" a nevedia sa prisposobit dobe a pokrokom. deti su zaskatulkovane a bud su dobre alebo zle a nechcu - nevedia sa prisposobit. namiesto toho aby sa im podala pomocna ruka a dali ine moznosti vyuky.
musim vam povedat ze moja najstarsia tu chodila do junior kindergarten (stredna trieda) a senior kindergarten (velka trieda) ktoru teraz ukoncila. uz v JK sa ucili v skole abecedu a cislice. ja som nevedela ze pozna abecedu len okolo vianoc mi uz vedela povedat vseky pismena z nej. a teraz na konci SK uz vie citat. ja som s nou nikdy nesedela a nic nerobila, ucitelky v skole sa venovali detom a vsetko ich vlastne naucili. v triede ich je tiez okolo 18, ale teda pristup tuna je neskutocny - ochota, vzdy hladaju riesenie ak nieco nie je ok (neznamena to ze dieta sa nevie naucit ale napr. moja starsia mala prvy rok pridelenu mamicku ktora s nou 2x tyzdenne stravila hodinu a chodila s nou po skole alebo sedeli v triede a ucila ju bezne vyrazy ktore deti poznali z domu pretoze my doma s nou nerozpravame ani slovo po anglicky (ja slovensky, muz nemecky) takze jej chybali veci ako ideme sa obliect, ake je vonku pocasie a podobne.)
keby ucitelia boli uceni usmernovat deti a rozoznavat problemy bolo by to lepsie pre deti a ich buduce studijne vysledky. a celkovo pre ich postoj k skole a inym veciam. lebo jedno suvisi s druhym.
a hlavne ked pocujem - to nie je v mojom popise prace, tak sa mi tlak zdvihne az k nebu 😝

tonjadabik2
30. aug 2013

http://www.facebook.com/groups/127074877387187/... http://zoomh.webnode.sk/news/juvenilna-justicia... CITAJTE IDU ZOBRAT ZAKON NA ODOBERANIE DETI AJ U NAS NA SLOVENSKU!!!

emilia25
31. aug 2013

@tonjadabik2 dobre ranko takze ciarka stale rovnaka vobec sa nezosilila takze skor som neni a ked si spravim za par dni dni tak tam uz nic nebude,ale tak od nes ideme na novo tak hadam sa to podari,

emilia25
31. aug 2013

@tonjadabik2 tak dalsi test vysiel ze uplne slabunko pozitivny takze nie sme tehotny tak ide sa na druhe kolo hadam sa to tento tyzden podari.

tonjadabik2
31. aug 2013

@emilia25 ahaa..nevadi..sak skusajte dalej urcite sa podari.ja tomu verim 😉 . ja som mala rano dost vysoku tu teplotu. tak tusim ze asi to vyslo..len este pockam do konca tyzdna pre istotu 🙂.

emilia25
31. aug 2013

@tonjadabik2 moja uvidis ze budes tehulka.

tonjadabik2
31. aug 2013

@emilia25 myslis? ze dnes rano 37,6.. teplota dole.. 🙂 riadne stupla..

martija
31. aug 2013

@dana_l ano urcite je to o systeme, mne prvy syn chodil do spanielskej skoly (skolky) od troch rokov a tam sa uz ako 3 rocny ucili pismenka pri obrazkoch,tak aby sa im iba tvorili asociacie, nebolo to este uplne o citani, vedel sa v tom veku podpisat palickovym pismom a celkovo to bolo uplne ine. Mna ale najviac stve, ako si aj ty spominala, to,ze ten system uz by som prehryzla,ale ten pristup ludi. Ja nechapem,ako napriklad Denisova tr. uc. vobec neupozornila specialneho pedagoga, ze ma mat mojho syna, ja som mu volala a musela som ho na to upoznornit, ze aj nas syn ho ma mat. a popritom bol tam v skole, dostal na podklady pre ineho ziaka a moja triedna sa na to vykaslala, proste ten pristup ma stale zaraza, aj na uradoch a podobnych instituciach, uplne des.
No ale sme mimo temy uz 🙂
@emilia25 ked sa mozem opytat, tak pokial je tam ta mala ciarka, to znamena, ze si bola tehu? alebo?