Časté nočné budenie, kŕmenie a skoré ranné vstávanie

janamal
13. jún 2012

Mile mamy. Verim, ze sa tu najde nejaka pomoc pre mna, lebo uz som na konci so silami. Moja 6mesacna dcera sa poslewdne 2 mesiace ustavicne v noci budi. Chodi spavat pred 19.00, najcastejsie ju ukladam o 18.30. Prvy raz papa (UM) okolo 22.00 - 22.30 a spi do 01.30. To je maximum. Potom zacina peklo. Budi sa kazdu hodinu, nicim sa neda upokojit len pitim caju alebo mlieka. To jej dam okolo 02-ej. No aj tak je kazdu chvilu hore a mrnci. Ked ju vezmem k nam do postele, chce sa hrat. Skusala som jej aj nedavat nic, ale nastal plac a utisit ju bolo este horsie. nemozem ju nechat vyplakat, byvame v panelaku. Ako to riesit? Nas rezim: Je naucena vecer zaspavat v postielke sama s cumlikom, niekedy musim ostat pri nej v izbe, staci ale, ze tam som na par minut a spi. Potom sa prebudi cca o hodinu, dam cumlik a spi spokojne do 22 - 22.30. Dostane mlieko (200 ml), o cca 02.00 mlieko 120 ml (vypila by aj viac, no mam pocit, ze potom jej brusko pracuje non stop a cez den spapa malo). Rano papa okolo 6.30 - 150 ml, potom o 3,5-4 hod. zase mlieko, po 3,5-4 hod. 1. prikrm a okolo 17.30 - 18.00 2.prikrm. Skusala som dat aj nedat na vecer kasu, je to uplne jedno. Cez den teda vychadzaju 4 jedenia, piate a sieste je v noci. Viem, ze po pol roku by deti an UM mali prespat celu noc, ale bojim sa, aby nebola hladna. Nie je velky jedak, aj vahovo sme ledva taky stred. Vstava uz rano o 5-ej, niekedy na kakanie a samozrejme, je unavena. O 7-ej pospinka este hodinu a pol, cez obed hodinu a okolo 16-ej este pol hodinu. Budem vdacna za kazdu radu, co by sme mali zmenit, aby sa v noci nebudila, pripadne ako jej pomoct, aby sa kakanie posunulo na neskor, nie na 5.00 rano.

veronika0104
18. dec 2016

@bubinka
Ahoj,nasla somtu tvoj prispevok,je sice starsi,ale pre mna aktualny🙂 moja malinka ma 4 mesiace,doteraz sa budila 1-2x za noc na papanie,no posledne tyzdne sa zacala budit ovela casteksie,na prsnik ju priklafam aj 4x a asi 2-3x v noci sa mi ju podari uspat len s cumlikom,alebo nosenim....ako ste vyriesili tento problem,ze sa dieta zacalo casto budit?dakujem za odpoved😀

jaska_c
19. dec 2016

@veronika0104 Ahoj, mám 6m chlapčeka, ktorý je dokonalý asi vo všetkom okrem spánku. Cez deň nám pomáha ulitka (pozri ulitka.sk) ale na noc mu ju nedávam, len keď sa mu dlho nedarí zaspať. A v noci sa budí podstatne častejšie ako Tvoja, možno aj 10 x (možno, lebo to pre istotu nepočítam, aby som sa zbytočne nenervila 🙂.
Podobne to bolo pri staršom, kedy sme sa normálne vyspali asi až keď mal 2,5 roka a postupne sa odstavil. Na ňom som raz vyskúšala metódu vyplakania, ale bolo to zlé...
No každé dieťatko, tak ako aj mama sú iné - unikátne 🙂, neexistuje recept "one size fits all" - určite postupne nájdete niečo, čo Vám bude ako-tak vyhovovať.
Osobne si však myslím, že ako mama tu mám byť pre to dieťatko, a keď ma potrebuje, byť mu k dispozícii a nie "učiť ho" aby si poradilo samo. Aj keď je to vyčerpávajúce, myslím, že to donesie svoje ovocie.. 🙂
Držím palce a prajem veľa zdaru 🙂

silviettadanko
9. dec 2017

@bubinkaa
Mna by zaujímala tá metóda.