Často vyplazuje jazyk. Je to podľa vás normálne?

stanka911
28. apr 2008

Ahojte, chcem sa len opytat na to, ci aj vase babatka vyplazuju jazyk. Moja dcera ma presne 2 mesiace a casto ma vystrceny jazyk alebo aspon spicku jazyka alebo sa oblizuje a sliny jej tecu ze az 🙂 Je to podla vas normalne alebo co?

kikica
28. apr 2008

ahoj myslim si že je to o.k. pretože mam 3mes.syna a tiež vyplazuje jazicisko a slinky mu teču až je cely mokry.

petulienka
28. apr 2008

Ahoj,

nas maly to robi odkedy mu zacali ist zubky, tiez mal cca 2 mesiace. Teraz ma za par dni 5 mesiacov a chvalabohu jeden zub uz vonku trci 😀 Slinta ako bernardin, o spotrebe podbradnikov ani nehovorim a jazyk mava vonku tiez. Nie je to kazdy den, ale stane sa ze aj cely tyzden to robi, potom tyzden asi pokoj. Asi hoto tam svrbik tak si ho tak okusuje. Tak mozno tvojej malinkej sa pohynaju zibky, aj ked nemusia hned vyliezt, maju na to par mesiacov 😉 tak nic neboj, je to ok 🙂

stanka911
autor
28. apr 2008

dakujem za odpovede, ste ma trochu ukludnili, lebo ja uz nic ine nerobim len sledujem ci ma jazyk dnu alebo von a som zufala ked ho ma von 🙂

prasiatko30
28. apr 2008

moju malu priniesli z pordneho salu s jazykom vonku a az kym jej nezacali rast zuby tak jej najtypickejsie fotky su z jazykom vonku 🙄 niekedy som sa az bala ci naozaj s nou nie je nieco ale len jej asi nedorastli usta na ten jej velky jazyk a teraz je uz v pohode - uz ma konecne papulku na jazyk co jej pridelili pri narodeni 😀 😎

manka76
28. apr 2008

ahoj, aj nasa mala take obdobie ze stale len vyplazovala ten velky jazycisko 😝 ale potom s tym prestala 🙂

dahra
3. nov 2022

@stanka911 - zo zvedavosti sa pýtam, hoci viem, že je to téma stará ako republika, ale celkom ma zaujíma, či nemala potom dcérka problémy so sykavkami. Moja najmladšia mala jazyk z úst von celý čas, no aj zle začala rozprávať. Jazyk má stále medzi zubami pri rozprávaní.