Chcem naučiť trojmesačné dieťa spať cez deň v postieľke

hu3hu3
16. feb 2021

Maminky, prišla som si ku vám po radu.. Synček ma vyše 3 mesiacov a cez noc spáva v ulitke v postieľke a hniezde. Prespi celú noc ale denný spánok štrajkuje pospi len 30 min a to ho mam v kočíku doma a na obedny ho chodím do spávať. Chcem ho naučiť aj spat cez deň v postieľke. Ak ho dám do ulitky co ma na noc tak ho nepomýlim že je noc alebo mam zaviesť iné rituály ako na noc? Dakujem

tehotna40
16. feb 2021

Pripnem sa

martinuccia
16. feb 2021

Vela mamiciek, vrátane mna, ma podobnu skúsenosť - 30min.spanok alebo v kociku, inac nic. Určite by som ho skúsila dat do ulitky, ak tam dobre spi. Ked bude hladny, iste sa zobudi. Ak by spal prilis dlho, skusila by som uvolnit ulitku, asi ho to preberie. Ak nie, trochu by som pohladkala, aby sa prebral, aby si uplne nezmylil den a noc.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
16. feb 2021

@hu3hu3 urcite ho nepomylis ked ho das spat Tak isto ako v noci. Do postielky a ulitky. Ako 3 mesacny uz ma pekne naucene den a noc.

ledgerka
16. feb 2021

ja som do 4 mesiaca zavinovala aj na denny spanok a prespal niekedy aj 3 hodiny. Nepomyli si to neboj sa. Zatiahla som zaluzie, spravila co najvacsiu tmu a tak to robime doteraz. Ma 8 mesiacov a spi na obed 1.5 az 2 hodiny.

dadus_ka
16. feb 2021

U nas fungovalo ticho, zatiahnut zavesy aby mal tmu a nechat ho v izbe v klude. Tak je zvyknutý do teraz a ma 2 roky, spi normálne sam v izbicke.

dzinka777
16. feb 2021

@hu3hu3 ja som davala do ulitky aj cez den aj v noci,len cez den som zatiahla zavesy,lebo pri dennom svetle zaspať nevedela.asi od 5mesiacov ju do ulitky cez den nedavam.len si myslím,ze ked ho chodis na poobedny spanok dospavat (to znamena čo?ze mu das este cucnut mlieko aby este spal?)tak uz sa naucil,ze mama pride a neviem ci zaspí.nasa mala sa pytala po 2hod.spat a tiez sa zobudila po 45min.,tak som ju udrzala 3hodiny hore,som sa s nou salila a tak sa unavila,ze ked sa zobudila po 45min.len otvorila oci a od unavy zas zaspala sama,ale nasa si dava prstek do pusy a pocmula,takze rychlo zaspi bez pomoci.

hu3hu3
autor
17. feb 2021

@dzinka777 ja ho uspavam v kočíku a vždy sa zobudí po 30 min a hlavne na obed chcem nech potiahne.. Tak prídem pred 30 min a keď sa začne preberať tak pokolisem...ze vraj medzi 3 až 4 mesiacom býva spánková regresia a dieťa sa nevie naučiť spájať spanky tak preto sa budí po 30 min a chcem ho naučiť spat inde ako v kocari a keď vie noc prespať v ulitke tak chcem skúsiť aj cez den

dzinka777
17. feb 2021

@hu3hu3 aj moj maly sa po 30min.zobudil a potom som mu dala mlieko a spal este 3hod.ale pri nom som nepoužívala ulitku ani cumlik.malicka sa mesiac po narodeni budila po 45min.ale ulitka ju tak ukludnila ze hned zaspala dalej,skus ho unavit viac,udrzat dlhsie hore a uvidis.mojmu malemu to nepomohlo,ale malej hej

luciannka83
17. feb 2021

Ked ti prespi celu noc, tak asi nepotrebuje spat cez den tolko. Nastuduj si kolko hodin ma spat take dieta, vypocitaj a uvidis. Dakde som videla taku tabulku. Mne keby decko prespalo celu noc, tak by som vyskala od radosti😅😁