Chodenie skoro 9-mesačného dieťaťa

nela01
18. jan 2021

Ahojte mamicky 🙂 chcem sa len spytat ako ste na tom vy.Mam skoro 9 mesacne dieta ktore sa samo z miesta postavi,chodi popri nabytku same a kraca ked sa drzi choditka za nim.Mate to tak aj vy alebo mali ste? Vsade citam ze tie skorsie deticky az tak od 10mesiacov zacinaju chodit niektore az od roka.To nase je akesi popredu alebo je to uplne normalne.Dakujem za odpovede 🙂

sonnenshein
18. jan 2021

@nela01 Kazde dieta ma svoje tempo. Moj syn chodil bez drzania uz ako 8 mesacny, dcery boli vyrazne lenivejsie.

belllinka
18. jan 2021

@nela01 ano je to normalne. Za chvilu ti tu kopa matiek napise, ze ich deti behali od 8- meho mesiaca. A menej...

blumie
18. jan 2021

@nela01 lenze chodenim je myslene samostatne chodenie bez opory. Moja tiez chodila okolo nabytku ako 9 mesacna a bez opory az ako 10 mesacna. Kamoskina chodila okolo nabytku ako 9 mesacna a bez opory samostatne zacala az ako 13 nesacna, lebo sa zasekla a zacala sa bat. Neter choda uz ako 8 mesacna takisto ako i sonnenshine a nepotrebovala k tomu ani tlacit choditko. Kazde dieta je ine.

willy185
18. jan 2021

@nela01 od 8 mesiacov okolo nabytku a 10 mesiacov a dva tyzdne mal ked sa pustil sam chodit bez pomoci. Ps : choditko sme nemali 🙂

nela01
autor
18. jan 2021

@willy185 dakujem za odpovede

lucinka1988
18. jan 2021

@nela01 moj syn sa začal stavať a chodiť popri na tými keď mal necelých 9 mesiacov, od 10 mesiacov chodil sám bez pomocí aj vonku, celkovo je pohybovo veľmi zdatný a popredu, a to už bude mať pomaly 3 roky. Každé dieťa je iné..

birika
18. jan 2021

dievcata v 11-tich a syn v 10-tich mesiacoch 🙂

nela01
autor
18. jan 2021

@lucinka1988 dakujem pekne ano neni su vsetky deticky rovnake.Bola som zvedava ako to maju ine mamicky ci to neni priskoro :D ale deti si sami urcia kedy su pripravene 🙂

1jarkacu
18. jan 2021

Môj chodil už v 8 mesiaci

taga
18. jan 2021

@nela01 lenze chodenie popri nabytku v tomto veku nie je nijako predcasne, a chodenie za choditkom nie je skutocne chodenie. Takze choditko prec, nabytok bude pravdepodobne obchadzat este dost dlho a chodit normalne bez pomoci (ziadne choditka a vodenie za ruky) mozko tak o 2 mesiace

jojka83
18. jan 2021

@nela01 naša tiež 9 mesačná chodila tak že niečo tlačila pred sebou a nemala ani celých desať keď začala behať sama. Každé dieťa je iné

stanislavicenka
18. jan 2021

@nela01 to este nie je chodenie, kedze sa musis drzat. Syn spravil prve kroky presne v 10tich mesiacoch, stale prevladalo stvornozkovanie, ktore je co vyvoji velmi dolezite. Postavil sa a cupol si a takto trenoval, ked mal 9 mesiacov. Aj chodil vela popri nabytku.

sapetka
18. jan 2021

Normalne. Choditko by som ale dala prec. Moj stal na nohach ked mal 7m. Ako 9m uz chodil bez opory sam. Su deti ktorym to ide skor a deti ktore idu posla tabuliek. Takze pohoda

emv
18. jan 2021

Moja malá 8 mesiacov keď chodila okolo nábytku, ale bez držania až v 12tom mesiaci. Čiže dosť dlho sa bála pustiť 😉

lyci
18. jan 2021

@nela01 nas tiez okolo nabytku behal dobre 3-4 mesiace, kym spravil prve kroky do priestoru. okolo vianoc zacal a stale este vacsinu casu stvornozkuje oproti chodeniu. dlhe obdobie len tak stal bez toho, aby sa drzal a to mu stacilo. a vonku tiez este nechce spravit ani krok, aj ked vnutri prejde kludne pomaly cez cely dom. este to ani neberieme ako prave chodenie

trinneo
18. jan 2021

Naša od 10mesiacov sama popri nábytku, potom občas za ruky a s oporou, v 11 mesiacoch urobila sama pár krokov postupne 2-3 roky a občas pridala, na 1. narodeniny dostala chodítko a presne v deň narodenín začala sama chodiť už aj bez pomoci.... chodítko ju spomaľovalo🙂 každé je iné... kamoškina sama začala až niekedy okolo 1,5 roka....

elementissa
18. jan 2021

No, každé je iné. Naše dieťa má 15,5mesiaca a chodí len okolo nábytku, samé ani omylom. Ale mam zname, ktorým sa deti začali stavať v 7,8 mesiacoch. Je to veľmi individuálne. Náš sa prvýkrát sám postavil, keď mal 11 mesiacov a ešte stále nezačal samostatne chodiť bez opory

elementissa
18. jan 2021

@belllinka jasne, už 5 mesačne ideálne 🤣 aj maratón zabehli

misana84
18. jan 2021

moja dlho stvornožkovala, chodila okolo nabytku...nikdy nemala chodidlo až na rok dostala odražadlo, zobrala ho a zacala tlacit pred sebou o dva tyždne na to chodi ako strela...nic ju teraz nebavi len chodit....

misana84
18. jan 2021

ale sama chodi už bez opory, ma trasu kuchyna, obyvacka, spalna...sem- tam odboci do detskej :D

elizabet173
19. jan 2021

@nela01 kazde dietatko je ine, nema zmysel porovnavat. Moje sa do pol roka neotocilo z chrbata na brusko, len z bruska na chrbat, aj to len vtedy, ked zdvihlo ruku a hlavicka ho stiahla. Lekar nerobil z toho nastastie paniku, ako polrocny stal v postielke a 9 mesacny chodil uplna sam. No absolutne nic to neznamenalo. V 15 s nim trieskala puberta rovnako, ako s tym, co zacal chodit v 17 mesiacoch 🙂