Čo môžem dať 6 mesačnému synčekovi na kľudný nočný spánok?

zuz1978
26. feb 2015

Asi uz 3 tyzdne to trva. Cez den je maly dobrucky. Doobeda spinka asi pol hodinku niekedy hodinku, poobede spinka hodinku -dve, ked neprsi a nefuka vietor a zaspi vonku, tak vie spat aj 3 hodinky. Vecer ide spinkat okolo pol 8 po kupani. Pekne aj zaspinka ale v noci sa budi strasne velakrat. Je to iba zo sna, lebo sa neprebudi, ale zacne poplackavat, ja mu dam dudlik a je ticho, po case ho vypluje a znova poplackava, tak mu ho strcim naspat a takto to ide dookola. Zubky mu vysli asi tyzden dozadu. Najprv som si myslela, ze je to z toho, ale zial tento stav trva nadalej. Asi okolo 12tej v noci sa napapa, a ja si ho uz prilozim ku sebe, lebo do rana mu strkam dudlik. Som uz z toho fakt unavena. Nevie mi niekto nieco poradit? Dakujem

siska53
26. feb 2015

A keby si mu zrusila ten dudlik?
Poviem ti nas pripad,ako to riesim ja. Moje deti nedudlovali(nechceli), tiez zvykli mrnkat (poplackavat),ale to trvalo len chvilu,tak som to neriesila,nechala ich,nech sa utisia samy. Mozno keby si mu dudel nedala a skor ho pohladkala, tak by si na dudel ani nespomenul. A casom by si ho nechala tak. Lebo nie on,ale ty sa budis. Ja som sa uz naucila tak,ze sa sice na tych par sekund preberiem,ale kedze s tym dieta prestane,tak hned zaspim. Trva to aj tak vzdy kratsie ako moja navsteva wcka. Ja riesim vzdy az anizajstny plac,to sa uz ale dieta aj preberie. Nasa bude mat tri roky a tiez este zvykne mrnknut, obcas aj nahlas "zavyt",taky vykrik hodi do tmy,ale to k nej nevstavam,lebo viem,ze sa jej len nieco snivalo. Tym,ze to aktivne neriesim,take mrnkania,nemam povit nevyspatia. Ten som mala,ked mala bola kolikova a boli noci,co sme aj hodinu-dve boli hore,ona potom.spinkala do 9 a ja najneskor do 7mej hore,lebo sa zobudil starsi.

A zuby - alebo choroba,to ak je,automaticky je u mna,vtedy jej pohladkam chrbatik len tak zo zvyku,kedze je vedla mna,opat nemam dovod byt nevyspata kvoli tomu. Na nevyspatie mam ine dovody-zehlenie do 1v noci. 🙂

horana
26. feb 2015

Nie je to univerzalna odpoved neviem ci by fungovala na kazde dieta, ale ja ked som bola niekedy uz unavena z obdobi kedy sa mi deti budili v noci casto, tak som zvykla jest v tie dni cokolvek s makom (kolac, slize, len tak zarobeny mak ako plnku). Teda neviem ci dojcis, ale latky z maku sa dostali do mlieka a uplne zjavne prekazatelne v tie noci "po kolaci" deti spali vzdy ako v bavlnke celu noc 🙂

bonaqa2013
26. feb 2015

Viem čo asi prežívaš. Mám 4 deti a tie tiež nechceli spať. Trpeli sme kedy to blbé obdobie prejde.

simca06022011
26. feb 2015

Podla mna je to jednoznacne vec dudla.. my sme mali to iste.. ako nahle vyjde z ust, koniec a plac... das ho spat zase spi... mala musela byt naozaj vystavena aby spala aj bez dudla

lusi24
26. feb 2015

Skus mu dať čaj ten ho trošku ako keby zasiti a uvidíš

jul11
26. feb 2015

moze to byt z dudla, idu mu zuby,sny.uz vela zazivaju,sniva sa im.este moze prist obdobie nocnej mory a desu,ked si vygooglis,najdes vela clankov.ked len pomrnkava,moc by som to neriesila,ja sa na take ani nebudim,iba ked je to intenzivnejsie.

slamka890
26. feb 2015

Nas maly sa tiez naucil zaspinkavat s cumlikom ..uz si to bez neho ani neviem predstavit :D .No ked uz sa ududla do tuheho spanku - cumlik mu vypadne (ak som este hore odlozim mu ho, ak nie najdem ho neskor na vankusiku vedla neho ), no tiez sa trosku pomrvi ked zisti ze mu chyba, ale nedavam mu ho nazad az kym to nieje fakt NUTNE :D .. proste ked sa trosku pomrvi a pomrnka zas si zaspinka 🙂

mimasimi
26. feb 2015

daj mu hlavne veľa lásky ... 😉

lauricka
26. feb 2015

no tak asi sa musi odnaucit od dudla. A to mu vysli vsetky zuby naraz? Ak nie, tak dalsie sa tlacia....Citam, ze niekto tu jedol mak. Tak vraj aj banan dat dietatu na veceru pomaha spanku.

kofoluska
27. feb 2015

Suhlasim s babami, bude to dudlom. Malemu tiez vypadaval, ale ja som mu ho proste hned nestrkala nazad. Ani som neriesila, pokial sa ozaj nezobudil. Pomrnkal si, poprehadzoval sa a spal dalej. Ak sa uz zobudil, dala som dudel. Postupne si vedel dudel sam najst a ak ho potreboval, strcil si ho do ust. Ale - maly spi so mnou. Takze ja len otvorim jedno oko a hned vidim, co sa deje. Vela razy ani neviem, kolkokrat v noci som sa takto prebrala, pretoze som hned zase zaspala. 🙂Takze bud od dudla oducit uplne alebo mu ho hned pri kazdom zamrnkani nestrkat nazad do ust. Naucis ho upokojovat sa tym dudlom este viac ako je nauceny uz teraz a o to to bude tazsie neskor. 🙂