Čo robili vaše deti, keď dovŕšili piaty mesiac?

mo_skyvader
4. feb 2018

Ahojte baby,
V tejto diskusii sa chcem len podelit o "zazitky"..
syncek ma 5 mesiacov a zacina sam sediet.. este sa sice nevie posadit uplne z lehu a ked si sadka tak treba davat pozor lebo sa este poriadne nevie udrzat .. ale uz len cakam kedy ho dam do kocara a on sa v nom sam posadi :D
Ale ze by sa zacal uz aj prevracat z bruska na chrbatik a naopak, tak to nie.. do toho sa mu volako nechce .. na brusku len nervaci a snazi sa plazit co mu samozrejme vobec nejde :D
Co robili vase deti ked dovrsili 5 mesiac? 🙂

mischelin89
4. feb 2018

Ahoj, co znamena, ze sam sedi? Akoze sa vytiahne s tvojou pomocou z lahu?
Ja mam o 5dni 5mesacneho a prevracia sa na brusko aj chrbatik, stavia sa na vsetky styri a vie sa presunut tak pol metra ale este sa neplazi ani nestvorkuje. Obcas ked je na styroch tak neudrzi rovnovahu a pacne na zadok zo sikma....ked to raz spravi cielene, bude z toho sed 🙂

Ked mu dam ruky aby sa o mna zaprel, tak sa dviha do sedu, ale v tom ho nepodporujem, som zastanca toho, ze nech robi co dokaze...aspon ma motivaciu skusat 🙂

A inak netrap sa, su malicki, kazde babo ma svoje tempo a je to v pohode 🙂

meggyinka
4. feb 2018

U dietata sa povazuje ze sedi ked si samo sadne. Zvycajne zo styroch do sedu. To ze ho vy posadite a ono sedi s pokrcenym chrbatikom nieje sed . A stava sa casto ze sa nie vzdy udrzia tak zvyk nasich mam.je ho este oblozit vankusmi...to pre take male deti nieje zdrave a tlacia si na stavce a chrbtica ma sklon sa potom krivit. U deti ma vela veci postupnost najprv by malo prist to otacanie az potom sedenie. To nevymysleli doktori ale je to od jak furt. Tak myslim ze lepsie bude ak ho nebudete posadsovat este kym to neurobi sam.

ellieellie
4. feb 2018

Môj už je väčšinu času na brušku, má silné ruky a odtláča sa nimi, takže sa naučil takto cúvať, posunie sa na podložke aj o 1,5 metra. A taktiež pivotuje, pri “plávaní” na brušku sa otáča aj o 360 stupňov. Takže už treba naňho dávať pozor, je stále v pohybe 🙂 Ale z chrbátika na bruško sa ešte neotáča. A samozrejme ani nesedí, ale k tomu už sa tu pekne vyjadrili predomnou 😉

unctadorg
4. feb 2018

Omg ze sediet... sed vyzera inak.

siska53
4. feb 2018

@mo_skyvader nas sa zacinal.plazit..a pretacal sa z chrbatika na brusko.od 3m. Kedy ale aj z bruska na chrbatik,si nepamatam.. Mala sa zas len.zacala.pretacat..aj to stylom o par tyzdnov opat.. Deti su rozne, ale sediet nesedeli,najskor siem maly okolo 7.m.do polohy naboku sa udrzim.. A pokusal sa si sadnut okolo 7,5m. Ale sam, my sme mu nepomahali..

lavieenrose
4. feb 2018

nie je dobre ked sa dieta vytiahne z lahu do sedu..z lahu do sedu sa nevie este vytiahnut...nestvornozkuje ako si potom sada ?

lavieenrose
4. feb 2018

moje dieta ked malo 5 mesiacov bola co najviac na zemy bud na chrbate ci na bruchu..a natahovala sa za hrackami ..

mo_skyvader
autor
5. feb 2018

@mischelin89
@lavieenrose
Keď je v lehátku (taká ta hojdačka) tak sa začne naťahovať za nožičkami a posadí sa (úplne sám) chrbátik má pri tom rovný nemá ho prehnutý ani v krížoch .. a skúša to aj keď leží na chrbátiku ... na bruško sa chce otočiť, ale ako keby nevedel čo má robiť s rukou a tak sa mu to nedarí dobre :/ ale keď ho dám na bruško tak sa mu sem tam podarí otočiť a snaží sa aj plaziť.. to mu ale ešte nejde :D

siska53
5. feb 2018

@mo_skyvader hlavne ho maj co najviac tak,aby mal.priestor na pohyb, to lehatko len krajny pripad.. Dlho bybsom ho tam.nenechavala. Ja som.to ani nemala..boli na deke ci pod takou tou hracou dekou a tam si mohli trenivat,co potrebovali.. Malu sme sice museli startovat,no ta mala na to diagnozu-slabsi svalovy tonus. To,co robi,nech si skusa,ale sed to este nie je. Len pokusy z lahsej polohy. Zvacsa sa naucia sediet vtedy,ked zacnu stvornozkovat. Nas tesa vedel skor stat ako sediet,i ked tie pokusy po 7,5 m.na sed boli.

mo_skyvader
autor
5. feb 2018

@siska53 ja to tak striedam s tou hracou dekou .. ked ho jedbo omrzi tak sa este chvilu prebavi v druhom.. neccem ho moc na rukach nosit aby si nezvykal.. uz tak ho dost navlacuju stary rodicia 🙂 ale diky za info ;)

siska53
5. feb 2018

@mo_skyvader v tom veku som uz ani ja velmi nenosila..mala akurat "dokolikovala", konecne som si aspon trochu oddychla a malemu stacilo,ze som.vela pri nom. Ako nosili sme sa,ale.len kolko moja chrbtica vladala,mam s nou problem a som mala.. A oni ai nezvyknu..dost dlho boli v podatate na rukach,no ten vek 5.m.,je uz taky,ze chcu sami skumat a uz tolko na rukach byt nechcu.. Este ta,ked sme pomenovavali predmety v byte,ci pozerali z okna..na odgrgnutie,ci prosto pritulenie,to ti zas neda,to babenko nepritulit..mojich aj teraz,este o to stoja,si pritulim,ale.ponosim trosku len tu mladsiu,tu este chvilku vladzem.. Syn bude zschvilku skor mna nosit,pri jeho tempe ma do dvoch rokov prerastie. 🙂

lavieenrose
5. feb 2018

@mo_skyvader teda kiezby si ta moja zvykla do zadku..mozno by ma teraz neodstrkovala