Kedy začali vaše deti štvornožkovať?

pettkka
22. mar 2022

Ahojte, ja by som sa rada spýtala, kde vaše deti začali stvornozkovat, alebo sa plazit, či samé sedieť? Môj malý bude mať o týždeň 8 mesiacov.. Na brusku není rad asi od narodenia, stále sa iba zlosti, nervaci a začne plakať.. Ako kolvek sa ho snažím motivovať alebo mu pomôcť, nejaví záujem a iba plače.. Ako vidím, že už niekomu sa deti samé posadili v 7, či 8 mesiaci tak neviem.. Sedieť vie, ale nie sám od seba.. Ďakujem

babovka2321
22. mar 2022

@pettkka ak ho budes davat sadat ty, aku bude mat dieta motivaciu posadit sa same? Daj mu cas, nie su to preteky, aj ked viem, ze kazda matka sa tesi, kedy urobi dieta dalsie posuny vo vyvine a vidi pritom, ze ine deti to uz zvladi. A hlavne ho nechaj len tak na podlozke, nerob mu program 24/7, ved on sa zacne nudit a bude chciet skumat okolie, tak sa aj popohyna.

evica17
22. mar 2022

@pettkka a plazi sa ? Nas v 6m pretocenie, 7 plazenie a v 8 stvornozkovanie a v 10 sed a to uz zacal aj popri sa stavat a chdoit a od 13m uz chodi sam. No ak mechce byt tvoj na brusku tak to je tazko, mojmu to potom nevadilo, ako uz vedel udrzqt hlavu.

evica17
22. mar 2022

@pettkka a suhlasim, nechat ho aj same nech skusa, on pride na to. Nedavaj sediet. Ja som vsetko nechala na malom, nech si ide svojim tempom a nech robi to na co je pripraveny sam.

ivangeline
22. mar 2022

Sikmy sed... 6m,7m,9m...kazde inac. Stvornozkovanie podobne. Prve dve sa vsak viac plazili na bruchu a tento posledny hned zadok hore! Bude mat 7m o tyzden a uz sa vsade stvera na kolena. Kazde dieta si ide svojim tempom. Dozenu do do roka a pol.

mec321
22. mar 2022

@pettkka Ja, ked som bola mala, tak vraj ja som nikdy nechodila stvornozky, ze ja som len sedela.. a ze jednoho dna som sa proste z toho sedi zdvihla a zacala rovno chodit, cize u mna kolena zodrate neboli 😅

andreatytler
22. mar 2022

@pettkka Ako casto a ako dlho byva na tom brusku? Vytlaci sa na vzpriamene rucky ked je na brusku (pasie koniky)? Otaca sa okolo?
Vacsina deti to nema rado ale treba ho davat, Inak sa k tomu plazeniu, stvornozkovanie a ani sedeniu nedostane.
Ja som syna davala 4-6x denne asi na 5 minut. Niekedy to boli len 2 minuty a niekedy 10... vzdy ked zacal plakat tak som to este natiahla o 30 sekund a potom pretocila. Zacal stvornozkovat a hned z toho aj sediet v 7 mesiacoch.
Postupnost je taka ze najskor stvornozkuje a z toho sa posadi. Deti si nevedia sadnut z lahu tak ze sa pritiahnu hore ako ked robis brusak.

jaroe
22. mar 2022

@pettkka dvaja zacali stvornozkovat v 10. vtedy plus mínus ak sedieť. Chodiť v polovici 15. mesiaca. Ďalšie dve boli o 2 mesiace rýchlejšie. Nerob paniku. Môj muž vedel chodiť ako 8 mesačný a nie je to na ňom vôbec vidieť 😁

simona92101
22. mar 2022

@pettkka ked sa sam od seba neposadi,tak sediet nevie..nechaj ho na podlozke,rozloz okolo hracky,nech sa snazi k nim dostat a bude mat motivaciu.pasivny sed nie je dobry.ked zacne plazit,potom stvorkovat,tak sa bude vediet aj sam posadit.daj mu cas,kazde dieta je ine.dcerka v 9m zacala stvorkovat,o tyzden si sadla,a v roku uz behala.

lenka7875
25. mar 2022

Nedávaj sedieť dieťa nevie čo chceš a môže sa mu z pasívnrho sedu zakryviť chrbtica. Moja svokra mi maleho ťahala do sedu vzdy som jej nadala načo to robí skúšaj ho davať do šikmého sedu . Môj sa z toho šikmého pekne naučil sedieť sám 🙂 to kedy má čo robiť nerieš. Mne začal sedieť mal 9,5 mesiaca . Čo chvilka bude mat rok a ešte štvornožkuje. Každe dieťa jje iné každé si ide svojpu vlastnou cestou ;)

jankalukasova
25. mar 2022

Moja najmladšia má 10,5 mesiaca. Sadla si včera. Vie sa dať na 4 ale neštvornožkuje. Plazí sa. Neriešim.

nykkushka
25. mar 2022

Sama si si odpovedala poslednou vetou - keď ho učíte pasivnemu sedu, načo by sa on učil niečo iné, keď vie, že mu pomôžeš. Nemá dôvod "napredovať". Rovnako to je aj s vodenim za ruky aby deti rýchlo rýchlo chodili 🤦🏼‍♀️🤷‍♀️.
Moja rada - prestaňte ho pasívne posadzovat, nechaj mu priestor aby mohol niečo sám, kľudne nejaké miesto 2x2m ohradit a bude to jeho kráľovstvo. Musi sa naučiť sám. A všetky deti sa na brušku jeduju, dôležité je vydržať a motivovať ho (vydržať ale neznamená nechať ho pol hodiny vrieskat na brušku)
A vôbec by som neriešila, kedy koho dieťa začalo čo robiť, každé dieťa je iné a veci sa učí ináč, ak sa ti niečo nezdá, navštívila by som fyzioterapeuta a ten ti vysvetli čo a ako aj ohľadom toho pasívneho sedu

dada0902
25. mar 2022

Co viem tak by sa nemalo dávať dieťa sadnut dieťa si ma sadnúť samo moja tiež za týždeň a kúsok 8m zatiaľ sa len plazime na brušku je rada hneď sa tam supne a už ide tiež čakám kedy skúsi sed stvornozkovanie zatiaľ nič moc ja tiež keď čítam vidím ze už to tamto vedia som v šoku ze to co potom stres panika prečo my nevieme starší ten keď mal 10m začal sedieť stvornozkovat stavať sa
Všetko naraz možno v tomto 8m nám začnú skúšať tieto veci

pettkka
autor
25. mar 2022

@nykkushka ja som sedenie myslela tak, ze vie pekne bez opory sedieť, keďže sa nás aj doktorka na poradni pýtala, či vie sedieť, keď ho posadim, lebo niektoré deti ani toľko nedokážu netreba hneď útočiť ☺️.. Ja ho neposadzam, nesedí pasívne.. Čiže sa neučí pasívnemu sedeniu.. Ja som sa len jednoducho pýtala, aké sú šikovné vaše detičky.. A ci sa aj môj malý niekedy konečne rozbehne.. A bude mi to stvornozkovat, plazit sa a konečne z neho nebude šťastne a nie také uplakane bábätko.. Lebo sa len hnevá, že sa nevie dostať ďalej ☺️☺️

nykkushka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nykkushka
25. mar 2022

@pettkka pokiaľ si sám nesadne zo šikmeho sedu alebo iným spôsobom, tak je to stále pasívny sed😉 je jedno či je obložený alebo nie, sám si nesadne ale s pomocou. To nie je útok ale vysvetlenie, prečo možno nestvornozkuje a pod 😉

pettkka
autor
26. mar 2022

@dada0902 ved jasne ani ho nedávam sedieť, stále sa hráme na podložke, on leží, pretoci sa na bruško a ďalej nám to nejde, aj keď sa chudáčik tak snaží, a proste stále neprišiel nato ako sa ma dostať ďalej.. Ale super asi som toto potrebovala počuť,že to možno príde, len neskôr, lebo všade keď vidím okolo, že ich detičky už sedia, plazia sa a môj ešte nie, niekedy som z toho aj nešťastna, ale zas na druhej strane sa teším každému pokroku co sa mu podarí urobiť.. Lebo síce sa pretoci na bruško, potom place, lebo sa nevie dostať ďalej. Čiže si počkám, kým sa to rozbehne.. Dúfam, že to bude čoskoro.. ☺️

lacibo
26. mar 2022

@pettkka 12 m sa zacala plazit aj stvornozkovat, o 2 tyzdne sa postavila, v 14 m chodit, je uplne zdrava a sikovna, podotykam, uz pojde do skoly, nedavno presla celu lezecku drahu pre deti bez istenia..takze klud..kazde dieta ma svoj cas na vsetko..deti netreba porovnavat

pettkka
autor
26. mar 2022

@mec321 mamka mi tiež hovorila, že som nechcela stvornozkovat, a ze musela somnou chodiť cvičiť, a aj keď som, tak som cuvala 😄😄.. Uvidíte ako to už nás bude s malým, lebo keď sa aj snaží tak tiež cuva 😄

mec321
26. mar 2022

@pettkka sranda 😂

aurora33
3. apr 2022

@pettkka keď si nesadne sám od seba tak sedieť nevie.

silvus138
6. apr 2022

@pettkka v 7 mes stvornoskoval aj si sadol