Čo robiť, aby dieťa malo cumlík čo najmenej?

24. feb 2024

Baby prosím , mame babätko. Cumlik som dala , nakoľko si ho mala doslova žiadala. Stale nepokojna , plačliva , každu chvilu hore ..no dost zle...odkedy sme dali cumlik je to lepsie. Ale ja som s tym moc neni nadsena , prosim ako to zrobit aby malo babatko cumlik co najmenej? (Bojim sa hlavne toho oducenia😢) ale aj ine samozrejme. V noci spinka pekne. Ale cez den je dost placliva,nervozna. Stale vyzadovala prso a to sa neda stale len sediet. Potom zacala aj grcat mlieko lebo bola prepita. No hovorim, ze je proste kludnejsia s cumlom. Ma 4 tyzdne. Poradte mi prosim ako ste to robili vy , tak aby cumel nemala do troch rokov 🙏

kacena4
24. feb 2024

za mesiac za dva objavi ruky a zacne si ich davat do ust, chytat hracky zabavi sa a mozes odstavit od cumla, ak ho teda ma cez den a nie pocas spanku

pribinak
24. feb 2024

Kľudne jej to cumlík daj. Niekotre deti majú veľmi silný saci reflex. Keď bude bábätko väčšie objaví svoje rucicky a hračky a tie si bude vkladať do pusinky

Veľa deti má potom dudel už len na spanie

anavixy
24. feb 2024

Malicke babatko sa potrebuje ukludnit sanim, ked nechces dat ani prsnik ani cumel, zbytocne vam to stazujes. Neries v 4t co bude ked bude mat 3 roky… oducis ju o par mesiacov, ked budes chciet a ked nie, tak neskor. Mozes jej ho nechat len na zaspavanie a potom vybrat, cez den ho neskor mozno ani nebude potrebovat.🍀

minenkak
24. feb 2024

Prečo ťa trápi ten cumlík,nieje to nič strašné, niektoré deti to naozaj moc potrebujú,orálne uspokojenie je veľmi silné ,aj u dospelých ľudí,môj muž má stále niečo v ústach a sací reflex je u detí základ, preto je taký silný

mia_von_prag
25. feb 2024

Prvý rok má dieťa orálne štádium, upokojuje sa saním a cucaním. Takže buď mu dáš dudel alebo svoje bradavky.
Vôbec to nerieš teraz, nemá ani zuby, nijak to dieťaťu neublíži.
Odnaučenie zvládnete v priebehu pár dní.

3petka
25. feb 2024

Moc skoro riešiš. Teraz jej ho nechaj však vidíš že aj ona je spokojná a aj ty. Začni riešiť keď bude rozumnejšie cca okolo roka. Už si dá veci vysvetliť, a pomaly schovávaj. Ja som prvého syna odstavila od cmúľa keď mal asi 1 aj 7 mesiacov. Bol chorý a nemohol s ním dýchať. Vzala som mu a už viac neukázala a ani nevedel že cúvol zmizol a to ho mal celkom rad.

slavomira236
25. feb 2024

Moje baby mali v 2 rokoch som vzala . Synovi som skusala vsetky mozne hned vyplul on chcel byt len na cecke..

zuzanka.zuzu
25. feb 2024

buď rada že ti akceptovala cumel, lebo niekedy deti chcú len prso a to by si ešte len bola zúfalá