Čo s neposlušnými vláskami?

mareka49
13. feb 2019

Ahojte dorbec ma 9 mesiacov a vlasky v predu hodne dlhe. Zavadzaju ockam. Su jemnulinke _ sponky nedrzia, ani gely, tuzidlo som ani neskusala ale to asi aj tak blbost. Ostrihat? Co je pravda na tom, ze do roka by sa nemalo?

belllinka
13. feb 2019

@mareka49 a co sa ma akoze stat, ked ostrihas dietatu vlasy pred 1 rokom? 😮

zuzipolo
13. feb 2019

@mareka49 ahoj,moja má teraz 9 mesiacov a husté dlhé vlasy a sú jemné,no sponky držia.neviem si predstaviť bez nich fungovať..ako ostriháš 9 mesačne?lebo mne sa mala nonstop hýbe,tak sa bojím ju strihať 🙂

deti95060810
13. feb 2019

lepšie ostrihať ako dávať gély popr. tužidlá...veď skús ostrihať ty, nemusíš ísť ku kaderníčke s bábom...

zuzicka72
13. feb 2019

@mareka49 ostrihat...

lucka08099
13. feb 2019

Ja som sa tiez napocuvala o vlaskoch. Jedna verzia, ze sa ma strihat, kvoli hustote, co je podla mna blbost, lebo vsak vlasove korienky sa strihanim nenamnozia. Ale rady zneli, ze strihat. A potom druha vec, ze do roko nie. Dava to zmysel, pretoze fontanela sa uzatvara do roka, tak aby sa pri strihani nieco nestalo. Ale mojej mladsej vypadala prirodzene len polovica vlaskov a tie zvysne samozrejme zavadzali v ockach, boli jemne, nedalo sa s nimi dokopy nic robit. Takze som jej ich sama skracovala. Potom okolo roku a pol ich mala tak jemne, ze sa jej v nich robili uzliky a sama pediatricka mi odporucila ich uplne na krarko zostrihat. Nasa mala velmi spolupracovala, tak som jej ich ostrihala strojcekom a teraz ma 2 a pol a uz jej viem aj copiky robit, aj ked je pravda, ze sa jej stale motkaju, ale to bude asi aj genetikou, lebo ja mam presne take iste vlasy. Tolko moja skusenost

pribinak
13. feb 2019

Normalne jej to ostrihaj.

cacianka
13. feb 2019

Zase blbe povery....
Nejedz nepi nedvihaj ruky neplavaj nestrihaj
Doplnte

lubik87
15. feb 2019

@lucka08099 fontanela sa uzatvára v 18 m..... bože tieto drísty a povery prečo nestrihat...radšej nechám bábo skulit alebo zjesť sponky ...strihaj keď zaspí .zober tých pár vlasov a cvak...
@mareka49