Dá sa fungovať s malým dieťaťom bez vane?

brambie
6. apr 2013

dievcata, chystame sa prerabat kupelnu. mame 8 mesacne dietatko. vzhladom na maly priestor rozmyslame len o sprchovom kute 120 X 90 na ukor vane.
otazka je, da sa fungovat s dietatom bez vane ? dajte vediet, ake mate skusenosti. vdaka.

dejka77
6. apr 2013

Ja osobne nemam taku skusenost, ale ked sme sa chceli stahovat tak som bola pozriet jeden dom a tam nebola vana. Tiez tam byvala rodina s malym dietatom (mohol mat tak do 3r.) a mama ho kupala v takom vacsom umelom boxe. Mne osobne sa to nepacilo, podla mna dieta ma mat priestor na kupanie. Akoze jasne, ze sa to da prezit aj bez toho, ale podla mna je to nevyhoda. Neviem si predstavit zeby som mala tak kupat moju 2 rocnu 🙂 a to je stuplik maly.

evakva
6. apr 2013

@brambie Ked sme byvali u mojich rodicov, nemali sme vanu. Najprv som maleho umyvala v jeho vanicke a ked bol vacsi a vedel sediet, tak som mu napustila vodu do vanicky v sprchovacom kute a uplne mu stacilo. Takze sa tak prezit da, len v sprche musi byt hlbsia vanicka. Ja som si vzdy k nemu sadla na stolicku a mali sa kupal. Teraz na dome mame aj vanu aj sprchovaci kut a vo vani sme malokedy. Maly si uz zvykol sa sprchovat.

brambie
autor
6. apr 2013

@evakva no ved prave toho sa bojim, ze nakoniec tam bude ta vana iba zavadzat...

evakva
6. apr 2013

@brambie Vana je dobra pre male dieta. Maly sa ale velmi rychlo naucil na sprchu. Nam teraz ta vana v podstate zavadzia. Ak neplanujete dalsie dieta, tak by som vanu nedavala. Staci hlbsia vanicka do sprchoveho kutu. No ak by ste chceli ste dalsie, tak potom vanu, no tu najmensiu (dlžka 100cm maximalne).

evakva
6. apr 2013

@brambie A aky mate rozmer kupelne? Aj my ju mame malu a mame v nej vanu, vstavany sprchovy kut a umyvadlo. Mame to takovy sliz : 3,7m x 1,7m.

unavenasom
6. apr 2013

Tak my mame velku vanu aj sprchovy kut ..a neviem si predstavit, ze by som deckam zobrala tu radost z kupania, aj ked ic kupeme 1x tyzdenne, inak sa sprkuju. Ale proste to kupanie miluju, maju tam hracky, hraju sa spolu..toto si pamatam aj ja z detstva, ze som sa s brachom hravala vo vani
a navyse raz za cas sa zrelaxujeme aj my s muzom vo vani 🙂

kyri1977
6. apr 2013

my mame len kut. ked bol maly mrnus, kupala som vo vanicke. teraz sa sprchuje, rovnako ako my. je to zdravsie, ako kupanie sa, najma pre dievcata... kazdu chvilku je na plavarni a s vodou sa vysanti tam.

medinila
6. apr 2013

@brambie my vanu nemame a da sa fungovat. Kym sa dalo,kupala som dievcata vo vanicke a potom sa uz prešlo na sprchu(mame murovanu s obkladom bez sprchovej vanicky). U svokry to vsak dohanaju a cvachtaju sa u nej vo vani 😵

aristka
6. apr 2013

kúp si vaničku do sprcháča tú hlbšiu,bude ti dobrá aj keď budeš potrebovať namočiť moc špinavé prádlo po drobcovi a nebudeš potrebovať vandlíky a tiež si neviem predstaviť,že by som zobrala radosť z čvachtania 😀

daniela_4
7. apr 2013

ja by som to tiez vyriesila hlbskou vanickou do sprchaca ked by som nemala na vyber...dospely v pohode prekroci a malemu tolko vodicky uplne staci ked sa napusti cela.neskor ked bude babo vacsie. 🙂

mamina2208
7. apr 2013

my teraz pri malej sme to robili tak že do veľkej vane som dala malú vaničku ale ideme sa sťahovať na rod. dom kde si chceme dať sprchový kut a chceme ešte jedno ábo v buducnosti tak to vyriešime tak že do sprchového dáme hlbšiu vaničku 🙂

xenicka13
7. apr 2013

my tak fungujeme v pohode, asi od 10 mesiaca som baby posadila na plastovy stupienok a sprchuju sa

obcansr
7. apr 2013

@brambie ahoj tak mi máme len sprchový a není problém, ked bol syn maličký tak sme ho kupkali vo vaničke a už ked sa nezmestil tak v sprchovom, dali sme si tam lehátko a tak sme ho sprchovali 🙂

trnka77
7. apr 2013

my sme mali sprchový kút s hlbokou vaničkou a kúpal sa tam najstarší až do 4 rokov. 🙂

jerryjanka
7. apr 2013

my fungujeme so sprchačom 90x90 takže ano da sa - sem tam sprcha sem tam vanička plna vody ale mam taku staršiu čo je ozaj velka nie tie male čo a predavaju teraz kludne sa v nej okupu obe naraz.

sjuzi
7. apr 2013

My mame tiez mini kupelku a mame tam toto:
http://www.rasub.sk/sprchovacie-kabiny/sprchove...
Sme velmi spokojni, chalani sa nam tam vykupu aj spolu 😉

soldi
7. apr 2013

@brambie my mame vanu a maleho aj tak len sprchujeme, takze urcite sa da 🙂 a po narodeni sa kupal v kybliku, takze ani detsku vanicku sme nemali.
u nas ta vana skutocne nie je moc vyuzita 🙂

tinusi
7. apr 2013

Pravdaže. My máme sprcháč 80x80 a deti sa kúpu buď v ňom (má hlboku vaničku), alebo vo vandlíku. Dokonca vo vandlíku častejšie, lebo nespotrebujeme toľko vody a keď sa kúpu len v ňom nemusím sa báť, že sa utopia, je tam vody len toľko, že sedia a okolo seba majú priestor max 25 cm.

brambie
autor
7. apr 2013

dakujem dievcata, nakoniec sme sa rozhodli namestit tam aj aspon malu vanu nech ma radost , koniec koncov aj ja 🙂

katka1981
7. apr 2013

@brambie, mozes ho kupat v detskej vanicke alebo kupte taky kut, kt. ma akoby vanicku co sa da napustit a bude mat praradnu privatnu vanu.

monika15
7. apr 2013

@brambie no mne osobne to nevyhovovalo... moj maly sa miluje kupat.... 🙂)) mi by sme nemohli bez toho... aj ked ta chapem ze mas maly priestor :(
sme boli doma v juni a poviem ze co sa tykalo kupania hruza :(((( nikto uz nemal vanu kazdy len sprchu... doma to uz asi moderne......

monika15
7. apr 2013

@sjuzi jeeeeeeeeeeej to je paradne !!!!!!!!!!!!!! tak to by som brala urcite.....

macamac
7. apr 2013

@sjuzi mne sa toto veľmi páči, som to pri stavbe domu pozerala. určite by som to riešila v prípade jednej kúpeľne
ale máme dve, v jednej klasika sprcha, v druhej veľká vaňa
@brambie bez vane sa podľa mňa dá fungovať v pohode 😉 veď odkedy dieťa sedí, môže sedieť v sprcháku, resp. ešte vo vaničke, čo má od narodenia
my sme bývali u našich, keď bol syn malý a napriek tomu, že mali sme veľkú kúpelku sami pre seba so sprchou aj vaňou, kúpavala som ho v sprche

hlavne, že nemusíme nosiť vodu zo studne a zohrievať 😀 nie? 😉 🙂

brambie
autor
7. apr 2013

@macamac no som doteraz zohrievala v konvici a nalievala do vanicky ked sme este kupali v kuchyni na stole 🙂 a uz aj to bolo dost...

slavkicek
7. apr 2013

@brambie my mame doma len sprchovy kut a maly je tam uplne v pohode 🙂 sprchuje sa velmi rad a nema s tym ziaden problem 🙂 ked sme u babky tak sa kupe ale doma mu uplne staci sprchac 🙂

jadeka
7. apr 2013

...my máme sprchovací kút s hlbokou vaničkou a sme spokojní ,obe detičky sa tam vyšantia...

opicaskorica
7. apr 2013

Bez problemov! 🙂

zitaje
7. apr 2013

tiez mame sprchac s hlbokou vanickou, ked napustim pomerne vela vody, moja 5-rocna sedi do pasa vo vode, myslim si, ze viac vody naozaj netreba. Ono sa tym vlastne aj dost usetri, a vyhrat sa tam da v pohode.

macamac
7. apr 2013

@brambie 😉 a nemali ste teplú vodu?

tea333
7. apr 2013

@brambie jasne. kup si flexibath napriklad, zaberie minimum miesta a vecer ju na kupanie rozlozis kde potrebujes, trebars aj v sprchovom kute, my tak fungujeme u svokrovcov 2 noci v tyzdni. okupe sa v nej aj 3 rocne dieta, nas 2,5rocny syn je na svoj vek velky a uplne v pohode. starsie dieta mozes aj sprchovat, nauci sa.
alebo si dajte do kuta urobit vyssi okraj, taku akoby plytku vanu