Dcérka má 5 mesiacov a chcem prestať kojiť

bibi_ana
23. jan 2018

Ahojte. Potrebovala by som nejake rady skusenych aj neskusenych. Moja mala ma 5 mesiacov, zatial plne kojim. Postupne od pol roka by som chcela prestat. Zaujima ma co robit, ked bude stale odmietat flasku. Bude mat sice prikrmy ale ako do nej potom dostat aj nejake mlieko? Vela z Vas si povie, ze preco preboha prestava kojit, ale to nie je predmetom mojho prispevku tak prosim moje kojenie nekomentovat 🙂 Samozrejme, ze ju hladnu nenecham, ale zaujima ma ci tu je nejaky sposob podania mlieka ked nebude chciet flasku 🤔

mamulkababulka
23. jan 2018

Striekackou,lyzickou....moje deti od 8mesiaca normalne pili z pohara,flasu nechceli.....skor by som sa bala ci vobec bude chciet um.

seagul
23. jan 2018

Moj syn bol na um od 6 mesiacov. Najprv som mu davala do flase odsate materske aby si zvykol na flasku, zacala som s tym v noci ked menej vnimal. Potom som mu zacala davat na striedacku nutrilon a zvykol si v pohode. Z pohara sa naucil pit az ked mal 3/4 roka ale ine deti to mozno zvladnu skor.

jana_eyre
23. jan 2018

ja som deti. zacinala. ucit pit z pohara vodu v takom case ako. som. zavadzala. prikrmy.. samozrejme. najprv s plienkou okolo krku, ale skoro. sa naucili.. na tvojom mieste by som este pred odstavenim zacala ucit pit vodu z pohara a keby nechcel flasu, davala by som mu z pohara.. ale on si na flasu urcite zvykne.. skus uplne obycajny dudlik zifco, len vdaka tomu si moji prvi dvaja zvykli na um, len v neskorsom. veku..

jana_eyre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinaa64
23. jan 2018

A preco chces dieta odstavit od mm? Podla mna kojenie najpohodlnejsie najzdravsie a hlavne zadarmo....Ale sampzrejme je to tvoja vec ...len som sa pytala(len aby sa zas najmudrejsie do mna nepustilu a neukamenovali ma kvoli jednej otazke.. 😉)..moja ma 7 mes kojim ju...ale ked nemam po ruke flasu z vodou tak jej dam napit z pohara.....od kedy ma prikrmi tak som ju ucila aj na poharik..sice je niekedy cela mokra lebo ma srandu z toho ze vypluje vodu ale pekne sa napije....☺

pininka
23. jan 2018

Ja som nasu postupne privykala,lebo ma caka operacia, preto budem musiet prestat a nechcela som aby to bolo z minuty na minutu. Dlho odmietala flasku aj um, ale neskusala som ine mlieko, len flasku s mensim cumlom, velke cumle ju napinaju. Teraz pije bez problemov a krasne papa prikrmy.

lavieenrose
23. jan 2018

uz jej teraz davaj caj alebo vodu z flasky za mna skus MAM taku dvojcumlikovu prechodovu

bosoriak
23. jan 2018

Zacni riesit problemy az ked pridu, takze prestan vopred stresovat. Ak bude dieta hladne, vypije z flase. Mozno budes musiet skusit viac druhov UM a flias a ich kombinacii, ale opat - kup jedno, skus a az ked nezafunguje, potom hladaj moznosti.
Vela zdaru.

Inak podla mna kojenie do 6m staci a myslim si, ze ak zena tak citi, tak ma pravo aby jej telo patrilo znovu len jej. Ja som kojila tak max. do 8m vsetky a tu su, zdrave,zive a normalne deti.

tana85
23. jan 2018

U nas boli prve prikrmy len ochutnavanie. Snad aj do 9 mesiaca sa to nedalo nazvat jedenim, syta z toho nebola. Takze urcite vyskusat vsetko mozne. Dcera flasku akceptovala aj popri dojceni

renatka100
23. jan 2018

Ja som kojila do roka anieco a potom uz mi stacilo- mala nechcela ziadne um ani mlieko a doteraz ho nepije. Davam jej vela zeleniny a podla odbonrikov ani nie je mlieko (um a kravske) uz potom pre deti zdrave…zahlienuje a sposobuje choroby

michaella94
23. jan 2018

tak neviem ale ja mam 2 synov...obaja kojenz a zaroven pili z flase akejkolvek ale najcastejsie som pouzivala MAM a tiez nemali problem s poharom....takze podla mna ked das ci uz flasu aleo pohar tak sa nauci....flasa je pohodlnejsia mimo domu a poharik by som pouzivala doma...moj mladsi 1,5 rocny je kojeny no pocas dna ma poruke stale flasu s vodou....co sa tyka odstavenie tiet by ma zaujimalo preco chces odstavit lebo ja ti neviem predstavit situaciu ktora by branila kojeniu...neber to ako rypanie prosim len ma to zaujima.....
@bosoriak mna by zaujimalo naco maju taky ludia deti ktory ,,chcu mat svoje telo zase pre seba,, prepac ale skus si nastudovat aky vyznam ma kojenie po roku a potom pis mudrosti....dobrovolne okradat svoje deti o mm je podla mna sebecke a to neplati len pre teba ale pre vsetky matky ktore davaju take mudre rady...

mishicca
23. jan 2018

@bosoriak suhlasim

bosoriak
23. jan 2018

@michaella94 To je v poriadku, ty si maj svoje vyskumy, ja sa budem riadit svojim rozumom a svojimi informaciami. A ak dovolis, ty si nechaj pre seba svoje mudrosti typu "naco maju taki ludia deti". Nemas absolutne ziadne pravo sudit niekoho kvalitu rodicovstva na zaklade toho, ci je alebo nie je ochotny kojit do roka. 😉

Ty si koj dokedy chces a ostatne zeny tiez budu kojit dokedy ony chcu a mozes sa nad tym rozculovat a odsudzovat ich a povazovat ich za uplnych podludi, kolko len chces.

redhead20
23. jan 2018

Autorka napísala, že nekomentovat prečo sa rozhodla viac nekojit a aj tak zas musíte rýpať, že prečo prestala a aké je to sebecke. Každý má právo sa rozhodnúť sám a vy nemáte právo niekoho súdiť, že je sebecky
@michaella94

beky1813
23. jan 2018

@michaella94 ak toto nie je rýpanie, tak už neviem potom čo, ako si môžeš dovoliť napísať inej matke, že načo má deti?

bosoriak
23. jan 2018

@redhead20
@beky1813
Ale budte fer dievky, ona rypala do mna, nie do autorky 😀

novana
23. jan 2018

@michaella94, nie každá stihne v takom mladom veku dve detičky a zároveň vyštudovať... chcelo by to ešte docibriť gramatiku a miesto na pediatrii máš isté.

redhead20
23. jan 2018

@bosoriak píše, že ju zaujíma z akého dôvodu chce dieťa odstaviť, lebo nevidí k tomu relevantný dôvod a to si vyslovene autorka neželala, takže to beriem ako rypanie. A ten zvyšok i keď patril tebe, je takisto obsiahnuty do všetkých žien, ktoré sa tak rozhodli ;)

bibi_ana
autor
23. jan 2018

Ďakujem za info. Vyskúšam to postupne, buďto to prijme alebo nie. Nikde nie je napísané, že musí piť z flašky že 😁 Beriem do úvahy aj to, že keď už na to príde, tak nemusí prijať um.

Čo sa týka môjho kojenia a nekojenia, to nechcem riešiť. Je to každého vec a nepovažujem sa za horšiu matku len preto, že chcem od určitého času prestať 🙂

malasandrika
23. jan 2018

@michaella94 Pre niektoré ženy neni dojčenie alfa a omega materstva. A poznamenať, že načo majú také ženy deti? V 23 rokoch som už dávno mala slušné vychovanie, to by si si mohla doštudovať pre zmenu Ty.

jana_eyre
23. jan 2018

@michaella94 citis sa snad ako niekto viac len preto ze ty svoje deti kojis do samoodstavenia? ako nehnevaj sa, ale take tvrde slova ma vedia riadne nasrdit..

lubka3232
23. jan 2018

ja som sa tiez dost bala toho, co bude ked maleho odstavim, ale nakoniec to prislo skor ako som cakala, lebo som mala zdravotne problemy, musela som brat chvilku lieky. maleho odstavit na den-dva. ale v noci normalne prijal flasku.postupne ako mi mlieko pokleslo tak sme presli len na UM a je to ok. ak by nechcel flasku tak by som skusila striekacku, poharik, lyzicku...
a co sa tyka kojenia/nekojenia, uplne suhlasim. je to vecou kazdej matky a nikomu neprislucha to hodnotit

michaella94
23. jan 2018

tak mne tu idete nieco pisat hlavne ze ma sudite vy na zaklad mojho veku...ano mam 23 a dve deti aco je na tom?? co ma kojenie s mojim vekom?? nemyslim ze su silne co som napisala....ja sama som starsieho syna musela prestat kojit ked mal 8m lebo som ostala v nemocnici a aj naprik vsetkej mojej snahe sa mi nepodarilo kojit dalej takze nebol kojeny do samoodstavenia ako tu bolo spominane a ,,vyrastol,, aj na um a je tu zivy a zdravy...a to nepisem co som prezivala po odstaveni....aj preto mam na to taky pohlad ako mam....niektore zeny by dali vsetko zato aby mohli svoje dieta kojit a ine si to nevazia ze maju tuto moznost...ale take tu nenapisu to len ja som sa ozvala...
@jana_eyre vobec sa necitim ako nieco nieco a neviem na zaklade coho si to vydedukovala...nikdy ssom take nieco o sebe netvrdila a tiez viem ze nie som dokonala matka ale svoje deti milujem a snazim sa im dat to najlepsieco mozem
@novana to ze mam informacie o dojceni zo mna nerobi lekara...a ano gramatika mi mozno nesla ale momentalne studujem specialnu pedagogiku a to mi ide....

jana_eyre
23. jan 2018

@michaella94 na zaklade coho? na zaklade tvojho tvrdenia citujem. "mna by zaujimalo naco maju taky ludia deti ktory ,,chcu mat svoje telo zase pre seba,,"

mna by zaujimalo na zaklade coho mozes posudzovat inych naco maju deti.. kazdy svoje deti miluje, ci im da materske, alebo. umele mlieko.. toto pretekanie ktora "zena dava svojmu dietatu to lepsie" fakt nemam rada.. mysliet si. mozes samozrejme co. chces, ja ti to neberiem, ale. aj ostatnym nechaj to pravo svoju lasku k dietatu dokazovat inym sposobom ako kojenim..

marion09
23. jan 2018

@michaella94 ony tie deti majú na "ozdobu"

tinaa64
23. jan 2018

@michaella94 nechaj tak....co si cakal na tomto fore?tiez mi to pride divne takto dobrovolne odstavit dieta a davat mu nieco umele co stoji kopu penazi ale co uz..je to jej dieta..nie tvoje nie moje...tak nech si s nim robi co chce....ja som prvu kojila do 3 r.(uz ma 4r.a stale si pride trosicku cucnut) Druhaa 7 mes.a ani by ma nenapadlo ze by som s kojenim prestala..je mi ovela pohodlnejsie v noci vybrat prso a nakojit ako vstat ist do kuchyne pripravit mlieko schladit ho potom cakat kym dieta vypije mlieko a zas uspavat...ale to som ja..kazdej nieco ine vyhovuje....samozrejme keby som bola nutena(co dufam ze nebidem)tak by som um dala sice s velkou nevolou ale dala....talze sa nerozculuj...kazda sme ina..ta zena aspon daco odkojila su tale co dpbrovolne nechcu vobec kojit lebo si nechcu z znicit telo..tak radsej daju um ..ja zas toto nepochopim....take zmyslanie....

michaella94
23. jan 2018

@tinaa64 ďakujem za podporu....tiež to nepochopim...no ak budú všetci ticho kde dospejeme??? Ak žena sa vyjadrí že prestala kojit lebo chcela keď malo jej dieťa 8 mesiacov to je v poriadku a ostatné to môžu vnímať z je to tak asi v poriadku prestať kojit tak skoro.....
@jana_eyre áno napísala som to a stojím si za tým...ja keď som sa rozhodla mať dieťa uvedomovala som si všetko čo je s tým spojené...nočné vstávanie caste kojenie plač a mnoho iných veci....nepíšem že konkrétne ty ale veľa matiek napíše ako dôvod odstavenia že dieťa sa v noci často budí.....alebo aj cez deň....tak ak sa chce niekto vyspať nech si nerobí deti.....lebo aj časté kojenie patrí k rodičovstvu....netvrdím že pretože chce odstaviť pol ročné dieťa je zlá matka to by som si nedovolila ale ak žena na to nemá vážne dôvody napríklad zdravotné problémy tak je to z jej strany sebecké...a mysli si čo chces...pre vlastnú pohodu odoprieť svojmu dieťaťu to najlepšie čo mu môže matka dat je sebecke

tinaa64
23. jan 2018

@michaella94 skoda ze tu neviem dat jeden taky text ..rozhovoredzi matkou a Bohom....bolo mi to poslane na messenger ...

bibi_ana
autor
23. jan 2018

Bože ženy, kludne si svoje deti kojte aj v puberte, aj na vysokej škole alebo vobec, mna to vobec nezaujima 😂 Ja som sa pytala na nieco ine, dostala som odpoved za co dakujem. To, kedy kto a ako koji uz rozoberat nemusime, zalozte si na to inu diskusiu 🙂 Ja sa snazim svojmu dietatu davat len to najlepsie a aj budem a nikto ma nepresvedci o opaku a cudzie deti mam v pazi 😉☺️ nikdy som nepochopila preco kazdeho tak trapi ci druhy koji alebo nekoji, otraaas 🙂

malasandrika
23. jan 2018

@bibi_ana matky sú najhoršia sekta 😄