Denný spánok iba v šatke

bigbigbooty
13. apr 2016

Maminky mám problém. Moje dieťa (8 mesiacov) od narodenia dáva denné spánky (momentálne 3) iba na mne v šatke. V kočíku pospí výnimočne pol hodinu, ale to mu je málo a potom je nervný. V šatke + biely šum pospí 1-2 hodiny. Zobudí sa na všetko (zvuk, môj pohyb iný ako pravidelné knísanie) čiže nemôžem robiť nič len stáť a pravidelne sa knísať, al.pomaly chodiť. Už ma to mierne otravuje. Neviem ako to zmeniť. Po vybalení zo šatky je okamžite hore. Mimo kočík a šatku pospí 10-15 min. Nechcem nechať vyplakať. Pomohla by hačka? Má zmysel ju už teraz kupovať keď píšu že je do 1roka? Aj tak myslím, že by na chrbte nespal. Ide leto a nerada by som nás prehrievala a už má skoro 10 kg. Inak ako na rukách nezaspí. Nechať ležať a čakať je nonsens. Nekojím, čiže ani na prsníku nezaspí.

katka1981
16. apr 2016

@bigbigbooty, jasne ze to prejde, ti hovorim to zavisi od nervovej sustavy ja mam teoriu ze aj spanok sa vyvija aspon tak to ja vnimam u nasej. My sme mali obdobie, ked mala najhorsi reflux, spala medzi nami, na mne na bruchu alebo na muzovi, nijak inak nedokazala spat, este aj pedina nam hovorila, ze ok nech spi medzi nami ale nie na nas, ze to sa vobec nevyspime, ale nedalo sa aj to mala taky spanok, ze len co suchol palon alebo niekto sa nadychol, bola hore, ale to bol extrem, ona mala vydrazdeny zaludok a spavala 30 minut za 24 hodin. Co si napr. pamatam, nikdy sa nezobudila na silvestrovsky ohnostroj cize mala vtedy pol roka. Ale naozaj dobry spanok mala az neskor snad po tretom roku, presne neviem. Ono zavisi aj ako dieta zvlada zubky, u nas to bolo velmi narocne. Ale tiez si spominam ked spala na balkone, ja som bola pri nej a niekto supol petardu ja som poskocila a ona spala dalej. Ale ten silny spanok pride neskor, podla mna je to normalne, nervova sustava sa vyvija.

uhnakova
16. apr 2016

@bigbigbooty aj nas syn bol taky, budil sa na vsetko, preslo ho to medzi dvomi a tromi rokmi postupne. Prestal cez den spat a v noci spi ako zarezany 11,5 hodiny 🙂

bigbigbooty
autor
16. apr 2016

@katka1981
@uhnakova oki tak aspon nieco 🙂 aj ked su aj babatka co spia ako zarezane. tolka nespravodlivost... 😀

katka1981
16. apr 2016

@bigbigbooty, su babatka co respia celu noc od porodnice a potom take co az ako 6 rocne, ale tak kazdy clovek je iny, toto je zbytocne sa nad tym zamyslat. Je stastie mat vlastne dieta a ked je zdrave, ajked zlosti, alebo zle spava, je to to naj co sa nam podarilo.

monikazaharova
28. jan 2022

@katrin21 a vy ste si ako naučila, prosím? zaujímalo by ma ako inak sa to dá, keď každé dieťa vyžaduje niečo iné....nozaj úprimne ďakujem