Spánok - nespánok

henriett11
15. jan 2022

Ahojte prosím cas poradte mi,lebo uz som na pokraji zúfalstva a unavy...nasa mala bude mat skoro7 mesiacov,a doteraz spavala tri spanky rano a poobede niekedy hodinu alebo 30 min, na obed v kociku 2-3.hod...posledne dva týždne mi sabotuje skoro všetky spánky..uz som priasupila na to,ze ju uspavam kojenim - zaspi, trosku ju pohojdam,polozim a do minuty je hore..opakujem to stokrát a prd z toho☹️ tak som si ju nechala spat v náručí,zas spanok len 10 min...niekedy uspavam dve hodiny, co uz nema ani zmysel a ona nic... hľadá furt nejaky podnet ktory ju zamestna a zostane hore.mala ma uz kruhy pod očami ,ja ju proste neviem uspať☹️☹️ ak ju nechám ležať v postielke,tisim,hladkam, alebo odchadzam a prichadzam,tak bud sa zabáva alebo to ide do nervacenia,ale ze by si zaspala to nie..na ockach uplne vidim,ze ten spamok je na spadnutie,ale jednoducho nezaspi..uz som skusala so sumom,bez šumu,zatiahnut viac zavesy, uspavat v inych casoch a nepomaha mi to..ked nespi,je hrozne nervózna...dajte tipy... ďakujem

jazula
15. jan 2022

Kojením uspavam od narodenia, cca do toho 7m fungovalo, že som ju posediacky nakojila, zaspala, položila som ju do postieľky a bolo. Zrazu akoby uťal, akonáhle som sa s ňou pohla, zobudila sa. Trikrát po sebe som skúšala, až sa zobudila úplne a do vecera zaspať ani náhodou, no celé zle. Tak som zúfalá skúsila uspať na posteli poleziacky a už s ňou nehýbať a odvtedy spáva so mnou v posteli…ma čerstvých 8 mesiacov. Tento týždeň som skúsila dať ju znova do postieľky a nič 🤷🏼‍♀️. Takze u nás funguje uspať a nechať spať na posteli bez presúvania, občas zaspí v kočíku na 30-60 minút, ešte vie zaspať v nosiči na pol hodinky. Na posteli vie ale potiahnuť cez deň aj 1,5 hodiny a v noci sa budí 2-5 krát, často ale ani neviem, kedy sa odpojila, lebo obe fungujeme v polospánku 🙂

jane1987
15. jan 2022

@henriett11 skusala si biely sum napriklad? U nas funguje biely sum, oblubena pesnicka (podotykam, mna by ani za svet neuspala), ked mu hladkam hlavicku, tukam po dudliku alebo ked pocuje moj dych. Ale na biely sum reaguje 100%

jazula
15. jan 2022

@jane1987 A biely šum púšťaš len pri zaspávaní, či aj počas spanku? Aky používaš?

jane1987
15. jan 2022

@jazula pri zaspavani a obcas aj pocas spanku, ked potrebujem cosi porobit, on uplne zakryje akekolvek ine zvuky a synator sa uplne skludni aj ked sa jeduje, ci place. U nas je dazd alebo zazu oslik

henriett11
autor
15. jan 2022

@jazula mame aplikáciu v tablete,kde si viem nakombinovať hocičo dokopy...pouzivam počas celého spánku

dancul87
15. jan 2022

mam ročnú dcérku a tiež niekedy ani za svet uspať najmä večer, aj hod. som uspavala už som tiež bola bezradna...po pár dňoch som zistila, že sa jej zúbky prerazávali...takže aj to môže byť príčina, ďalšia možnosť, všetko dať s jej dosahu preč, aby sa nemala s čím hrať a zabávať..nám pomáha tlapkanie po zadočku, alebo jemne škrabkanie po chrbatiku a ticho všetko vypnuté...pri prvom dieťati my stačilo, že som hladkala od vlasov k nošteku, alebo po spankoch...treba vyskúšať

henriett11
autor
17. jan 2022

@dancul87 vôbec mi na takéto maznanie nereaguje,stale by si len strkala moje prsty do ust😅 mozno su to zubky,ale zatial nic nevidim,ani červené,ani necitim ze by slo .tlapkanie po zadku mam pocit ze ju drzi praveze hore..ja to vidim na bolesti bruska, lebo aj v noco sa mi zacne budit napr.od tretrj kazdych 20 min a kope ako besna....ked ju pohupem na rukach,tak to prejde,spi dalsich 20 min a situacia sa opakuje 😔