Detské kučierky

pupivrca
21. apr 2022

Ahojte, ake mate prosim skusenosti s tym ked malo Vase dieta zlahka kucerave vlasky v utlom veku? Kucierky zostali alebo sa vlasky vyrovnali ked dieta podrastlo? Dakujem

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katie253
21. apr 2022

@pupivrca áno,po prvom strihaní zmizli

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia89
21. apr 2022

ostal kuceravy,po mne 😍

jana_eyre_2
21. apr 2022

Moja má 8r a ostali jej kučeravé odmalicka.. dlho jej vlasy nerástli, začali až okolo 3rokov a hrozne pomaly.. má ich už dlhé, tak sa jej troska vyrovnávaju z hora lebo už ich má ťažké.. je to krásne naozaj, ale úprava je ťažká, cesat je to ako.za trest aj premna a ak nechcem aby mala obrí účes, je lepšie ju cesat len raz do dňa, ale hrozne sa to uzli..

simca06022011
21. apr 2022

Moja bola ako baran a teraz ma rovne vlasy. Nik u nas nie je brckavy, takzr asi aj genetika... Moja sestra tiez tak..

simca06022011
21. apr 2022

@jana_eyre_2 oleje na vlasy su pre brckane ☺️ mne sa to strašne páči...
Kolegyna sa cesala raz za tyzden, ked vlasy umyvala.. Inak nie, lebo levi kráľ 😂

jana_eyre_2
21. apr 2022

@simca06022011 oleje? To musím pozrieť lebo ma ich aj suché ak to pomôže, ďakujem 🙂 ja som kúpila pár prípravkov, ale ani jeden nebol nič moc a teraz ich neviem minút.. najlepšie jej pomôže keratín, ale zase to som čítala že moc nie je dobré aby to mala často, tak neviem.. keď som sa pýtala kadernícky, tak tak neurčito odpovedala, akoby sama nevedela 😅.. a veru často sa mi stane že jej rozcesem len po umytí, hoci snažím sa aj večer pred spaním.. ale to keď som minule spomenula známej že ju cesem malo, tak sa zhrozila 😅

simona92101
21. apr 2022

@jana_eyre_2 skuste sa poradit v skupinkach pre kucerave,tam odporucaju cesat len ked sa vlasy umyvaju,inak nie.Ak sa jej tak uzlia vlasky,mozno skusit styling po umytí,ktory vlasy akoby obali a drzia jednotlive kucierky do dalsieho umytia.

dada0902
21. apr 2022

Aj moja ma kucierky tiež by som chcela aby jej ostali ja som vždy túžila mat také jemne vlny no uvidíme keď časom budeme strihať ale v rodine je ujo kučeravý a náš syn ten má jemné kucierky keď ma dlhšie vlasy

jana_eyre_2
21. apr 2022

@simona92101 ďakujem skúsim aj pogooglit 🙂 len vždy zabudnem.. 😅

simca06022011
21. apr 2022

@jana_eyre_2 kucery sa necesu casto, fakt len po umytí ☺️ riedky hrebeň ked tak ak treba, ak sa jej chlpia vlasy tak by som skusila vrkoc zapletany.
Su kadejake pripravky fizz free ci ako sa volajú, suseda používa iba arganovy olej ale urcite sa da nievo špeciálne kupit ☺️ pozrite, vyskúšajte

amelia89
21. apr 2022

@jana_eyre_2 joooj nieeee! Kucerave vlasy sa cesu len mokre. Vobec ich netreba inak rozcesavat!
Olej ano, ked su vlhke pred vyfukanim (alebo prirodzenym vysusenim) a prosiiim nedavaj jej keratin,to jej tie kucery len znici.
Ja mam kucerave vlasy cely zivot a je to fakt fuska starat sa ale zase je to taka krasa 😊☺️

jana_eyre_2
21. apr 2022

@simca06022011 ďakujem 🥰 áno ak cop zväčša jej robím zapletený, inak má najradšej rozpustené a strapaté 😅 a mne sa tak aj najviac páči vyzerá ako taká umelkyňa..
@amelia89 dobre, ďakujem dám si poradiť.. mne keratín robí výborne ale je pravda že ja mám úplne iné vlasy, iba vlnité aj to nie vsade.. idem.rovno pozrieť ten olej, nech to skúsim čo najskôr..

simona92101
21. apr 2022

@jana_eyre_2 odporucam skupinku na FB Kuceravé alebo Curly Girl Metoda,urcite poradia 😉

travelllerka
21. apr 2022

Neostali, ako sa podstrihli vlásky, od vtedy len rovne zostali

katka8382
21. apr 2022

Úplne súhlasím s amelia89. Tiež som kucerava celý život (len po pôrode sa mi vyrovnali, pomaly sa dostávajú do normálu), moja dcéra má 2 roky a tiež ma už slušnú hrivu. Po prvom ostrihaní jej vlasy zhustli, kučierky ostali.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smajliica
21. apr 2022

@jana_eyre_2 ako uz bolo spomenute, cesat iba pri umyvani, pouzivat oleje (arganovy, kokosovy a jojobovy su moje oblubene) a na umyvanie mne najviac sedi Moroccanoil sampon a ziadny kondicioner.

nevenka
21. apr 2022

@pupivrca my sme obaja kuceravi, prvemu dietatu po prvom ostrihani vlnky zmizli, spevneli vlasky a ma ich tvrde ako drotiky, druhemu dietatu ostali kucerave a tretie sa uvidi.

nevenka
21. apr 2022

@amelia89 presne, detom ziadny keratin, ziadne silikony a najlepsie ani silne sulfaty, je to celq veda, ako sa starat o vlasy.
A cesanie - cely zivot ma nutili cesat sa, kym som chodila do skoly, prestala som sa cesat az na strednej a zacala pouzivat tuzidlo a zrazu ake pekne vlasy 🤭.
No, po porodoch a pri hypertyreoze uz 2/3 z nich nemam, ale co uz...

nevenka
21. apr 2022

@jana_eyre_2 deti nepotrebuju keratin, skor hydrataciu, nemaju znicene vlasy odfarbovanim, fenovanim a farbenim. Keratin skor uz pre taketo ponicene vlasy, ale aj tak je veda najst rovnovahu medzi keratinom a hydrataciou. Doteraz to neviem...🙁. Pozri si Curly Girl Metodu, ja idem zvacsa podla toho, uplne nemam cas sa hrat s vlasmi az tak do detailov, ale zasady pouzivam z tej metody. Hlavne ziadne silikony, vysusujuce alkoholy. Sulfatovy sampon niekedy pouzijem, ked potrebujem trosku lepsie umyt, tak raz za mesiac napriklad, dam potom hydratacny kondicioner. Z keratinu maju kucerave vlasy niekedy priserny frizz, detske urcite 😊.

jumama
21. apr 2022

Nasej ako malickej po prvom ostrihani zmizli, ale v puberte jej znovu skuceravili vlasy. Jej tato ma kucerave, ma po nom. A svokra vravela, ze aj on to tak mal, ze ako maly rovne a ako pubis kucerave, az doteraz.

jana_eyre_2
21. apr 2022

@smajliica
@nevenka ďakujem, objednala som nejaký jemný šampón na kučery a mandľový olej, to mi ponúklo v obchode kde som mala už niečo v košíku.. tak snáď jej to pomôže.. ten olej mám dať do mokrých vlasov, že? Ďakujem za rady..

smajliica
21. apr 2022

Ja davam do vlhkych. A umyvat vlasy samponom mi staci 1-2x tyzdenne.

lavender273
21. apr 2022

@jana_eyre_2 skus si pozriet curly girl metodu. Mozno najdete tipy a triky. Inak ma nadherne vlasy. Moja ma 5 rokov, a 4 kucery na hlave. Vlasy katastrofa, stale kratke. Neviem po kom to ma 🙊

jana_eyre_2
21. apr 2022

@lavender273 ďakujem, pozriem 🙂 aj mojej strasne.pomaly rástli.. vlastne taký výrazný nárast nastal až okolo 7rokov a to som ju aj raz ostrihala.. toto je fotka keď mala 5r.. tak možno aj tvoja bude mať čoskoro dlhé.. 🙂

jana_eyre_2
21. apr 2022

@smajliica ďakujem, ja jej zatiaľ len raz.. tak skúsime.. 👍

lavender273
22. apr 2022

@jana_eyre_2 takze mam nadej. Za 5 rokov toto hniezdo jej narastlo. Vyzera ako maly rozzureny dirigent. Ani do copu poriadne dat. Ostrihat sa nechce lebo on chce mat dlhe vlasy ..🤭

77katarina
22. apr 2022

@jana_eyre_2 NEVIEM kde ste kúpili šampón na kučeravé vlasy, ale bežné v drogériách sú na 99% zlé šampóny ☹️ ktoré ničia kučierky. Treba kupovať v e-shopoch na to určených.