Dieťa nevykazuje známky únavy

zszudorova
9. okt 2013

Baby, ja uz vazne neviem co robim zle...vsade sa pise ,,ukladajte svoje dieta uz pri prvych znamkach unavy.ked si sucha ocka,zyva a je mrzute uz ste prepasli cas,,...No co mam robit v pripade ked moja mala prve znamky unavy VOBEC nevykazuje?ona sa hra,alebo sme vonku, to je jedno a zrazu akoby utal zacne revat,suchat oci a tak...ulozim,zaspi ale za 30-40min je hore a cely den je umrncana,nervozna...vidim ze je nevyspata...ulozim po 2hodkach ked je este v pohode,tak bud vymysla a tazko zaspava,ak vobec..a tiez spi kratko...ulozim po 3hodkach,uz je unavena jak fras,doslova odpadne ale za pol hodku je znova hore a znova vreskoty...najnovsie sa mi uz budi aj v noci s placom alebo mrnci...idem k nej,pohladkam,dam dudu,niekedy ju musim vybrat a utisit a spi dalej ale idem k nej niekedy aj 5-8krat ..asi,uz to ani nepocitam radsej...zda sa mi, ze je nevyspata..a ja uz neviem co mam robit aby som jej to spanie sprijemnila..kocikovanie nehrozi,len ked je bdela,na rukach to iste,hadze sa jak velryba...co ako-tak zabera je zavinovanie (podotykam ze ma 9mesiacov madam),lahnut si k nej...uz o tom ze som vystavena nehovorim...ja len chcem aby bola spokojna ona!a to dosiahnem len ked sa dobre vyspi...ale ako?POMOOOOOOOOC!

adka2011
9. okt 2013

Hmmmmm.... Moja je cez den velmi podobne na tom, ma 8 mesiacov a spi doobeda polhodku, po obede polhodku az hodku a podvecer polhodku... Zaspava najskor o 21:00, ale zas sa nezobudi skor ako o 07:00... A v noci, ked sa budi, ako to riesite? Davate jej aj jest alebo sa len prihovorite..?

silvusik69
9. okt 2013

Ahoj, každé dieťa je iné, ale mám pocit, že malá s tebou "cvičí" Podľa mňa musíte obidve nabehnúť na pravidelný režim. Jasné plus mínus... Najhorší bude začiatok. Také bábo už zaspí v pohode po napr. večernej procedúre, kúpanie, papanie a šup do postielky. Uložiť a odísť. Bude stráááášny plač, ale ak to vydržíš, naučíš ju na režim a vyspíte sa obidve. Ono to bude s plačom každé ukladanie, ale zaberá to. Ja mám dvoch chlapcov a po "skúškach" vytrvalosti sme sa to naučili. Bol kľud a doslova išli ako hodinky... potom už nič netreba sledovať, ono sa potom dieťa pýta spať aj samo. 😵

zszudorova
autor
9. okt 2013

len pohladkam,ak nema dudel tak jej ho dam,ked ani tak,vyberem ju,troska pohojdam,znova polozim...a ked tam ide po sty krat, tak na sto prvy ju uz dam k nam...

vodnarka06
9. okt 2013

Ahoj.-) my sme mali podobny problém. Niekoľko dní som si písala, keda a koľko dcérka spala, či zaspala ľahko alebo ťažko a ako bola potom vyspaná. Časy, keď mi to vychádzalo, že zaspala ľahko a spala dlhšie, tak v tie som ju potom pravidelne ukladala spať, či vykazovala známky únavy alebo nie, večer tiež vždy v rovnakom čase a nechávala som ju zaspávať samu. Teda vytvorili sme si uspávací rituál ako pomojkanie, uspávanka a pusa na dobrú noc a potom som odišla z izby. Zo začiatku plakala, tak som tam prisla, dala pusu a pohladkala, zaželala dobrú noc a odišla z izby. tak aj 10x až zaspala. potom sa to skracovalo a nakoniec som ju tam uložila a už aj zaspala skoro hned. Prípadne len tíško ležala v postielke a zaspala po pár minútach. Tak sa naučila , že ma nepotrebuje na zaspávanie a keď sa aj zobudila v noci sama, tak aj väčšinou sama hneď zaspala. Naučiť ju to mi trvalo cca mesiac, ale stálo to za to🙂 A to bola v tom čase ešte kojená a postupne si aj od kojenia odvykala sama a v 14 mesiacoch sa odstavila sama bez môjho pričinenia🙂 T

bobi3
9. okt 2013

@zszudorova tak moja dcérka už má takmer 14 mesiacov a v noci sa budí stále často, cez deň už spáva trochu lepšie, no do takého roka to s ňou bolo náročné, tiež som už občas zúfala, no verím, že do stužkovej takto spať nebude a vyrastie z toho 😅 Mojej sestry syn spával takto do dvoch rokov, potom akoby uťalo a spí celú noc. Asi sú to také typy detičiek, ja som to tiež stále riešila, prečítala kopec kníh, rád, odporúčaní a nič nezabralo, metódu vyplakania som odmietla a tak sa "trápim" ďalej... dcérka spáva v postieľke bez bočnice, takže hneď pri mne, takto sa v noci aspoň trochu vyspím 😉

edie63
9. okt 2013

@zszudorova suhlasim so @silvusik69 u nas tiez zabral az pravidelny rezim. ja som tiez sledovala dceru, snazila som ju ukladat, ked som zbadala, ze je unavena, vyskusala som vsetko mozne, ale vacsinou sme dopadli tak ako vy. situacia sa zlepsila, ked sme nabehli na pravidelny rezim, t.j. dceru som ukladala spat vzdy v tom istom case, zvykla si, a odvtedy je to lepsie. a je to tak dodnes. nic v zlom, ale ked takto budete pokracovat, za chvilu bude z teba troska, budes otrokom, tvoje dieta ta bude doslova vyuzivat, pretoze bude vediet, ze to urobis aj milion krat. bohuzial pisem z vlastnej skusenosti. zo zaciatku sa jej to urcite nebude pacit, bude aj plakat, ale ver mi, oplati sa.

aadulik2110
9. okt 2013

ono fakt je na toto najlepší režim dňa.... ja som tiež bola zúfalá (ale preto, že keď mal malý 4-6 mesiacov, tak v noci 10-16x jedol... ale tiež sme to "režimom" vyriešili). V tomto období som zaviedla spánok 2x denne (3 bolo veľa, lebo malý bol nespavec a ako píšeš, tak nie je na ňom badať známky únavy - ani teraz). Vstával cca. okolo 7-8.00, o 10.00 som ho uložila spať a vyberala som ho z postieľky až o 12.00 (bez ohľadu na to kedy sa zobudil - postupne sa naučil aj do tej 12.00 spať... potom papal, hrali sme sa a znova o 14.00 išiel spinkať a vybrala som ho z postieľky až o 16.00, o 18.00 večerné procedúry a po 19.00 mi už spával... ale dlho sme sa to učili, ale režim je fajn 🙂 aj teraz fungujeme v pravidelných "časoch" a uvítala som to najmä teraz, keď som tehu (aspoň mám čas si oddýchnuť - či cez deň alebo aj večer...)

crazy55555
9. okt 2013

nemusis sa bat...tak ako tu odznelo treba nastavit rezim...ci to bude s placom alebo bez...chapem ze si znavena..mali sme to iste...a kazdy tyzden sme skusali ine metody...ale nedovolila som aby so mnou cvicila..deti maju viac rozumu ako si myslime...ma 9 mesiacov...takze v tom veku je to normalne...my sme pri nej tiez lezali a dokonca som musela byt niekedy aj hodinu a pol otocena chrbtom k nej a robit sa ze spim aby aj ona zaspala...mala ten pocit ze som proste tam...aj to niekedy staci..aj ked plakala ja som sa robila ze spim dalej...a po 11 alebo 12 mesiaci som ju zacala nechaat v izbe samu...plac,krik,...ale navykla si na to a teraz spinka sama...sem tam ju upozornim ked vystraja ale inac je to OK...a hlavne pravidelna hodina na ukladanie spanku...ja davam o pol 1 poobede a o 7 vecer ..to dieta musi vediet kto je tu pan 🙂nenechaj sa odbit 🙂vela stastia 🙂

zszudorova
autor
9. okt 2013

doposial to bolo asi tak ze mala mi vstavala o 6-6:30,dala som jej jest,prebalila,odgrgnut a vzdy do hodiny sme isli spat znova viac menej aj kvoli sebe,aby som nemusela tak skoro strasit ale aj mala sa mi zdala unavena..spala tak hodku a pol,cize to vychadzalo cca 7:00-8:30,potom som ju dala o 11 a spala do 12:30,niekedy len do 12tej a potom podla toho este pobede medzi 14:30-15:00 a spala tak do 15:30-16:00....no hovorim,ze poslednu dobu des bes...alebo stane sa,ze rano spime teda tu hodinu a pol,na obed zase hodinu a pol ale poobede len 30min a potom je zla...uz som rozmyslala ze doobeda vela spi a je to kvoli tomu,tak som skusila par dni,ze nedam ju rano tak skoro spat alebo posuniem obedny spanok ale vobec sa to neosvecilo,mala bola zas len umrncana...nerozumiem vlastnemu dietatu,ja uz vazne netusim ako a kedy ju mam dat spat...este poviem tolko,ze sama by neodpadla ani keby co...treba ju ulozit...no ja neviem kedy.uz vazne neviem:(

zszudorova
autor
9. okt 2013

a ako si mozem urcit ze no tak moja budes chodit o 9 do 11 a potom o 14 do 16 ked spi pol hodinu?tak je jasne,ze potom mi hore nevydrzi dlho...zavisi aj od toho kedy rano vstane...ja som uz z toho vsetkeho totalny jelen...

crazy55555
9. okt 2013

ten cas akoby to bola kopia nasej malej :D..presne v tie hodiny aj nasa chodila spat...ono sa to meni stale...mne sa mala zobudi o 7 rano a potom uz nespi...hra sa v postielke a ja spim asi este hodinu a hodinku a pol a ona normalne potom zacne kricat a cez postielku ma taha za vlasy aby som uz vstala a krici mama mama :D...takze deti su mudre a si myslim ze ked jej nastavis rezim,nedas sa odbit tak je natolko mudra ze pochopi..a vlastne podvedome sa uz sama bude citit unavena a to telo spozna tu hodinu kedy treba ist spat..len to treba vydrzat...nebude to lahky oriesok ale cim skor s tym zacnes tym lepsie 🙂

edie63
9. okt 2013

@zszudorova podla mna dieta potrebuje aj niekolko dni kym sa nastavi na novy rezim. takze ak mas pocit, ze doobeda vela spi, skus este raz, ze ju ulozis raz doobeda a raz poobede, ale musis to tak robit aj niekolko dni, kym si na to zvyknete. zo zaciatku je z toho niekedy chaos. aj u nas to tak bolo, ked som dcere zrusila doobednajsi spanok (pretoze v noci sa budila a bola hore aj 2-3 hodiny), zo zaciatku mi zaspala pri obede alebo pred obedom a trvalo to mozno aj 2 tyzdne, kym si zvykla, ze spi iba raz.

adka2011
9. okt 2013

@zszudorova A skusali ste aj tak, ze nereagovat nijako? Preslo to do velkeho placu..?

liuba84
9. okt 2013

no u nás to vyzerá podobne, v noci spí krásne od 20:00 do 6:30- 7:00 ale cez deň je to katastrofa, dávam ho tak okolo 9:30 ale to je len moje zbožné prianie 🙂 niekedy po "ťažkom boji" zaspí 😀 ale to dá tak 30 až 45min rekord bol 1h no a potom nič až do večera, občas sa stane že si pospí v kočíku čo ho zmôže chodenie ale to je málokedy, mám pocit akoby sa bál že mu niečo ujde kým bude spať, dnes za celý deň spal 40min. a ja už na prášky 😖 a keď nespí je umrnčaný, upišťaný, nič sa mu nepáči, nič nechce 😠

matozazzo
9. okt 2013

@zszudorova Vydrz, je to prechodne obdobie, my mame taketo asi kazde 3 - 4 mesiace... Krasne spinka a potom to pride, vacsinou to ma suvis so zubkami, alebo nejakym skokom vo vyvine - lezenie, stavanie sa na nozicky, chodenie, nove hracky, zmeny... Tiez som bola niekedy hotova, spala mi krasne hodku a pol az 2 dopoludnia, tiez popoludni a potom 45 min dopoludnia, na obed odkvecla o 12, do 13 a jasne, ze o 16 bola hotova, tak spala pol hodky no a o 19 do posltele... trvalo to asi 2 tyzdne a tak sa vratila do povodneho 🙂 vydrz... ked som uz myslela, ze uz nemozem, nechala ma vzdy vyspat 🙂

zszudorova
autor
10. okt 2013

@adka2011 no neletim k nej hned ako zamnauci,niekedy sa sklidni ale väcsinou pizuka kym tam nejdem alebo zacne revat...

zszudorova
autor
10. okt 2013

@matozazzo mne sa tak ani nejedna o mna, ze sa nevyspim,mne vadi ten den...lebo ak nechce spat nech nespi,ved nemozem ju nutit,su deti ktorym staci malo spanku...lenze ona spat chce a z jakehosi dovodu to nevie...nema OFF...a potom mrnci a mrnci a mrnci a vsetko ju bavi tak 5min...toto mne vadi.

zszudorova
autor
10. okt 2013

@crazy55555 ahoj, no zrejme ti mala vstava aj rano v rovnaku hodinu a poobede rovnako dlho spi...moja vstava 6:00-6:30 ako som uz pisala,tak od toho sa to potom odvija...alebo zober si,ze naplanujem si spanie pravidelne na 11tu a potom na 14:30 priklad...ALE,zobudi sa mi 11:30 a potom do tej 14:30 ju mam nutit byt hore ked bude ziapat?ja by som ju tak strasne rada nastavila na nejaky rezim,aspon cca ak aj nie presne...ona ho v podstate aj mala,len sa to pokazilo...ja neviem...aj by som na rezim kaslala...mne vadi len to ze je unavena z tych 30min spankov a ja neviem ako jej to predlzit ked mi vsetko sabotuje

zszudorova
autor
10. okt 2013

@aadulik2110 to sa mi pozdava...ale co spravim ked sa zobudi 10:30?to ju mam nehat v postielke do 12:00?🙂 ved sa tam bude jasit,aj tak nebude spat....ci ako si to myslela?

aadulik2110
10. okt 2013

@zszudorova tak mne min. spinkal hodinku.... skús tak postupne.... lebo 1,5 hodiny je fakt dlho.... možno keď sa prebudí, tak si ju zober až po 10 min.... 15min a postupne predlžuj interval - u nás toto platí, možno u vás to nebude...