Dieťa pije mlieko iba v spánku.

cherry19811
1. mar 2020

Zaregistrovala som sa sem, lebo ma chyta zufalstvo. Strestli ste sa s tym? Som zufala moj 6 mesacny syn uz takmer 4 mesiace pije mlieko iba pocas spanku, v bdelom stave nemam sancu ho nakrmit. Prikrmy odmieta, napina ho aj ked mu rozmixujem a kusky ani nehovorim. Uz som psychicky na dne. Tolko dni co som preplakala. Nemam sancu s nim niekde vyrazit, lebo nas den je len okolo mlieka. Je schopny 150ml aj 100ml pit aj hodinu. Strasne ma to psychicky vycerpava.Robili mu vysetrenia aj alergie vsetko ok. V aprili ideme este na imunologiu. Mlieko pije moje materske , odsavam mu kedze prsnik mi odmietol v obdobi ked zacal strajkovat na prse a postupne na flasi. Strasne ma dni stresuju a moje deti idu bokom kedze cely den je len okolo maleho. Mala som stavy ked som prosila muza nech ma s nim nenechava samu , prosila som ho nech ho dame prec...to uz je nastastie zamnou.Nastastie moj manzel mi strasne pomaha ale aj pre neho je to dost. Stretli ste sa stym? Dokedy to trvalo?

cherry19811
autor
1. mar 2020

@lenvam ale kdeze nezje ta ho najviac napina.

cherry19811
autor
1. mar 2020

@luccija flase som vyskusala asi vsetky na trhu, chytil jedine mam flasu ..cumel mame 2, 3 uz neda to sa drhne. Jemu je jedno on vydrzi nejest aj 24 hodin. On jest nepyta..Stolucu ma normalnu zltu ako kojene deti. Uzdicku kontrolovali uz v porodnici.. On pije v spanku iba mlieko. Doteraz priberal ukazkovo mojou snahou dostat doneho mlieko, ale vela spal uz je starsi aj spanku je menej aj nema uz taky tvrdy spanok takze uz pije aj menej mlieka aj ovela menej pribera. Ale dolezite je aby aspon aj to malo priberal. Kedysi bolo super v noci som mala kazde 2 hodiny budik a krmila uz teraz nemam sancu , ked sa precitne v noci sam cucne trochu a ked ho aj vyberem v spanku vypije trochu viac ale hned sa prebere a je po jedeni. Zacne sa jedovat a nevypije uz nic.

cherry19811
autor
1. mar 2020

@luccija on mimo spanku nebude pit mlieko. Nemam sancu pije ho iba ked zaspava, cize estw je hore, ale postupne pri piti zaspi jedins tak mi vypije mlieko. Ked krmim v bdelom stave, ze je vyspaty vypije max 50ml aj to je schopny pit hodinu aj viac a nato nervy nemam takze vtedy skusam prikrm, a ked ani ten nezje, cakam na dalsi spanok. Najnovsie ho budim aby som ho dokazala nakrmit pri dalsom spanku inak nebude jest aj 5 hodin. Cista psychiatria😭😭

majusska202
1. mar 2020

@cherry19811 ahoj ja mam taku skúsenosť pri dcére odmketala mi prikrmi. Zacala som ked mala 5 mesiacov a realne lyžičku zjedla v 9 mesiaci. Malej hkavne pomohlo ked som jej prestala zvlášť variť. Rozjedla sa v podstate na nedeľnom vývar, jedvala ho od nedele do 4. Teraz ma za tzyden rok a je taky brutálny jedák.

luccija
1. mar 2020

@cherry19811 a čo radi pediatricka?lebo toto nie je normálne len taký štrajk pár dňový, alebo, že si nevie zvyknúť na prikrmy, že ho davia on odmieta mlieko a to je zvláštne.Ako keby nebol vôbec naučený jesť v bdelom stave.Ved ty nemôžeš čakať pokým Ti dieťa zaspí, aby si niečo do neho dostala.Ked bude spať raz za deň nemôže jesť raz denne.Tu uzdicku mu pozerala ešte aj teraz lekárka?A čo robí plače, vypluva cumel?ja by som pátrala po príčine aj ísť sa hospitalizovať toto nie je normálna situacia, keď to trvá 4 m.Su deti nejedaci to pochopim, ale nie od 6 t bábätká do pol roka.Nemoze byť anemicky, že nemá silu a neťahá?Skús čokoľvek hračky srandičky musí sa naučiť jesť normálne.Mozno má už tak stiahnutý žalúdok, že ani necíti hlad.Cielom nie je , aby aspoň trocha priberal on má priberať normálne a už začať s prikrmamy.Isla by som k pediatricke co navrhne a možno skúsila kašu z tvojho mlieka niečo nove

luccija
1. mar 2020

A samozrejme, že si z toho na nervy kto by nebol z toľkého stresu cakat, kým dieťa zaspí, aby jedlo.Dieta má ísť spať najedene a jesť s chutou.800 ml je malo za deň doktorka toto všetko vie?toto nie je len taký vrtoch dieťaťa zbláznis sa, keď to bude pokračovať aj s prikrmami.Mozes mu dávať príkrm a do toho tvoje mlieko skusaj niečo mu určite zachutí a tým pádom už budeš dávať polievky jogurty....si veľmi obetavá ja som odsávala 3 m viem čo to je.Ale moja pila v poriadku a potom sa už kojila
Neskúšala si ho dať na prsník postupne?

evka_28
1. mar 2020

@luccija Kto nezazil nepochopi, nas zacal strajkovat v troch mesiacoch a doteraz mame problemy s pitim akejkolvek tekutiny z cohokolvek (ma 14 mesiacov).
@cherry19811 Este ma napadlo, ze ja som ho krmila priamo v postielke, ked spal. Ked som ho vyberala tak sa zobudil a bolo po krmeni. Tak som krmila zohnuta nad postielkou. A fakt skusaj tie prikrmy, hocico - vyziva, instantna kasa,... ked zacne papat tak prejdes na varene, ale dolezite je, aby sa naucil na prikrm. A prestan odsavat a zacni davat umele mlieko. A viac oddychuj, kasli upratovanie, ziadne velke varenie,... Mas dve deti, potrebuju zdravu mamu. Si vycerpana a unavena. Z toho si uz aj frustrovana a nevladzes. Odsavanie zabera vela casu, ja som odsavala kym mal pol roka, potom som to vzdala. Uz som nevladala. Jednoducho musis trosku viac oddychovat, aby si este vydrzala par mesiacov, kym podrastie a bude papat prikrmy a nebude uz potrebovat mlieko.

evka_28
1. mar 2020

@brezza
To jedenie akoby si pisala o nasom :D Tiez papa aj hodinu! A tiez zabavat a spievat a rozpravat a rozpravky na tablete... a tiez stale mixujem, lebo ked su vacsie kusky ho nadrapuje a grcka - ma 14 mesiacov :D a to som s nim do 12 mesiacov este aj cvicila, lebo mal hypertonus a nechcel sa pretacat, sediet, stvornozkovat, este stale nechodi... a este je aj precitliveny a strasne na mna naviazany. Musim sa mu stale venovat, ked sa s niektm rozpravam alebo telefonujem, tak krici a place, ze sa mu nevenujem 🙂
A este aj malo spi - vstava okolo 6 rano a cez den spi presne hodinu a 15 minut :D to ja rychlo varim, sprchujem, upratujem... kazdy vecer som uz uplne hotova, vycerpana ze ani zaspat nemozem (ako aj teraz 🙂

cherry19811
autor
2. mar 2020

@luccija samozrejme ze to.pediatricka vie, zobrala mu krv na vsetko mozne ,,,,vsetko ok, gastro , neurologia ok, v nemocnici sme sa radili nikto nevie poradit... nikto neriesi pribera a viac sa tym nezatazuju, ich rada bola krmte dalej v spanku. To je vsetko. Snad sa raz rozje aspon prikrmami a ja budem moct prasknut mliekom. No ked uz bude menej spat tak dufam ze sa rozje on spapa prikrmu ale par lyziciek ..malo nato aby som prikrmom nahradila mlieko. No tak ti poviem nikto nam nevie pomoct. Tolko clankov co som tu vcera citala ze dieta odmietalo mlieko pilo ho iba v spanku a niektors deti skoncili so sondou a toho sa bojim...ale verim ze to zvladneme aj ked ma to vycerpava

cherry19811
autor
2. mar 2020

@luccija on ma silu a taha kedze v noci v spanku ked vystihnem situaciu scucne flasu za 10 minut ale musim vystihnut situaciu

cherry19811
autor
2. mar 2020

@evka_28 ja sa bojim ze mi umele mlieko uz vobec nezobere a nebude jest preto stale odsavam den noc

cherry19811
autor
2. mar 2020

@evka_28 prosim ta a nepamatas si kolko ml ti vypil ako babatko pol rocny za 24 hodin? Myslis ze tych 800 ml je malo? ale ja mam problem donho viac dostat. Malo kedy sa mi podari viac ale to mozem tahat nocnu😭😭😭

cherry19811
autor
2. mar 2020

@evka_28 a ked ste skoncili na pohotovosti tak co vam povedali? Boze aj u nas kym nezaspi detto povzbudila si ma verim ze aj u nas to raz skonci 😭

evka_28
2. mar 2020

@cherry19811 tTiez tych 800ml. A tiez aj obvodna aj na pohotovosti nik nevedel poradit. Cudovali sa ako je to mozne 🙂 ono to je problem, ze je proste tvrdohlavy a ze ked nechce, tak s nim proste nik nic nepohne. Skus to umele, ked pije v spanku mozno zoberie, neuvedomi si ze je ina chut. My sme mali par mesiacov ten Neocate (kvoli tym hnackam), to je iny hnus, po troch dnoch sa zlomil a v spanku vypil. Pamatam dodnes, bol vikend, nechcel pit, mal hnacky, vratili sme sa z pohotovosti, ze nam davaju este den a pojdeme lezat... boli sme zufali a on ako bol vycerpany tak dobre zaspal a vypil plnu flasu 180! A odvtedy si akoby si uvedomil ze ine nedostane tak to pil 🙂
Ja som zacala s prikrmami uz ked mal 5 mesiacov a rozjedol sa ked mal 9-10 mesiacov. Tiez som tu vtedy vsetko citala a tiez sme sa bali tej sondy :D ale neboj, to date, urcite to nebude na sondu. Nas je jednoducho hrozne tvrdohlavy, odnarodenia. On sa zatne a nik nic s nim nepohne. On nechce pit a nebude pit. Nechcel sa ani pretacat a aky cirkus robil, ked sme cvicili! Nemohli sme ani vojta cvicit, lebo to co robil... totalne prepoteny, krical ako o zivot az vracal. Fyzio povedala ze je to nema zmysel. Tak sme cvicili bobhata, to sme sa vlastne cely den hrali a popri hre som ho davala do tych poloh ale jemne aby ani nezbadal ze cvici... neboj sa, toto nie je diagnoza, to je tvrdohlavost 🙂 nas je inak velmi mudry a zlaty, dobrucky teraz, len musim na neho opatrne, ziadne prikazy krik lebo hned stres plac a nik s nim nepohne 🙂

evka_28
2. mar 2020

@evka_28 Vypil tych 800ml. Viac som do neho nedostala, lebo malo spaval. ale nestacilo mu to, on bol hladny, ale proste nechcel viac. Chvilu tiez velmi malo priberal, ja mam doma aj vahu, sme ho pomaly kazdy den vazili ci nechudne 🙂 postupne zacal viac tych prikrmov, u nas tie vyzivy, to mal aspon energiu a nechudol 🙂

cherry19811
autor
2. mar 2020

@evka_28 aj ja mam doma vahu a vazim ho zatial nastastie nechudne aj ked uz pribera velmi pomaly. Ach jaj zavidim trosku ze uz mate to najtazsie obdobie nejedenia za sebou...citala som.tu vela o peritole , ze to vela deti uzivalo ked nechcelo jest, to vam neponukli? Ja sa nato skusim.opytat na poradni

cherry19811
autor
2. mar 2020

@brezza
@evka_28 baby ako ste to riesili ked ste isli von na prechadzku? Ja uz koly tomu ani von nechodim aby nebol riadne vyspaty a potom sa nenaje. Nechali ste dlhsie pauzu medzi jedenim? Moj muz je v tomto taky benevolentnejsi nastastie on si z toho tazku hlavu nerobi on mi povie daj mu 60 ml a hotovo ale ja sa snazim aspon tych 800 ml donho dostat ale daledy je to len 700ml. Preto uz ani von nechodime a budim ho 😭

brezza
2. mar 2020

@cherry19811 moj vypil velekrat pod 700 ml. To bol zazrak ked tolko vypil. Isla som s nim von aj ked vypil lem 50 ml.

heidy222
2. mar 2020

A co takto skusit par dni relax: nezapisovat kolko vypije, ponuknut,nenutit, ist von,odreagovat sa. Za par dni nezomrie od hladu. Vsak stale pribera. Nie kazde dieta pije a rastie podla tabulky a to he aj ok. Treba nejak zresetovat zle navyky. Naozaj si myslim ze dieta citi ze matka he v strese a preto nepije. Ok, kto nezazil nepochopi, Ale ja som vzdy vsetky strajky v jedeni ignorovala a po par dnoch sa ohlasil hlad.

cherry19811
autor
2. mar 2020

@brezza to ano len ako si ho nakrmila ked bol vyspaty? Lebo nas ked pospi 2 hodiny- uz ho budievam radsej..tak potom mi pit mlieko nechce. 🤷‍♂️ Tak to som rada lebo aj nas nie vzdy tolko vypije uz som sa zlakla ked mi ta mamina hore napisala ze 800ml je malo kedze viac do neho nedostanem

cherry19811
autor
2. mar 2020

Baby este mi prosim napiste kolko vam deti vazia teraz v roku?
@brezza
@evka_28

brezza
2. mar 2020

@cherry19811 ano ked bol vyspaty. Pil po leziacky, do ruk som mu dala nejake nove zaujimave veci aon sa s tym hral a pil. Samozrejme nie vzdy. Teraz v 13 mesiacoch vazi 10 kg

evka_28
2. mar 2020

@cherry19811 No ja som chodila von aj s flaskou - do flasky som nasypala mlieko a do termosky teplu vodu. Ked zaspal, rychlo som zamiesala, odparkovala kocik a krmila. Ludia na mna kukali ale bolo mi to jedno, hlavne ze cosi vypil 🙂 skus aj ty zobrat do termosky teple mlieko a krmit vonku. Aj tebe prospeje ze budete vonku ...
Ked mal 6 mesiacov tak vazil 7kg, teraz ma 14 mesiacov a 11,5 kg a je vysoky ma 83cm

evka_28
2. mar 2020

@heidy222 No nas bol velmi hladny, az sa zadusal co plakal od hladu a este sa aj velmi potil, co uz nemal energiu... von som chodievala kazdy den aj dvakrat, ale ked bol hore nevypil ani kvapku, on to ma proste v hlave ze nie a nie... fakt sme s muzom nechapali, 12 hodin nejedol nic lebo nezaspal resp. sa zobudil pri krmeni a on proste kym bol hore tak nevypil nic. Fakt kto nezazije nevie si ani predstavit 🙂

cherry19811
autor
2. mar 2020

@evka_28 jaj to ja nemam sancu vonku nakrmit take pokusy uz boli on sa mi naje iba doma ked zaspava keby ho zacnem krmit ked uz zaspi hned sa preberie a dojedol😭 on musi mat svoj klud a taky nejamy zauzivany system ..ja nemam sancu ho nakrmit mimo domu to je u nas najhorsie

cherry19811
autor
2. mar 2020

@evka_28 aj nas to ma v hlave dnes mi zahadne vypil v bdelom.stave 100ml , ale pili sme to hodinu a to som ho zabavala spievala a medzi tym pozeral jarosa🤦‍♀️🤦‍♀️ potom zaspal a stiahol dalsich 60ml uz v spanku

ummimaryam
18. apr 2021

@cherry19811 ahoj, ako to skoncilo?

cherry19811
autor
18. apr 2021

@ummimaryam ahoj no katastrofa, nikto nam neporadil, nikto nepomohol, trapili sme sa v spanku dlllho teraz ma 19 mesiacov a co jedlo to boj🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ale tak uz mlieko pije v bdelom stave ale tiez ho vela nevypije , uz rozmyslam , ze to ukoncime, ale ani beznej strave velmi neda🤦🏼‍♀️ Jedine co zje z chuti su chrumky😂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz