Mám 8-mesačnej dcérke ubrať z jedla?

Zodpovedané
22. júl 2022

Dobrý deň,

dcéra má 8 mesiacov a má zavedené raňajky, obed a večeru vo forme príkrmov. Doteraz zjedla tieto jedlá zhruba v množstve 180 g, ale posledné dni je schopná spapať aj 200 - 240 g. Potom mi pred každým spaním odmieta piť umelé mlieko. Keď vidí fľašku, tak ju úplne napína. Niekedy mám pocit, že aj keď spapá väčšie množstvo príkrmu, tak ju takú hodinu po ňom napína.

Mám jej ubrať z množstva podaného jedla, aby radšej vypila aj umelé mlieko pred spaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno v tomto prípade by som je znížila dávku príkrmu aspoň na tých 180g max. Nejde ani o to, aby vypila umelé mlieko - v tomto veku sa už dávok UM môže zbavovať, skôr ide o to, že ju napína a je jej evidentne ťažko.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička