Dieťa pilo z fľaše po odcudzení bezdomovcom

leqo
20. jún 2018

Ahojte maminy. Uz som tu nasiel diskusiu o tom, ako sa mamina pytala, co robit, ked sa dieta napilo z flase ineho dietata. Takato situacia by ma nerozhodilo, avsak mne, obycajne kludnemu otcovi, sa stalo nieco ine. V parku nam par (ona+on) ukradli detsky ruksak. Rozok zjedli, zobrali si flasku s cajom a ruksak zahodili do kosa. Ked som to zistil, zistil som, kade sli, dobehol som ich a flasu mi vratili. Myslel som si, ze je v povodnom stave, no aj tak som nemal v plane dat dietatu pit. Dal som ju nazad do ruksaka s tym, ze ju doma umyjem - idiot som ju vsak nevylial. Stacila chvilka nepozornosti a uz si ju maly vybral z ruksaka a cez slamku sa napil. Prisiel sa postazovat, ze tam je "malinovka" a ze chce caj. Po chrbte mi presiel mraz. Bola to sice len kofola, ale aj tak sa teraz bojim, ci nemoze nieco "chytit". Oni zrejme zistili, ze je to caj, vyliali ho a najpravdepodobnejsie z nej pili. Pri detoch by som sa nebal, ale predsalen, bezdomovci su trochu ina skupina - nechcem odcudzovat, len sa bojim. Viem, ze toto nieje zrovna situacia, ktora sa opakuje niekolkokrat denne, ale mozno sa najde niekto s nejakou podobnou skusenostou, pripadne s vedomostami, ako postupovat. Dik

hivanik
20. jún 2018

@leqo ...no asi ist k lekarke aby zhodnotila situaciu a urobit odbery a stery....nemusi nic hrozit ale pre istotu

pribinak
20. jún 2018

Ak mas strach z nejakych infekcii, najlepsie urobíš ak sa ozves vašej pediatricke.

sisaka
20. jún 2018

Tak to je nezavidenia hodná situácia, mohli mat kadečo, aj zltacku 🙁 Išla by som čím skôr k lekárke nech navrhne, čo ďalej, pravdepodobne budú musieť spraviť testy na rôzne prenosné choroby ...Držím palce, nech to dobre dopadne

deti95060810
20. jún 2018

fúúúj...Keby sa to stalo mne tak si nalejem aspoň alpy do úst - na dezinfekciu...
Pri dieťati len sa poradiť s lekárom....ale asi aj tak nič nespraví...

tova
21. jún 2018

ja by som hned flasu vyhodila, ani keby som ju umyla by som nedala dietatu keby som nevidela cely cas co s flasou robili.

bonetka
21. jún 2018

Ja by som taku flasu uz ani nevzala.Trebalo ju vyhodit a dat urobit dietatu testy na hepatitidu.

blairgossip
21. jún 2018

Tak ty si mimo ist naspat za bezdomovcami si po flasu taku flasu by som nevzala naspat sk si myslel ze ju umyjes a vsetko ok? och

bonetka
21. jún 2018

Alebo zacinaju pomaly prazdniny?

modrava
21. jún 2018

to akoze kym si ich videl a dobehol, stihli vylievat caj a nalievat do malej flase, do ktorej potrebujes slamku kofolu? ved to by si videl ze tam nieco prelievaju, nie?

terezka1947
21. jún 2018

Neviem....ale bezny rodic vsetko necha tak...nebudem flasu pre dieta,co neviem co sa s nou dialo este brat spat a umyvat,uz len lekar ostava teraz

zuzikak
21. jún 2018

To ze si na to prisiel takto neskor sa zial stava. Si len clovek...nevycitaj si to. Ale urcite kroky podniknut treba. Flasku rozhodne neumyvat a nepouzivat dalej a poradit sa s lekarom. Spravi odbery ale najskor nakaze pozorovanie. Ak by sa nieco ukazalo, bude vediet, ktorym smerom patrat. Moc drzim palce aby to bol len neprijemny zazitok bez nasledkov.

ciusinka
21. jún 2018

Vy tomuto pribehu vazne verite? Ved uz podla nadpisu je jasne, ze si robi niekto srandu..

leqo
autor
21. jún 2018

@ciusinka Kiez by to bola sranda. Ja som obvolal 112, odtial ma prepojili na 155 (ze co robit) a ti mi dali dve cisla na infektologicke na Kramaroch, kde ma najprv ukludnovala sestra a neskor doktor. Dnes ideme s malym k pediatricke. Cital som do noci kadejake rozhovory s doktormi, kde som sa okrem ineho dozvedel, ze cloveka, ktory bol v kontakte s infikovanou osobou, ma stale zmysel zaockovat, kedze protilatky sa vytvoria skor, ako je inkubacna doba choroby.
Mozno trochu dovysvetlenia k pribehu - medzi casom, ako ruksak zmizol a ako som ten par dobehol, uplynulo cca 5-7 minut. Boli sme si kupit napit (pre mna) a nanuk pre maleho. Ked sme sa vratili, ruksak bol prec, na lavicke sedela starsia pani, ktora mi dala smer a ten par stihol prejst 100 metrov pomalym krokom. Nevidel som ich niest ruksak, ani nic robit s flasou - pit ani nic prelievat. Ked som sa ich opytal, ci nevedia, kto vzal ruksak, povedali, ze videli niekoho hadzat ho do kosa a ze nasli tuto flasu. Dobrovolne mi ju vratili. Flaska to bola detska s slamkou, zatvaratelna, a bola zatvorena. O obsahu som si myslel, ze je povodny, kedze som ho nerobil ja, ale dostal som ruksak zbaleny manzelkou. Vsetko mi doplo, az ked maly zacal spominat malinovku.

sense
21. jún 2018

Smer pefuatricka a poucenie do buducna, jedna detska flasa za tie nervy nestoji...

ciusinka
21. jún 2018

@leqo Iste, teraz uz tomu pribehu uplne verim 👍

dorottka
21. jún 2018

Netreba robit velky rozruch, je to sice neprijemne, ale nemoze peroralne nic moc chytit, s pritiahnutim vlasov max zltacku (hep A), keby bola virusova naloz extra cerstva (co neverim), ale to je tak vsetko. Zasa bolo tam aj dake casove okno. V pieskovisku chyti vacsi bordel. Ustna flora si poradia s kadecim, je na to stavana.

modrava
21. jún 2018

rozmyslam, aky zmysel by malo pre bezdomovca prelievat svoju kofolu zo svojej flase do malej detskej flase s uzkym hrdlom a vrchnakom so slamkou. a po tejto narocnej a zbytocnej cinnosti sa potom tejto detskej flase (o objeme cca 1-2 deci) dobrovolne vzdat a odovzdat ju majitelom...

laska201
21. jún 2018

Toto som precitala muzovi jaj sme sa nasmiali.Presne na tom ako tu uz jedna pani pisala.naco by si bezdomovci prelievali z flase do detskej flase svoju vodu.Ked este ich stihol dobehnut tak vela casu tam asi neubehlo.Nam to rozum neberie.

linda03
21. jún 2018

Suhlasim s Modravou.. nepytal si sa manzelky ci nespravila iny "caj" .. mozno mu to iba nechutilo lebo nie je na to zvyknuty.. za 7 min zobrat, vyliat, naliat a este sa aj napit.. no neviem, pre mna nerealne... malemu nic nebude, nemaj strach..

leqo
autor
21. jún 2018

@laska201 Mozno preto, lebo kofola sa predava v plastovych poharoch, takzsie sa transportuje a uchovava. A preco mi ju dali? Mozno preto, lebo ich dobehol 187/105 slusny ale ocividne nasraty otec.

0silvia0
21. jún 2018

@leqo ak chceš mať istotu, vyber sa na miesto kde sa nachádzajú dotyční bezdomovci. Iste ich spoznáš a spýtaj sa ich, či z fľaše pili. Budeš vyzerať síce trocha vyšinutý, pôsobí to dosť blbo takáto otázka, ale môže ti to byť jedno čo si kto o tebe pomyslí. Očkovania, testovania atď. sa mi zdajú trocha prehnané v tejto situácii, normálne sa ich spýtaj...

kiwi3
21. jún 2018

@0silvia0 tak ale co tym zisti/ dokaze? myslis, ze oni vobec vedia ci a co maju? samozrejme, ze treba ist k pediatricke a tym to konci (snad)

cecilia68
21. jún 2018

@leqo Poznám pár hysterických matiek...ale otecko bude iný level :( Volať 112 ???? Bavíš sa dobre ? Od nudy aj psy kapú, však?

papulienka48
21. jún 2018

Ja by som sa ale asi tiež trochu vyplašila keby sa mi niečo takéto stane. Len teraz neviem či to dotyčný myslí vážne alebo nie

leqo
autor
21. jún 2018

@cecilia68 Niesom hystericky. 112 som volal, aby mi poradili, kam mam volat - dovtedy som anilen netusil, ze nejake infektologicke existuje. @0silvia0 to bolo prve, co ma napadlo, ist ich hladat. Aj som o tom rozpraval s manzelkou, ale ta bola proti. Bezdomovci mozu mat x chorob a maly nemusel chytit ziadnu. A stresovat sa teraz x tyzdnov, behat po testoch...chlapec je uz zaockovany, vsetci, s ktorymi som rozpraval, vratane doktorov a niektorych prispevkou tu, tu situaciu nedramatizuju. Ale ked sa to stane a v prave nie najlepsej osobnej situacii, tak sa aj najcoolovejsi clovek vyplasi.

mondolina
21. jún 2018

Deti toľko vecí olížu, kým vyrastú takže takáto hystéria je zbytočná. A určite by som dieťa netrápila lekármi a vyšetreniami.

maciatkolulu
22. jún 2018

@leqo akože kvôli tomuto volať 112? Snáď nieeeee.....to nepracuje vaša pediatricka,keď nie,tak snáď si zoberiem dieťa,keď už som v takom.strese a idem na pohotovosť,oni tam už požadovali,neboli by prekvapení takýmto desivym scenárom. Apropo,bezdomovci si vylial čau,zblajzol robili,zbehli na kofcu,preliali ju do slamkovej fľaše,z kt.bybto vytekalo a vrátili ti ju,ty v pohodička dal naspäť do detského ruksaku atď a nakoniec kontaktoval 112🤣😂😃

qwerty81
22. jún 2018

@cecilia68 Paranoja sa da v dnesnej dobe celkom slusne liecit, skus nad tym porozmyslat 😉 snad rozoznas podla stylu pisania, ci to pisalo nudiace sa decko, alebo dospely clovek... toto tu je fakt modry kurnik a uz sa vobec necudujem ludom, ktori si robia z tejto stranky srandu. akakolvek tema, akykolvek problem - ahaa, zacinaju prazdniny

hivanik
22. jún 2018

Nechapem naco su dobre vycitky na adresu otecka ktory konal v dobrej viere a zdravie svojho dietata...kto sa neocitol v podobnej situacii tak asi nechape preco tak konal....lepsia prevencia ako liecba...

katka1981
22. jún 2018

Niekedy chce clovek pokecat, postazovat sa, poprosit o radu a dostane namiesto toho dalsie facky. Smutne....