Dieťa prvýkrát samé v detskej izbe

fifina75
10. jan 2022

Ahojte, dcéra 17m dnes spí prvú noc vo svojej izbe, tie čo máte skúsenosti odporúčate aby som tam spala pár nocí s ňou alebo ju rovno nechať samu s tým že naše dvere v spálni aj jej v detskej budú otvorené keby plakala.
Ďakujem za odpovede.

denden77
10. jan 2022

@fifina75 nasa spava od narodenia vo svojej izbe, do 6-7m som tam bola s nou.. odvtedy fungujeme na vysielacke, kedze ju zobudi kazdy such.. ja by som musela po byte levitovat, ak by som jej nechala otvorene dvere 😁 drzim palce 🍀😊

helcanw
10. jan 2022

@fifina75 syn začal spávať vo svojej izbicke sám keď mal 11m, prvé noci som mala pootvorené dvere aj do detskej aj do spálne a kameru zapnutú celu noc. Teraz už má dvere zavreté otvorené mame len na spálni a kameru v pohotovostnom režime, keď drobec zamrnka zapne sa. Nespavala som už viac pri ňom, spíme lepšie lebo sa navzájom nebudime.

nikpa
10. jan 2022

@fifina75 určite samú, zvykne si že vo svojej izbe spí sama. Ak tam budeš s ňou, tak si zvykne, že tam niekto s ňou je a zas bude problém aby zaspala neskôr sama

amelie2017
10. jan 2022

Jednoznacne samu. Nasu sme dali do svojej izby, ked mala 2 roky. Dovtedy spavala s nami v posteli. Uspavanie aj hodinu. V jej izbe sme precitali rozpravku, dali pusu, nechali malu lampicku a odisli. A ona za 5 minut spala. Ja som sice prve 3 noci nespala, uplnu uzkost som mala, aj ked som sa toho nevedela dockat.

maminka142
10. jan 2022

@fifina75 Ja kebyže nemám dieťa pri sebe vo veku do 1 roka, by som ani nezaspala...
Uz su samostatné vo svojich izbách a osamostatnilii sa v pohode, no ja som ich potrebovala cítiť pri sebe...
Ale každá sme iná...

20erika07
10. jan 2022

@maminka142 nasa dcerka ked nema starsieho brata (maju spolocnu izbu) doma spi s jednym z nas v spalni doteraz, sama v izbe este nespala, bude mat o mesiac 8rokov 😁 nie preto, ze by nechcela ale nam to je blbe ze by bola sama v izbe a my dvaja spolu ,proste ze napr ja mam s kym byt v posteli a ona uplne sama

fifina75
autor
10. jan 2022

@maminka142 toto je jej prvá noc mimo našu spálňu a sama, ktovie či ja vôbec zaspím, keďže ešte nikdy sme nespali oddelene. O 5 mesiacov čakáme druhé bábo tak preto ju pomaly učíme spat samu v izbe, a zachvilu sa bude učiť ju manžel uspavat to ešte bude "zábava"

amelia89
11. jan 2022

@maminka142 17m je do jedneho roka? 🤷🏽‍♀️

amelia89
11. jan 2022

@fifina75 cauko sme na tom rovnako- 17m syn a o 4 mesiace prirastok. Je sam od 15m. mame zapnutu kameru celu noc,ked place prideme. Ked ma horsiu noc tak tu pri nom ostaneme (on je v postielke a my tu mame vedla postel). Teraz prechadza opat nejakou regresiou tak sme tu casto ale boli noci ledy prespal celu noc. Snad za tie 4m sa to zase troska zmeni.