Detské izby

katrinka8
15. jan 2015

Čaute baby, potrebujem poradiť 😀 Keďže máme 2 detičky, hračky nám neúnosne pribúdajú, a tiež aj oblečenie atď. Veď to poznáte 😉 Dcérka má 4,5 roka a synček bude mať 14 mesiacov. Máme 4-izbový byt. Spálňa je v zadnej časti bytu a hneď vedľa je aj detská izba. Momentálne je dcérkina, keďže je staršia, ale je menšia (tá izba). Druhá izba, z ktorej chceme urobiť detskú izbu, je na opačnom konci bytu. Pôvodne som mala takú predstavu, že keď synček podrastie, ostane mu dcérkina izba (prerobíme na chlapčenskejšiu, hoci zatiaľ si myslím, že Macko Pooh mu nevadí 😀 ) a dcérke prerobíme druhú. Avšak teraz zisťujem, že to asi také jednoduché nebude, nakoľko dcérka má teraz také obdobie, že neviem, ako by si zvykala spávať na opačnom konci bytu, stáva sa jej, že sa aj v noci zobudí a volá nás. Takto by bola naozaj dosť ďaleko od nás a ona si dosť ťažko zvyká teraz v poslednej dobe. Nechala by som ju tak, ako je, ale v každom prípade musíme v dohľadnej dobe pár mesiacov vyriešiť druhú detskú izbu kvôli veciam, hračkám... proste synčekove veci sú momentálne takmer po celom byte plus dcérka má toho tiež dosť 😠 Taktiež by som rada, keby sa v tých 2 rokoch vysťahoval do svojej postele 😀 (zatiaľ spí s nami). Napadlo mi ešte ďalšie riešenie, že dočasne urobiť z tej menšej izby pri našej spálni ich spoločnú "spálňu" (aj maličký by si neskôr môžno pri sestričke skôr zvykol na svoju posteľ novú) a z tej väčšej niečo ako hraciu izbu s tým, že by aspoň tie hračky a oblečenie boli nejako konečne usporiadané na jednom mieste. Len si zas kladiem otázku, ako dlho by to takto bolo, lebo predpokladám, že časom už budú každý chcieť svoju izbu. Zase každé 2 roky meniť izby a prehadzovať nábytok sa mi moc nechce.... Dcérke som načrtla, že bude mať svoju izbičku veľkú, vysnívala si ružovo-fialovú atď., ale aj myslím, že jej nedocvaklo, že to obnáša aj ten nočný spánok 😒 Ešte som chcela podotknúť, že zo spálne sa detská urobiť nedá (že aby boli vedľa seba teda aspoň deti) - je úplne uspôsobená na spálňu (vstavané skrine, múrik, lodžia, ktorá dosť tieni počas dňa). Tak teraz neviem, či im proste každému urobiť svoju vlastnú izbu hneď (resp. na jar niekedy alebo proste v dohľadnej dobe) alebo to na nejaký ten rôčik robiť ako spálňu a herňu. Ako to máte u Vás? Ďakujem.

stana52
15. jan 2015

Ahojky...pred tyzdnom som bola u kamaratky na navsteve ,lepsie povedane na "kolaudacii" 😀 a ta ma tiez 2 deti (2r+4r),tiez ma 4 izbovy byt 🙂 Ona to urobila detom tak,ze ta izba co je blizsie ku spalni, tak z tej urobila detsku spalnu, no a tu druhu ta je blizko kuchyne a obyvacky,z tej detom urobila izbu na hranie...aj ked pride daka navsteva s detmi,tak ich maju z obyvacky pod kontolou 😀 vidia na ne,no a ked navsteva odide a detom sa nechce upratovat 😠 tak maju hracky iba v tej jednej izbe ...zavres dvere a mas upratane 😝 ...aspon ona tak deti naucila,aby hracky neboli po celom byte,ale iba v tej jednej izbe a zatial to u nich funguje.... 😉

tenerifka
15. jan 2015

@katrinka8 Ja mam dve baby v puberte a maju jednu izbu spolocnu na spanie+skrine s oblecenim a druhu izbu spolocnu na hranie/ulohy/kreslenie a pod. Im to tak vyhovuje a nam tiez

katrinka8
autor
15. jan 2015

@tenerifka - no veď, zatiaľ by im to asi vyhovovalo spolu, resp. nevadilo v našom prípade, lebo sú ešte malí 😀 Len zase keď budú väčší, dcérka školáčka, synček škôlkár... Plus to, že sú to chlapec - dievča. Ak mám pravdu povedať, zatiaľ sa mi viac pozdáva to riešenie spoločného spania, ale nemám celkom istotu... 😀

katrinka8
autor
15. jan 2015

@stana52 - no, čiže to nie je také neobvyklé riešenie 😀 Asi to veru bude tak aj u nás - aspoň dočasne teda. A tie deti sú tiež chlapec - dievča? Lebo zas baby či chalani spolu asi dlhšie vydržia ako chlapec - dievča... Či?

stana52
15. jan 2015

@katrinka8 chlapec je starsi,dievca mladsie...ale za to-to dievca ked bracho neuprace,tak ho inac sfunga 😝 a ten ci chce-nechce musi upratat,lebo mama ho hresi...ci sa nehanbi,ze mladsia hned uprace a on starsi nie az ked sa zacne kricat 😒

andrejka1974
15. jan 2015

ak sa ti dcerka budi tak ju majte pri sebe a synovi zariadte tu izbu dalej, vsak casom to mozte uplne zmenit, my sme to u nas doma uz tolko menili aj nedavno 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 len ja to mam takto spalnu ja smuzom spime v obyvacke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 v spalni spi najmensia je autistka tak musi byt sama, spi ako sa jej chce a niekedy aj do polnoci buntosi vykrikuje a tak by rusila dalsich, v dalsej izbe mensej spi najstarsi syn ma uz 21 tak ma samostatnu izbu, vedla v izbe ta jeho je prechodna spia dvaja synovia 17,14 a starsia dcerka 6 vobec im to nevadi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 chodia spat vsetci rovnako cez tyzden o 21.00 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katrinka8
autor
15. jan 2015

@andrejka1974 - no to máte riadne zorganizované 😉 Asi tým, že je detičiek viac, sa to dá asi ľahšie zorganizovať, aj sa ony skôr asi prispôsobia krásne jeden druhému.
Dcérka sa nebudí vždy, ani často, maximálne raz za noc, obvykle v čase splnu alebo novu. Ale dakedy sa proste stane aj viackrát do mesiaca. Ale do spálne by sa nám už nevošla, ďalšiu posteľ tam nevtrepeme a do postieľky je už veľká 😀 Veď uvidíme, ako si malinký bude zvykať na svoju posteľ, zatiaľ je ešte maličký... 🙂

sabina1975
15. jan 2015

@katrinka8 ja som mala jednu izbu s bratom je medzi nami 5,5 roka mala som 16 rokov ked sa ozenil a odstahoval nema ziadnu ujmu a aj s bratom vychadzame v pohode

katrinka8
autor
15. jan 2015

@sabina1975 - no veď viem, že ujmu mať vari spolu nebudú 😀 Ale vidia, že tá možnosť mať oddelené izby tu je, tak viem, že časom sa toho budú dožadovať. Otázne je, kedy... 😉

lienkafoj
15. jan 2015

aj sestra to má takto: herňa a spáĺňa - deti má 3 maličké, 2 chlapci, jedno dievča. toto je podľa mňa model, ktorý ti vydrží až kým nebude mať dcéra pubertu a potom uvidíš ako ďalej. deti sú radi spolu /aj sa radi spolu klbčia/, neviem si predstaviť, že by sa hrali každý osve, aj spať by sa báli každý sám v izbe...
@katrinka8

katrinka8
autor
15. jan 2015

@lienkafoj - no aj my ako deti sme to tak s bratom mali, ale keď brat nastúpil do školy, tak sme si už izby podelili. Ja som mala vtedy 8 rokov, brat 6.
Dnes som sa dcérky na takúto možnosť opýtala, tak bola celkom vytešená, že budú spolu spať v izbičke 😀 Len zahlásila, že "2 izby budú dievčenské" 😀

zabina27
15. jan 2015

@katrinka8 my s bratom sme mali kazdy svoju a hrali sme sa, kde sa nam chcelo 🙂 ale paci sa mi to, ze spalna a herna 🙂 ved pokial nedate robit nejaky nabytok na mieru, tak to mas zajedno, raz za par rokov treba aj tak minimalne malovat, takze to prehodite uz ako bude vyhovovat, pripadne dcerka pojde do skoly, bude potrebovat pisaci stol... no tak to vyzera, ze to asi na vela rokov nezariadis 🙂 ja napriklad som v puberte furt vymyslala, ako chcem mat nabytok 🙂 dajte im hernu, normalne si ma inspirovala do buducnosti 🙂 zavriet dvere a poriadok 🙂

katrinka8
autor
15. jan 2015

@zabina27 - veru to tak asi nakoniec urobíme 😀

zabina27
15. jan 2015

@katrinka8 juuu a na den zavriet spalnu a ani rozhadzane periny nevadia 🙂

patkaza
3. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

my máme iba jedneho chlapca ale ak budeme mať dalšie dieťatko a bude to dievča tak mu zariadime izbu zvlášť .. ak bude dalšie dieťa chlapec tak budu mať izbičku spoločnú 🙂