Do koľko rokov dávate deťom pusu na ústa?

11. júl 2022

Netradična otázka ale pri uspavani deti som sa zamýšľala, do koľko rokov som dávala mame pusu na ústa. Dnes si dáme už max na líce. Vy to máte ako s deťmi?

nevenka
14. júl 2022

Ja este raz dodam, nie je to len o tom, ze niekomu sa to "zda nechutne", mne osobne ako dietatu to vadilo, tak to nerobim ani vlastnym detom, teda nebozkavame sa na usta.
Ale potom su tu taketo temy, ludia nemaju zabrany bozkavat deti aj chori, ci uz s herpesom alebo helicobakterom...Nuz, kazdeho vec...
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/moze-sa-preniest-helikobakter/

mikienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thoughtfulweirdo
14. júl 2022

Čo sa týka zubnej hygieny, riadim sa manželmi Bednarovymi, ktorí sú špeciálne na hygienu a prevenciu zameraní a vyštudovaní, a teda oni jednoznačne tvrdia, že osídlenie ústnej dutiny majú deti rovnaké ako ich rodičia, lebo to záleží od prostredia, v ktorom žijú. Takisto zubný kaz nie je "bacil", ktorý sa dá chytiť, je to len prejav mikrobiomu, ktorý máme v ústach vždy a problém nastáva, až keď sa nechá na zuboch príliš dlho bez očistenia.
A k veci, deti bozkávam na ústa od cca 8-9 mesiacov, keď začali sami spulit pery na pusinky a budem dovtedy, kým si ich budú pýtať. Keď raz nastavia namiesto úst líce, budem to od toho momentu rešpektovať.

kajoma
14. júl 2022

Dobrý deň, ja dávam svojej dcére pusu aj na ústa, a vôbec mi to nepríde zvrátené ani nechutne, a to bude mať 10r. Ona sama mi dáva pusu na ústa.

mimi3008
14. júl 2022

@mikienka 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

lillyjanka
15. júl 2022

moja 10rocna dava automaticky na dobru noc,rano...a ked je doma tatino aj jemu

luliu
15. júl 2022

@mikienka zubný kaz preniesť bozkom na pery? Nebuď smiešna......

gertrudaosem
15. júl 2022

Ja mám dcéru a ešte aj teraz, má 25

vero_29
16. júl 2022

My si dávame pusu keď sa lúčime, ide spinkať normálne na ústa...keď drobci povedia nie, tak to rešpektujeme a ide sa ďalej..nikdy som to našim deťom neprikazovala a ani prikazovať nebudem..a pre mňa to zvratene nie je..je to prejav lásky voči vlastným deťom..jedine raz moja babka, čiže prababka, keď môj drobec bol malicky.. tak sa lúčili a spýtala sa ma že či mu môže dať pusu a ja že jasne..tak mu dala pusu líčko a povedala mu, že na pusu môže len maminka. Tak som sa spýtala prečo a ona, že kvôli imunite a baktériam a tak.. tak som.si povedala, že niečo na tom je..

vero_29
16. júl 2022

@nevenka sranda..ako každý človek je iný..mne ako dieťaťu toto presne chýbalo zo strany mojej mamy, fyzicky prejav lásky..nikdy mi pusu nadávala ani to objatie..čiže som sa to moc nenaučila a keď som sa vydala a manžel mi to stále hovoril, že som taká chladná..tak som nerozumela..ako sa nám narodili deti tak som pochopila..niekedy objatie ale aj pusa robí svoje..ale samozrejme len od svojich najbližších..keby mi takto deti bozkáva návšteva, prípadne vzdialenejšie rodina tak asi im vysvetlim naše hranice..

mikienka
17. júl 2022

@vero_29 Presne.

mikienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikienka
17. júl 2022

@luliu Overte si od dentistky, kým hodnotíte. Áno dá. A vŕtať zuby batoľaťu je fajnotka.