Dokedy ste uspávali svoje deti na rukách?

edie63
15. okt 2011

Mile mamicky,
dokedy ste uspavali vase deticky na rukach a ako ste ich uspavali potom? Moja dcera ma 13 mesiacov a este stale ju uspavam na rukach (hojdanim, tancovanim), nic ine nefunguje. Kedze je uz tazka, tak uz to nie je prijemne pre mna a ani pre nu (niekedy si nevie najst vhodnu poziciu) a stava sa, ze uspavam aj vyse hodinu. Ked sa v noci zobudi, ukludni sa iba na rukach, stava sa, ze aj v noci hojdam hodinu aj viac (neplace a nie je nespokojna, normalne si uziva, ze ju mam na rukach). Dcera nechce ani cumlik ani flasu (do roka bola kojena teraz pije z pohara alebo z lyzicky) takze tieto pomocky neprichadzaju do uvahy a neuznavam ani metodu nechat vyplakat. Dakujem za vase odpovede.

monuska342
20. okt 2011

neviem si predstavit uspavat maleho na rukach nikdy som ho tak neuspavala uz od porodnice zaspava sam iba ho polozim do postielky o 19.00 dam mu jeho oblubenu deku pohladim dam pusinku a odchadzam zaspinka sam a spinka az do rana 😉

lenka0283
20. okt 2011

moja mala ma 9 mesiacov a pokial budem moct uspavat na rukach ju budem..sak som tu prenu a ked sa tak citi dobre tak preco nie??...ked vyrastie na rukach ju uz nebudem moct nosit tak si to teraz uzivam 🙂) 🙂

drnduliak
20. okt 2011

asi dva mesiace, potom zacala sama zaspavat pekne vo svojej postielke...ci cez den, alebo v noci, vzdy zaspi pekne sama, dokonca aj v cudzom prostredi. miluje svoju decku a macka a ovecku a ked ich ma, nic ine nepotrebuje...ale asi je to velmi individualne, a kazde dieta je ine...

evoska
20. okt 2011

Malá ma 5a pol mesiaca a ešte pred dvomi týždňami zaspávala výlučne pri kojení alebo pritúlená ku mne. Nevadilo mi to, keďže predtým pomerne rýchlo zaspinkala. Ale musela som ju čoraz dlhšlie uspávať (cez deň, večer nebol problém) a pospala si chvíľu a s plačom sa budila bola unavená, ale viac už nezaspala. Tak som si prečítala knihu "Každé dieťa sa vie naučiť spať" (Mám ju aj v počítači, tak ti ju môžem aj poslať, ak by si mala záujem). Je to metóda, kedy dieťatko uložíš do postielky, ale nenecháš vyplakať, ale chodíš a mojkáš ho v pravidelných intervaloch (3.5.7 minút). Odvtedy ako sme to vyskúšali (dva dni pomrkala, teraz už krásne zaspí hneď ako ju vložím do postielky) spinká oveľa kľudnejšie a dlhši, čiže aj ona je spokojnejsia.
Držím palce nech vám to vyjde.

usiko
3. nov 2011

nikdy na rukach

adulikka
3. nov 2011

Veru ani ja nikdy

monika15
3. nov 2011

@edie63

NIKDY NIKDY NIKDY... a ked niekto maleho zobral na ruky tak som hned upomenula ze NIE NIE NIE !!!!!!!
anech sa hneva kto chce......

danteska
3. nov 2011

do 11 mesiaca,ale len pri zaspavani cez den....ked zacal spavat raz za den iba tak zacal zaspavat sam a uz na rukach nechcel zaspavat..vecer zaspaval sam,na rukach nechcel..

lucia20
3. nov 2011

suhlasim s tym, ze tie maminy, ktore "urevane" deti a nespiace nikdy nemali, tak nemozu povedat, ze NIKDY na rukach. my sme si to vyskusali oboje. pri najstarsej som sa mohla aj na hlavu stavat a usami pri tom strihat, ale ta nezaspala. v postielke bola schopna hucat aj tri hodiny, priam sa zadusala placom. my sme ju uspavali v kociku, na rukach, na fitlopte, lezali sme pri nej v posteli snazili sa ju tam udrzat. no nic nefungovalo a to vase nechat vyrevat. som presvedcena ze by revala podnes den. tvrda palica. ja som prestala na rukach v okamihu ked uz bola tazka a ja som uz bola vo vysokom stadia tehu. cca okolo 10.mesiaca. v okamihu, ked som citila, ze moje krize uz idu do dochodku, tak sme prestali. druha, to uz bola lahsia kava, ta lahsie zaspavala a tretia to ani nevravim. ale prve tri mesiace sme uspavali tiez na rukach, lebo mala problemy. no mohli by ste mi v tej chvili aj o hlavu otrieskat knizku - KAZDE DIETA SA NAUCI ZASPAVAT SAME a ja by som tu malu nenechala revat. je rozdiel, ked dieta je nestastne, trpi, potrebuju mamu alebo ho nieco boli a je rozdiel ked si len vyzaduje pozornost a jeduje sa. to ju vtedy necham vyjedovat aj ja v postielke. ale s rukou na srdci mozem povedat, ze tatianka nebola uspavana na rukach urcite takych 11 mesaicov.

gonka
4. nov 2011

Dcérka má 17 mesiacov, obedny spánok - uspím ju na rukách - je to chvíľočka do 5 min a večer zaspáva s flašou mlieka ale som pri nej v posteli, aby cítila že som tam.

slniecko2
4. nov 2011

prveho som uspavala asi do siestich mesiacov, potom uz zaspaval vedla mna na prsniku a nakoniec ked som zistila ze som tehotna a dost zufala z takehoto uspavania- som ho jednoducho supla do postielky. samo ze nechcel, ale jednoducho som ho znovu polozila a ked sa zdvihol tak zase polozila a capkala po zadku, neskor stacilo uz len to capkanie a potom uz len polozit do postielky. Teraz si vlezie do postielky sam a nerobi ziadne cirkusy (iba niekedy). na rozdiel od mojej svagrinej, ktora taketo metody oducania neuznava- celu noc sa nevyspi, pri jednom musi lezat a druheho drmcat v manduce. zalezi na tebe, ale jedine ked bude mat 15 rokov tak to bude uz bez placu. tolko moje skusenosti

janush
4. dec 2011

my sme pekne zaspavali v postielke sami, ale posledny mesiac len a len na rukach. mozno je to aj tym, ze za posledny mesiac dost cestujeme k mame, svokrovcom.... no uz lezie a v postielke nechce sama zaspavat, vcera som ju nechala a plakala 3 hodiny, uz sa nevladala ani nadychnut, tak mi nedalo a opat ruky... ako dalej??? 😒

kupimagi
29. mar 2012

...u nás dcérka krááásne zaspávala..sem-tam kúsok poplakala...ale keď som prišla na to, že to len nejaká finta na mňa, tak som nechala a po 10 min zaspala....
...so synom..horšie...bezo mňa nič...a keď zaspína 15 min a je hore...a ja behám jak debil...takže neviem ako na neho...zatiaľ si ku nemu ľahnem, potom ho preložím...ale neviem do kedy to tak môže byť...dieťa si rýchlo na také veci zvykne...a bude problém...dokonca od 4. mesiaca aj dudlík k tomu potrebuje...lebo hoci nie je hladný potrebuje poťahovať...snáď to nejako ubojujeme...všetkým maminkám držím palčeky

digysa
29. mar 2012

@edie63 je na case, aby si kupila novu postel, do ktorej sa zmestis aj ty. Co si sa zblaznila hodinu drzat vyse rocne dieta a uspavat ho na rukach? Co ti na to povedala tvoja "chrbtica"? Este sa nestazuje? 😅

Lahni si k nej, hladkaj ju, popripade jej povedz rozpravku a uvidis, ze zaspi.....

Ja osobne som nechavala vyplakat...ale nie tak, ako sa to robi, ze nechas plakat az kym zaspi... ja som nechala deti chvilu plakat, aby sa unavili, potom som prisla a ukoncila vecer hladkanim a rozpravkou....nikdy nezaspali placuce. Ale chvilka placu urcite pomoze....

sylvia78
30. mar 2012

ja som na rukach neuspavala vobec nikdy a teraz ked ma 17 mesiacov zaspinka tak ze sedim pri nom popripade ho hladkam po hlavke, ale uz pojdeme na nauku samostaneho zaspavania 😉

li_la
30. mar 2012

Nikdy som syna neuspávala na rukách.

lucka1987
31. mar 2012

neuspavam na rukach ... polozim do postielky a do par minut drobec spinka.. a ked sa cchem pomojkat s nim tak ho hladkam , ale t nie z dovodu ze inak by nezaspal, ale preto ze je mi to prijemne sediet pri jeho postielke a uspavat ho obcas

luciferkax
2. apr 2012

ale ste neiktoré premúdrelé.. ak ste si nevšimli, autorka sa pýtala, DOKEDY ste uspávali dieťatko na rukách, a nie ČI ste uspávali na rukách.... tvárite sa, akoby uspávať dieťa na rukách bol hriech a najvačšia chyba... ja som uspávala staršieho synčeka na rukách, okolo roka a pol to prestal vyžadovať, celkovo bol velký, už to asi ani jemu enbolo príjemné :D tak stačílo pri nom ležať... Môj mladší synček má 13 mesiacov a na rukách ešte zaspáva, večer má však službu manžel, zaspáva on :D a v noci drobec obvykle zaspí na prsníku, ak enzaspí, alebo zaspáva pridlho, bez výčitiek zobudím manžela a pošlem ho na fitloptu s drobcom :D myslím,ž e každéd ieťatko má svoj čas, neboj, nebude tak zaspváať večne, môj prvý synček prestal zaspávať na rukách zo dna na den, ak nevldázeš, nech pomôže ocko :D :D

monika2606
28. jún 2012

Ja tiež uspávam na rukách, keď som ešte nemala dieťatko tak by som nepovedala že to niekedy bude robiť, ale pre dieťatko ktoré od narodenia skoro nonstop plače a je to jediné čo mu pomôže tak prečo nie, to že si na to zvykla...čo už, keď jej je tak dobre tak čo narobím, je to moja malá láska a keď jej je tak najlepšie tak prečo by som to pre ňu neurobila, je to niekedy naozaj ťažké ale urobím pre ňu všetko ak jej to má pomôcť, a na druhej strane niekedy mi to aj vyhovuje, je to pre mňa krásne pozerať na ňu ako krásne zaspáva a pri tom sa usmieva a nie plače ako divá v postielke, ja by som to proste nedokázala aj keď môže byť že by to pomohlo ale proste keď plače tak mi to je lúto a nie že ju nechám tak....
... ale nikoho neodsudzujem, je to každého vec ako uspáva svoje dieťatko
...a ako čítam tak ho ešte asi dlho na rukách budem uspávať 😀 ale teraz si celkom zvyká zaspávať aj vo vajíčku, tam ju pohojdám, spievam jej a ona zaspinká apotom ju preložím do postielky a buvá...

1234lubka
28. jún 2012

No chcem reagovat aj ja aj ked asi si uz nasla odpoved aku si potrebovala ale tato otazka ako by mi z neba spadla🙂 moj syncek ma sice len 5mesiacov ale nezaspi nijak inac len na rukach alebo pri kojeni...uz stracam nervy pri citani clankov ze neucte dieta na ruky, neucte zaspavat pri prsniku dieta do manzelskej postele nepatri..atd atd bla bla bla...moj syncek prve tri mesiace PREVRIESKAL, mal strasne koliky to dokazal vrieskat aj 4 hodiny a nic sa nedalo robit vkuse som ho mala na rukach a plakala som snim..nedalo sa...skoro nespal niekedy bol hore od rana od osmej do 4 poobede! a to nemal ani mesiac! a zevraj novorodenec prespi 20 hodin denne HA HA HA....a HA HA HA vsetky tabulky kolko ma dieta spat a ako ma spat...v noci sa budi niekdey aj kazde dve hodiny...a co teraz? hladkanie nepomaha musim vziat na ruky a bim spinka..alebo popripade nakojit....najlepsie spi ked uz v noci nemam sily ku nemu stale vstavat a vezmem si ho do postele dam prsnik a driemem...ked citim ze dopapklal dam mu cumlik a necham pri sebe a pekne spinka...proste potrebuje ma citit pri sebe....teraz viem ze urcite stalo za to ho nosit na rukach ked mal koliky aj ked plakal o dusu urcite citil bezpecie matky.....doteraz sice taspava na rukach maximalne v kociku ale nerobim si stoho tazku hlavu takisto cakam kym mi podrastie aby som mu vysvetlila ze uz je velky aby spinkal sam....ja si myslim ze take dieta sa citi bezpecnejsie a citi lasku ktoru potrebuje...nebudem ho sebecky nechavat vyplakat....9mesiacov bol nonstop somnou prepojeny tak preco drasticky teraz oducat?n ked bude na to dost velky tak mu to vysvetlim...verim ze sa to podari...ak nie budis vsetky maminky ktore su proti si mozu ustipacne povedat "tak ti treba"...snad mi do 18tky bude hajat sam :DD

nastasja25
28. jún 2012

malý asi od 3mesiaca zaspinkával vedla mna na posteli stačilo držať za ruku,ale teraz ,naučil sa štvornožkovať a to sú galeje..nie a nie uspať,tak sme sa vrátili k rukám,k tomu ešte aj zúbky idú ☹ ☹ ☹

andrejka1983
28. jún 2012

v noci asi do roka a pol,ked zaspala dala som ju do našej postele a doteraz spi medzi nami...a cez mi spi iba v kočiku a za pochodu 😀 a to tiež až do teraz..a to mame dva roky 😝 😉 ...a čo, hlavne že sa dobre vyspí ( cez den aj 3hodiny v kuse) a v noci prespí celu noc,od malička mi dobre spava a to je hlavne🙂

kytykenka
28. jún 2012

neuspavat na rukach 😠 ved potom sa mamicka stane otrokom a ja mam dvojicky a neviem si púredstaviz ich este uspavat som rada za cely den

vivusika
28. jún 2012

Pokiaľ sa dobre pamätám, tak na rukách ani jedného NIKDY 🙂 Aj Tamarka aj Šimonko boli od malinka zvyknutí spinkávať v detskej postieľke. So mnou spali iba vtedy, keď boli chorí a to im ostalo doteraz 🙂

betina1984
28. jún 2012

Ja mam tiez dvojicky. Zo zaciatku sme uspavali na rukach, ale uz nejaky cas ich uspim v kociku, cez den spia tam a vecer ich prenesiem do postielky. Prvu dceru sme uspavali na rukach hadam do 2,5 roka. Teda ku koncu uz manzel, lebo ja ju neuniesla.

moniciak
28. jún 2012

Doteraz niekedy ale už je to výnimočné moja chrbtica sa nesťažuje a ja si stále rada užívam moju milovanú pri sebe, počúvať jej dych a držať jej ručinku pri zaspávaní na mne je úžasný zážitok kedy sme tu len jedna pre druhú 🙂 A vôbec nie som jej otrok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mbrnakova
28. jún 2012

NIKDY!!! Matejko odmalička spinká sám, už aj sám v izbičke v posteli, z ktorej dokáže zliesť, a nemáme s ním problém...Deti máme mať pre radosť a nie, aby sme sa stali ich otrokmi....ruky si treba šetriť a dieťa treba naučiť samostatnosti, od narodenia... jediná výnimka bola, keď mu išli zúbky, mával aj 40tky teploty, vtedy som ho radšej mávala v posteli...inak, nie...každej mamičke môžem len odporučiť túto knihu, ktorej sme sa celkom držali: A.Kast-Zahn * H. Morgenroth
Každé dieťa sa vie naučiť spať.... a je to presne tak, ako píše táto kniha... 🙂

cecil36
28. jún 2012

Dokedy? Do nikedy. Neuspavala som ani jedno dieta na rukach. Dcera zaspavala od narodenia pri mne v posteli (bola dojcena do roka) a neskor v postielke, ktora bola pricapnuta k manzelskej posteli. Syn nespal vobec tri mesiace a bolo jedno ci som ho nosila na rukach, hojdala, kocikovala, lahla si k nemu... A on plakal odusu stale. Od styroch mesiacov akoby utalo, lahol do postielky a spi v nej cez den aj v noci. Aky ba som ho mala polrocneho a 9 kiloveho uspavat na rukach tak moja skolioza by dostala riadne zabrat. A co poradit? Ak nechces uspavat na rukach, budes muset vyskusat postielku (tam si pravdepodobne obcas poplace, lebo to bude nieco nove. Alebo ak tebe ani malej ani muzovi nevadi, ze spi s tebou (ja som to praktizovat nemohla, lebo maly sa budil aj vtedy, ked som si paplon prisunula blizsie 😀 ), tak to vyskusajte. Ja som az neskor pochopila, ze moj maly potreboval svoj priestor kde bude sam, neruseny mnou ani mm 🙂 Hmm kazde dieta je ine.

lauricka
28. jún 2012

mam dvojky tiez a na rukach ich neuspavam, pride mi to sialene, ved su dvaja a uz sa aj tazki a to maju len pol roka. Da sa povedat, ze tak ani nechcu byt, keby som ich teraz vzala, nie su zvyknuti lezat na rukach, nie je im to pohodlne. Radsej sa nosia v sede alebo na pleci, ale nie lezmo. Cez den najcsatejsie zaspavaju v kociku, vecer syn s flaskou pije mliecko a vacsinou tak, ak dopije a este nespi, tak uz je taky prispaty, ze uz sam zaspi. Mala ma vecer kasu, lebo mlieko pit nechce, no a potom este vie vyvadzat, rozprava, vykrikuje v postielke, kruti sa, dviha nohy, sme tam pri nej striedavo a dokaze potom postupne sa utisit a zaspat. V krizovych pripadoch ju viem uhojdat v hamaku alebo deke.

kokorunecka
28. jún 2012

Uspávam na rukách a neviem ešte koľko budem, ale užívam si to 🙂
A ako už ktosi vyššie napísal... Deti odrastú a nám zostanú len krásne spomienky...