Dokedy treba polohovať bábätko?

cvika
3. okt 2008

ajhojte, chcem sa spytat, dokedy treba polohovat babatko?teda chcela by som vediet dokedy treba davat pozor aby stale nespalo na tom istom boku, aby nemalol vylezanu hlavicku?dakujem

chloe001
13. feb 2013

Podla mna dovtedy, kym sa ti z tej polohy nebude samo davat do "svojej" polohy 😉 🙂

michaelaadynkova
28. jún 2013

AHOJTE baby... ja by som sa chcela opytat na vankusik proti prelezaninam... staci len ten, ci aj polohovat?

lusia222
28. jún 2013

kym si samo nesadne 🙂

michaelamilan
28. jún 2013

súhlas s @chloe001 ......lebo keď sa bude vedieť otáčať sám, márne budeš pretáčať ....ajtak sa dá do svojej polohy 🙂

silola
18. feb 2016

ahoj, prosím o radu, máme pol roka, ako je vhodné uložiť dieťa na nočný spánok, stačí na chrbátik, či polohovať - počas noci si sám pretáča hlavičku, ďakujem za cenné rady 🙂

simaaprilova
13. mar 2016

Ahojte.dufam ze sa najde dobra dusa a poradi mi.malinka ma 5mesiacov.stale ju polohujem LEBO ked sa otoci na bok je dobre spinka ale ked sa z boku neprevali na chrbat ale do opacnej strany na brusko tak sa zobudi,mrnci...jednoducho nelubi spat na bruchu(cez den sa na bruchu ale jasi to jej nerobi problem).takze ako prevenciu ked je na boku tak je vypodlozena od noh az po pas vankusom aby sa nepretocila.to ju tak zabrzdi a potom prestane s "pokusmi"o pretocenie na brusko.ale tym padom ju polohujem a vzdy podlozim vankusom.lenze uz viacery mi hovorili ci som normalna ci mi nesibe ked tak stare dieta polohujem a este k tomu jej aj barieru robim.poradte mi teda co mam na nu skusit alebo ju prestat polohovat a nechat ju nech zapasi sama so sebou??? Ja k nej vstavam v noci tak ci tak aj kvoli papaniu,prikrivaniu takze mne to problem nerobi len nech sa malinka vyspinka a aby sa neprebrala na svoju"spartakiadu" :-/ dakujem dobrej dusicke co ma usmerni

jana_eyre
13. mar 2016

@simaaprilova podla mna robis dobre - ak by ju to malo prebrat ze sa bude snazit otocit.. dolezite je, ze ma v bdelom stave dostatok priestoru na pohyb, v spanku kludne este polohuj ty a davaj aj barieru ak jej to tak vyhovuje a nevadi jej to..

ja si vobec nespominam dokedy som deti polohovala, ale predpokladam ze dovtedy, kym sa nevedeli dostatocne dobre same otocit ako chceli..

simaaprilova
13. mar 2016

Dakujem pekne za radu🙂 troska mi odlahlo ze sa tu nasiel niekto kto ma nema za divnu ze robim zatarasy malinkej aby sa vyspinkala🙂

jana_eyre
13. mar 2016

@simaaprilova ty si jej mamina a vies co je pre nu najlepsie.. rady si vypocuj, ale ak mas pocit, ze to co robis je spravne, tak o tom nepochybuj 😉

zuzka3210
10. okt 2016

Ahojte, moj syncek ma 11tt, hlavicku sme mu polohovali do 8 tt lebo potom si ju uz vedel pretocit sam. No korigovali sme to aj tak. Hlavicku splostenu nema. teraz take 3 dni dozadu sme si vsimli ze ked je hore teda nespinka a mame ho na rukach horeznacky ci bruskom k sebe alebo chrbatikom to je jedno.... stale mu pada hlavicka na jednu stranu ( ked je v klude) ... vie sa otocit do oboch stran ci za zvukom alebo hrackou ci tvarou... no ked je v klude stale kladie hlavku na ten isty bok. Neviem teraz ci to len tak preferuje tu jednu stranu alebo moze mat skratene slachy (neviem to inak pomenovat) na jednej strane krku. Mali ste to u vasich babatiek? Preslo to? Mozno tym ze sa im spevnili svaly na krku a chrbatiku? Dakujem