Dvojmesačné bábätko ma odmieta

miriama55
7. mar 2022

Ahojte, viete mi prosim poradit ci je v poriadku, ze moj 2 mesacny syncek stale place ked sa mu prihovaram? Ja som z toho uz uplne zufala (okrem inych veci kvoli ktorym mam strasne depresie). Ked sa mu prihovaraju ini ludia je kludny a usmieva sa a akonahle sa mu prihovorim ja tak spusti strasne revy. Mam aj pocit ze sa na mna nechce ani pozriet.Dakujem vopred za odpovede.

dudos
7. mar 2022

@miriama55 podľa mňa cíti, že nie si úplne v pohode, myslím to tak, že ťa niečo trápi pre čo nie si následne v pohode.
Pri pravom som moc nedávala materstvo, bola som v strese a tak, syn ma tiež odmietal, vekom sa to upravilo.
Teraz po 6 rokoch mám druhé dieťa a dala som si sľub, že nech sa deje čokoľvek ale čokoľvek budem k dcérke pristupovať a prihovárať sa s úsmevom, pokojom a kľudom. A zatiaľ nám to takto funguje.

danieli
7. mar 2022

Citi, ze nie si v pohode...pravdepodobne z teba sala ta obava a smutok

mamamasama
7. mar 2022

Neverila by si, ale ja som bola od štvrtka(ako začala vojna) nesvoja. Len vnútorná nervozita. Navonok žiaden stres, usmievavá, aby malý nič nevedel a moje veselé dieťatko sa takisto zo dňa na deň zmenilo. Zhoršil sa mu spánok, nechcel jesť,bol umrnčaný. Ako prešiel čas a prestala som čítať koňa a správy, nastala zmena u oboch. Dieťatko vycíti všetko. Najprv sa musíš dať dokopy ty.

beata_k
7. mar 2022

@miriama55 Suhlasim s vyssie napisanym. Citi z teba stres a nervozitu. Deti su na to az zarazajuco citlive.