Dvojročné dieťa a surová zelenina

5. jan 2024

Akú zeleninku v surovom stave papajú Vaše cca dvojročné deti? Môj zje iba varenú, surová mu nechutí. Ďakujem za tipy.

zuzinkka18
5. jan 2024

Avokádo, mrkvu, šalát, papriku, paradajky 🤷‍♀️

autor
5. jan 2024

@zuzinkka18 Toto všetko ti dieťa spapá surové? Klobúk dole.

beata_k
5. jan 2024

Klobuk dole? Ved to je zaklad co by 2 rocne malo jest. Tvoje dieta co jedava?

nykkushka
5. jan 2024

Mrkva, uhorka, kaleráb, hrášok, rajčiny a paprika ho neoslovili 🤷‍♀️ nenútim ho ale...

januska12323
5. jan 2024

Nachystaj na tanier pri každom jedle a nech ochutnáva.

autor
5. jan 2024

@beata_k Jedáva všetko, ale ako som písala varené. Surovú mrkvu napr. by mi teda nezjedol.Ovocie papá surové.

katka533
5. jan 2024

Paradajky ,uhorku, mrkvu, papriku, ak mu nechuti, urobte uhorkovy salat so smotanou, cukor, citron, sol, viac cukru dajte. Mrkvový salat ( cukor, citron), kukuricu davam bonduelle, hrasok, zeleninu osoliť, kvapnut olivovy olej

katka533
5. jan 2024

Take ochutene mu viac chuti. Posolene, citrón trochu a ol olej

beata_k
5. jan 2024

Treba mu stale ponukat. Vzdy ku chlebiku mu nakrajat nech skusa. On raz pride na tu chut.

ja_mama
5. jan 2024

Teraz ta zelenina nema nejaku super chut. Skoda ze v lete mu take cerstve domace zo zahrady nezachutilo. Nasa jedla v tom veku uz vsetko co sme doma zasadili. Skus mu tu mrkvu nakrajat napr na tenke pasiky, alebo spravit struhany salatik mrkva+jablko. Mne ju dcerka objedala snad uz v roku, dala som jej vzdy popri vareni do ruky nech si poobzuva. Zo zahrady si v 2 rokoch sama trhala a jedli sme to spolu - hrasok, paradajky, uhorky, paprika,...

tenerifka
5. jan 2024

treba mu ist hlavne prikladom, stolovat spolu, musi vidiet teba, ze tu surovu zeleninu jes.
Moje deti jedli surovu zeleninu odkedy im vysli zubky (najmladsia mala v 11-tich mesiacoch 16 zubov), ale videli nas pri stole jest salaty, tak chceli to iste. Ked este nemali zuby, normalne som do jedla struhala napr.cerstvu papriku alebo sekala uplne nadrobno salat, a tak si na tu chut aj zvykli

patus_2
5. jan 2024

Mrkvu, hrasok, kaleráb, papriku, paradajku, uhorku,kapustu, šalát, špenát, dokonca aj vňatku petržlenovú, pažítku, cibuľovej pierka. Naserviruj k raňajkám na tanierik "akože pre seba" pekne farebne, paradajku, uhorku, mrkvu. Skúšaj aj zakomponovať do jedál. Urobiť k mäsu napr. Kapustová mrkvový šalát, alebo na chlebíček dať plátok uhorky a lístok šalátu. Alebo môžeš aj odšťaviť.

autor
5. jan 2024

Ďakujem všetkým za tipy 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dankabetka
5. jan 2024

@tenerifka ahoj, ja ti nechcem oponovat v ziadnom pripade len teda mi neda nenapisat : mam 2 deti - chlapci a teda mne nepomohlo jest pred nimi kila zeleniny a ovocia .. moj jedalnicek je prevazne ovocie a zelenina ( jem sice vsetko ale preferujem hlavne ovocie a zeleniu, niesom zastanca ziadnej stravy, len mi skratka maso a sladke moc nechutia) napriek tomu, ze to moje deti vidia denne doma vobec to odomna neodkukali ( bohuzial). Moje dva exemplare nechceli nikdy nic mixnute - kasicky to bola utopia.. ani neotvorili usta, decka vyziva len v tych vrecuskach a nepriehladnych... ak sa nahodou vytlacilo nieco von a videli tu konzistenciu ..hned bolo dojedene 😀 , salat hociaky- sa odvazim povedat, ze nemali este v ustach 😀 , nastruhat jablko a mrkvu spolu to uz som videla ako ich natahuje... nastruhana uhorka... to iste.... mohla by som pokracovat... varena zelenina to je smrt... moze na stole lezat do uschnutia 😀 , polievky 0 bodov... maximalne vyvar...aj to len voda a rezance..uz ked som dala petrzlenovu vnat bol boj ... jedinu polievku co naozaj zjedia je mixovana hraskova ( suchy hrasok)- a to je moja vyhra ( lebo tu robim 1x tyzdenne a tam mixnem zeleninu co chcem aby zjedli, tam sa schova vsetko : aj cibula, aj cesnak, aj zemiak, tekvica, cuketa, babat, mrkva,petrzlen ) a davam im do toho tie prazene gulocky - ale mam pocit, ze ju jedia len pre tie gulocky 😀 tych si tam nahadzu na kila 😝 , este toleruju sosovicovu, ale fazulovu uz ani omylom.... 😀
ALE na ich obranu : hoci varenu zeleninu, salaty a rozne vychytavky odmietaju ... jedia surovu zeleninu ktora nesmie byt nakrajana, takze mrkvu len osupem a maximalne rozkrojim po dlzke, uhorka to iste, paradajky len cherry co idu cele do ust - nekrajat, jedia kapustu a hlavkovy salat, ale nemoze byt nakrajany - musi byt v celku cely listok, zjedia cibulkove fuziky, ale nakraju cibulu nie, jablcko , hrusku v celku ....skratka ta zelenina nesmie byt pokrajana 😀 , jogurt im problem nerobi - ze ma mixovanu konzistanciu... no mam to vesele...
maju 4 a 7 najprv som sa velmi snazila .... naozaj ich presviecat a ukazovat...( bola som doma a mala som cas vymyslat) od kedy chodim do prace, som rada, ze sa najedia na veceru a mam pokoj 😂 a uz neriesim tieto ich uchylky.
Ja som len tymto chcela povedat, ze ak mate deticky co krasne opakuju a jedia vsetko do radu je to super a kazdej jednej mame to v dobrom zavidim, ak nie chapem... sama to mam doma 😀 takze ist len prikladom asi nestaci.. to dieta musi aj chciet.

autor
5. jan 2024

@dankabetka Áno, sú deti a deti ...poznám aj také, čo dvoch rokov pili len mlieko alebo deti, čo jedli len chrumky a pribináčiky.

chrumka333
5. jan 2024

Môj dvojrocak sa v lete dlavil zeleninou si skleníka uhorky, papriky,paradajky,aj surovú cuketu, teraz kupovanemu tomu moc nedáva,tak ponúknem ale nenutim. No je mu po chuti kyslá kapusta čo napríklad starší vôbec nedáva. Držím palce,asi iba ponúkať

tenerifka
5. jan 2024

@chrumka333 ozajstna kvasena kysla kapusta je vacsi poklad ako surova zelenina v zime, co je vacsinou vyhnana pri umelom svetle, tvoj syn vie, co je dobre.....

beky223
5. jan 2024

Môj surovú vôbec žiadnu. Stále maskujem väčšinu zeleniny v krémových polievkach. Bohužiaľ u nás je to tak aj s ovocím... Verím, že z toho vyrastie, lebo teraz by som mu mohla aj na krk stupiť a nič

tenerifka
5. jan 2024

tak chalani su vacsinou masozravci, ja mam dievcata a zeleninu a ovocie milovali odmalicka, ved aj my zeny sa dozivame ovela dlhsie ako muzi, na jednej strane je to urcite aj vdake strave

tenerifka
5. jan 2024

no a byva to tak vacsinou aj v dospelosti, ja mam restiku a vidim, aky je rozdiel v strave jednotlivych pohlavi, percentualne vyssie pravidlo je, ze si zena objedna rybu so zeleninou a chlap maso so zemiakmi

autor
5. jan 2024

@chrumka333 Kapustnicu zje🙂, ale surovú som veru neskúšala, či by spapal.

majka1921
5. jan 2024

Podla mna pokial zje v pohode varenu zeleninu - ze nema problem s polievkami, prilohami, ja by som to nejako nehrotila. Mozno mu zachuti neskor. Ako tu jedna mamka spravne podotkla, teraz ta surova zelenina je sklenikova, pripadne z dovozu a chut je teda nic moc. Moja 2,5 rocna sa v lete nevedela dojest uhorky a paradajky, teraz ked zje koliesko, dve a nic 🤷‍♀️ hlavne nech ma dostatok zeleniny vo varenej strave, to je zaklad.
Este vyskusaj zakomponovat surovu zeleninu do roznych natierok. Ja napr.do vajickovej nastruham najemno mrkvu, alebo redkovku. Alebo tvarohova s uhorkou a pod.

autor
5. jan 2024

@majka1921 Ďakujem

ivangeline
5. jan 2024

...vsetko trocha. Ovocie miluje. Zeleninu ochutna.

jesenzima
5. jan 2024

Moje deti tiež surovú zeleninu nejedia. Dcéra zje maximálne koliesko uhorky ... Zjedia iba varenú zeleninu v polievke, zemiaky ... Žiadne motivácie, mixovanie, strúhanie, aranžovanie, nič nepomohlo a nepomáha a nútiť ich nebudem.. na druhú stranu, jedia veľa ovocia, takže s tým dokážem žiť ...

vreckovka2
5. jan 2024

Nas ma najradsej priamo zo zahrady. Ak mas moznost v lete posadit nieco aspon na balkon. Mozno sa mu zapaci. Nas si chodil sam trhat paradajky ( mali sme aj take uplne mini divoke), hrach, papriku a uhorky nakladacky som mu trhala ja. Objedol vonku este kysle egrese, maliny, cernice. Velmi ma rad salatove uhorky - tie zje aj v zime. Plus sem tam si da v zime surove paradajky , mrkvu a avokado. Inak v zime surovu zeleninu nehrotim, ani mne to nechuti. Robim rozne polievky, placky a halusky, kde davam dostatok zeleniny. Chuti mu aj varena cvikla, kukurica, pecena mrkva, tekvica.

zorkahorka
5. jan 2024

Moje deti surovu zeleninu nezjedia ziadnu. Len dake ovocie. Vlastne ano - v lete hrach. Vobec si z toho nerobim hlavu. V mojom okoli ani nepoznam vela deti, ktore to maju rady. Ja ako decko som tiez zeleninu bez varenia nezjedla, a potom mi zachutila...
Jedia ju varenu, a to som stastna. Niektore deti nezjedia ani to. I ked trojrocak teraz dost vymysla. Nechce mrkvu, petrzlen, hoci donedavna to v pohode jedol. Ale zato rad chrume zavarane uhorky

anickaaa6aaa
5. jan 2024

Keď mal syn 2r tak surovú zeleninu nezjedol žiadnu. A to nás videl jesť... Ale nenutila som ho. S vareným jedlom problém. Z ovocia len banán a jablko nakrájané. Momentálne má 11r a nemá problém. Robí si sám tortilly. Dáva sú tam papriku, paradajku, cibuľu, šalát ľadový plus šunku a syr alebo čo nájde. Rovnako si robí praženicu. Zásadne so zeleninou... Ono všetko chce čas.

autor
5. jan 2024

Tak nakoniec sa tu našli žienky, ktoré to majú podobne ako my 🙂