Dvojročné dieťa v hneve hádže všetko okolo seba

homolca
12. sep 2020

Moje dieťa (2roky) v hneve hádže všetko okolo seba. Napríklad zje svoje cukriky, chce zobrať bratovi, nedovolím, hodil celý tanier o zem. Hádže cielene, zásadne veci, ktoré sa dokážu rozbiť, alebo kovové, aby urobili najväčší hluk. Nálada sa mu mení zo sekundy na sekundu. Chápem, že ho musím naučiťak zvládat hnev inak, ale nič nefunguje...snažila som sa rozprávať, nech hádže plysaka alebo vankúš, objímať, hresit, rázne zakazovať, nič...

deti95060810
12. sep 2020

skúsila si mu hodiť po zadku,alebo po ruke? Však nemusí mu hneď ruka odpadnúť, stačí takú slabšiu.... 😉

ajka0207
12. sep 2020

@homolca ako dlho to už robí? Treba zakazovať. Čo hodí, to beriem preč. Ale teda nečakaj zlepšenie po týždni.

nikpa
12. sep 2020

@homolca u nas podobne syn 2r 9m, s hádzanim bojujeme uz niekoľko mesiacov. Co hodí, to zoberiem, schovam do skrine aj na týždeň, nemilosrdne, aj ked to neviem ako pýta, späť to tak ľahko nedostane. Ale zatiaľ žiadny posun v pred 🙄 vraj treba len vydržať. Okrem toho mu vždy vysvetľujem ze veci sa nehadzu. Občas mi to pripada akoby som ja hadzala hrach o stenu ked mu to hovorím ale snáď to raz pochopí.

katty2012
12. sep 2020

@homolca vyskusaj opak. ked zacne hadzat veci, nekric, nezakazuj, ale podavaj mu do ruky dalsie a dalsie nech hadze, medzitym ho pohladkaj. a ked uz nebude chciet hadzat, stale mu daj nieco do ruky s tym, ze hod, hod, este hod. funguje po par dnoch

ckatka
12. sep 2020

Odmala vtlkat do hlavy ze veci /zvieratá sa nekopu a nehadzu.
Problém vznikne vtedy keď tatinko niečo majstruje a klepne po prstoch a kladivo s bohovanim kristovanim letí cez celý dvor (a malý to vidí).
Takže v prvom rade sa pozrieť do zrkadla a na svoje okolie, ako riešime hnev.
Ja mam dosť prchkeho manžela a presne vidím keď malý od neho niečo odkuka...to mam.chut dat po gebeni manželovi 😂🤦‍♀️
Ja zas riešim veci s kľudom.a prehľadom a snažím sa aby malý co najviac odkukaval.odo mňa. A keď tato vyletí...vysvetľujem mu (decku) ze tato.to nezvládol a robí sa to inak. Už aj malý celkom chápe rozdiel a často povie tatovi "nezlosti sa" 😂

zooeynka
12. sep 2020

vytrepat na zadok tak aby pochopil kedze vysvetlovanie ma zjavne v pazi....

homolca
autor
12. sep 2020

@katty2012 skúšala som, nechce...ale on si zámerne vyberá len veci, ktorými môže ublížiť...keramiku, kovové auta, drevené hračky...a snaží sa to hodiť vyslovene do hlavy niekomu...keď už nemal žiadne hračky v okolí, hodil stoličku....

homolca
autor
12. sep 2020

@zooeynka dnes mi už prišli nervy totálne a dala som mu...mrzí ma to, ale už to bola posledná kvapka, keď hodil ten tanier...ja vstanem, pripravím raňajky, mali naservírované v tvare zvieratiek a zjedli skoro celé krásne, tak dostali po tri cukríky...on zožral všetky naraz a chcel zobrať bratovi, tak som zakázala a on hodil o zem taniere a seba 🙈🙈 bežné mu napríklad chytím ruku, aby fyzicky chápal, že nehadzeme veci, vysvetľujem, že môže ublížiť niekomu a zničí si veci...nezajem

zooeynka
12. sep 2020

@homolca netrap sa. Uci sa zit v kolektive/rodine a tiez sa uci co moze a co nie. Usmernujes ho, a ked to nejde vysvetlovanim tak musi pocitit nasledky svojho spravania, uz to nie je miminko. U nas vychovna vzdy zabrala, jasne ze mi to bolo aj luto, ale potom si vravim ze co som krava aby som donekonecna vysvetlovala, pripadne podavala dalsie predmety na hadzanie?